Коледни снежинки вън валят, ЮНСКИте бебоци в коремчетата тихо спят! - тема 4

  • 25 002
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 192
Аз си направих списък и за момиченце и за момченце.Фаворитите ми са:Самуил,Даниел и Мария,Емма.Има и още но тях ще ги преразглеждам тепърва Simple Smile
Вили много неприятно  Confused но бъди спокойна моля те.  Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 672
И аз вече мисля за имена Simple Smile
Синът ми е Александър и е кръстен на майка ми.  Мъжко име харесвам много Борис, за момиченце имам няколко идеи - Йоана, Яна, Рая или Емма. Много харесвам и Ана-Мария. Мъжът ми харесва името Радостина, но неговото предложение се отхвърли от семейният съвет  Laughing

# 677
  • Мнения: 1 933
Diva, голямо умуване ще падне с името тогава. На първо четене се сещам за Стефан - общо взето само една до 2 букви се произнасят различно в различните страни. Сигурна съм, че ще измислите хубаво име   bouquet

Вили, това с лаптопа е наистина неприятно. Опитай да не се ядосваш. Станалото станало, нищо не можеш да промениш и да се ядосаш, освен да си вдигнеш кръвното и да притесниш и бебето.

Десита, и ние обмисляме вариант с Емма като част от две имена, но за второто име още нямаме идеи.
Ние изобщо не мислим да кръщаваме детето си на някого специално и слава богу няма натиск от никоя страна.

# 678
  • Мнения: 70
Ох и аз мисля за име вече, въпреки, че сме се разбрали първо да научим пола и после да мислим име (за да няма двойна работа  Laughing)

За момиче много харесвам Анна - сигурна съм, че ще се приеме с единодушие. За момче нямам никаква идея - ще чакам предложение от таткото. Въпреки, че свекъра се казва Цветан - нямам нищо против да го кръстим на него, защото е много добър и достоен човек и ще се радвам името на детето ми да е заредено с такава енергия. А и ще има имен ден на Цветница - любимия ми празник.  bouquet На едни приятели малката се казва Емма и е много много хубаво име  Heart Eyes

# 679
  • Мнения: 45
Здравейте, мами!

Какъв хубав ден е днес, толкова слънчево и приятно, но аз съм на работа за съжаление. Дано и уикенда да е такова времето, ще е приятно за разходки, за разлика от няколко седмици назад.

Добре дошли на новите момичета, лека и успешна бременност ви желая!

Като ви чета, май всички сте купули и опаковали подаръците вече, а ние тепърва събота и неделя ще обикаляме да взимаме, а толкова много трябва да изберем...

BabyAty, дано аз да пропускам нещо. Ако са така цифрите, които си написала, съм съгласна с теб изцяло. Не знам защо обаче като ходих преди близо 3 г. на консултация в НГЛ, защото с предишната бременност се бях вкарала в подобен на твоя филм, не ми казаха така. А и докторите не насочват към тези тестове, както ти сама видя с твоя. Спирам обаче тази тема, защото явно всички тук мислите различно и няма смисъл да се задълбава повече. Искрено ти желая всичко да е наред с бебчето, което и ще е така, убедена съм.

Дива, не съм предубедена към неинвазивните тестове, те са супер, когато се направят вместо БХС, както направи ти. Просто считам, че такава им е функцията, а не да заместват амниоцентезата. Това е. Относно имена за момче, моите синове се казват Стефан и Филип. Аз харесвам много и двете имена, въпреки че са кръстени на дядовците си /не моя баща, те са от различни бащи/. Мисля, че в някаква степен и двете имена са междурадни, защото с малки различия в звученето ги има в почти всички езици. Не че това съм го мислила, защото никога не съм имала намерение да живея в чужбина. За леглото - много красиво изглежда, но аз не бих дала толкова пари за легло, просто съм по-практична. А за другите му функции - като столове или диван - не съм сигурна, че са удобни, трябва да се прова реално.

