Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в града на младостта

баткото, който е на 12г. от тази сутрин е с Т , започнах да му давам осцилококцинум, парацетамол и вит. Ц. въпросът ми е; мога ли да давам осцилококцинум на бебчо , който е на 2 месеца и няколко дни и по колко. много съм притеснена, знаете как е ,когато има болно дете в къщи независимо от възрастта.   newsm70
Цитирай

Белгия/София

Не,не може.
Както и не може никакви лекарства,без да са предписани от педи!!!
Цитирай

Sofia

Определено може да се дава Осцилококцинум дори на пеленачета.За профилактика се дава едно на седмица.Процети упътването.Аз съм го пила и като бременна и на Вики само това давам за профилактика и предпазване от разболяване.
Цитирай

София

Ако бебето е на кърма, по - добре изчакай. Възможно е изобщо да не се зарази. Пък и ако не е на кърма. Щом баткото е само с температура, вероятно е вирусна инфекция. Аз имам две деца - три годишното прекара три вирусни инфекции, непрекъснато лепнато за бебето. Малкото не се разболя. Не бих дала нищо, дори и хомеопатично, без лекарско предписание.
Бързо оздравяване на баткото!
Цитирай

bella-dani, независимо какво пише на листовката, консултирай се по телефона с педиатъра ви. Все пак е лекарство, а не бонбонки...
Цитирай

София

Определено може да се дава Осцилококцинум дори на пеленачета.За профилактика се дава едно на седмица.Процети упътването.Аз съм го пила и като бременна и на Вики само това давам за профилактика и предпазване от разболяване.
PeaceТова е!Може,давай смело,и аз така правя и няма проблеми.Е,ако искаш си се консултирай и със лекар,нищо не ти пречи Peace
Цитирай

София

Консултирай се с педиатъра, защото количеството и времетраенето м/у приемите е различен за различните възрасти. На Дияна давам през 6 часа (когато е болна).
Цитирай
Не съм много знаеща по въпроса!Така,че се съгласявам с вас! Blush
Цитирай

някьде

Попитай лекаря, но аз мисля че може да се дава разтворен в лъжичка вода.
Цитирай

Бургас

По принцип можеш да даваш но мисля че е по добре да изчакаш и нашия батко носеше постояно вирусчета от градината но малката не се е разболяла тогава чак като почна да вади зъби,ако все пак ти се наложи се разтваря със малко вода и ако имаш спринцовка му го дай,когато го даваш трябва да е добре разбъркано с пластмасова лъжичка,аз лично от както ги лекувам с хомееопатия и ме е яд че не започнах по рано.
Дано да не се налага изобщо да ползваш каквото и да е.
Късмет и бързо въстановяване на баткото,и да не яде нищо с какао и мента докато пие хомеопатични дори в пастата за зъби има мента,има специална хоомеопатична
Цитирай

Колкото и да са хомеопатични лекарствата и да са безвредни, никога ги давай на своя глава преди консултация с лекар. Някъде прочетох отговор - "Давай смело" - как така да даво смело, от къде да знае колко гранулки да даде.
Цитирай

Бургас

Колкото и да са хомеопатични лекарствата и да са безвредни, никога ги давай на своя глава преди консултация с лекар. Някъде прочетох отговор - "Давай смело" - как така да даво смело, от къде да знае колко гранулки да даде.
Да права си за дозата при бебета е различна наистина трябва да се определи,най добре да си пита момичето да не се правим на лекари,че за деца става въпрос
Цитирай

пред компютъра

Консултирай се с педиатъра.
При мен  ситоуцията е същата. Каката е на 8г /в 1кл е/ много често боледува. На нея и давам разни имуностимуланти /Бронховаксом, Есберитокс/ .
За малкия съм се консултирала с педито ни и с друг педиатър и минелият зимен сезон  /когато беше още на 2-3м/ и в началото на този сезон - да му давам ли нещо за засилване на имунната система .И двамата ми казаха, че не е препоръчително да давам някакъв имуностимолант на малкия, а да давам на каката, за да се засили нейната имунна система и да не се разболява, и в такъв случай няма да се носят и на малкия бацили.
Цитирай

Бургас

Мен ако питаш не може , в крайна сметка ако детето е на кърма тя го пази от заразните болести
Цитирай

Sofia

Мен ако питаш не може , в крайна сметка ако детето е на кърма тя го пази от заразните болести
Това твърдение е толкова вярно,колкото ,че кърмата те предпазва от забременяване!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.