Аз силно се надявам бебето да е момиче, защото искам да го кръстя на баща ми, живот и здраве. Баща ми се казва Захари и за момче точно това име не ми харесва, но ако е момиче смятам да е Зара. Ако някой има други предложения ще съм благодарна.

violetacholakova, много пророчески сън изглежда, наистина трябва да е Анна, ако е момиче.

bubentseto, аз не съм фен на двойните имена, но Мари Беатрис ми харесва много. Simple Smile

Хубав и ведър следобяд и приятна и уютна вечер ви желая, и спрете да се тревожите, природата си знае работата, не й пречете Wink

# 680
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Да, Емма е много хубаво име  Peace Ние за момиче се бяхме разбрали да е Виолета на майка ми - име, което много харесвам и има прекрасен имен ден. Обаче след като се потвърди със сигурност, че ще е момче и сме в много кофти ситуация. Стефан не го харесвам, заради хората, които познавам с това име. Накрая сигурно на Александър ще се спрем. Калоян много ми харесва, но на мъжа ми нещо не му се нрави. Максим също ми го отхвърли. По едно време се чудехме между Адриан и Константин. Много сложно, много...  ooooh!

пътешествничка, много харесвам името Зарина и може да й се казва Зара на галено Simple Smile

# 681
  • Мнения: 1 933
Филип е страхотно име
Мари Беатрис също

# 682
  • Мнения: 104
Здравейте момичета!

Не съм влизала от седмица сигурно и съм изпуснала доста, но исках първо да ви разкажа какво се случва с мен и после се връщам да ви дочета.

Днес сутринта направихме ФМ във Фемина при д-р Цолова. Всичко е наред, бебето се развива нормално, добре оформено НО ... много ме е яд, когато трябва  да напиша, че има "едно НО" докато траеше прегледа (около 30 мин) бебчо не се изпишка, а пикочния му мехур беше пълен. Лекарката започна - хайде пишкай, хайде това не ми харесва, защо не пишкаш и тн... аз много се стреснах. Накрая видях в заключението че е написала "леко увеличен пикучен мехур - да се следи!". Попитах я дали според нея изобщо (никога)  не е пишкал? Тя ми каза, че ако никога не се беше изхождал, трябваше цялото му тяло да е в тази течност, така че го прави. Според нея може да е стеснен канал и ако е това, означавало че след като се роди изобщо няма да може да пишка и в тези случаи се препоръчва аборт по мецински причини... Sad

От както сме вкъщи само ровя в нета, но не намирам никаква информация за това. Д-р Цолова ми каза да отида на преглед след празниците при следящото ме АГ, нооо майчино сърце мирно не стои, с ММ мислим още утре да поискам второ мнение в клиниката на Щерев.
Много ми е притеснено мили момичета Hug На ехографа се вижда едно здраво, 8 см бебенце, с нормален сърдечен ритъм, нормално подаване на кръв от мен към него, две хубаво оформени полукълба в мозъка, всичко, всичко е наред.... само защо не се изпишка пред нея, а сега до утре ще се гръмна от напрежение  smile3511 ... позоволявам си да го наричам бебчо, защото по-голям шанса е да е момченце Simple Smile... много си мечтаех за една девойка, но дори и момченце да е само да ми е здраво, нищо друго не искам.

Много се извинявам, оплаках ви се, дано не ви натоварвам с моята тревога, но исках да го ви го споделя. Сега се връщам доооооста назад за да ви изчета.  Hug

# 683
  • Мнения: 216
Momi4e- Emiliq, mom4e- Kristiqn.

# 684
  • Мнения: 1 933
Sweety, отидете за второ мнение, не се тормози. Дано няма повод за притеснение.

babyAty, мъжът ми е Кристиан  Wink Ти как си? Повдигна ли духа? Успокои ли малко душичката?

# 685
  • София
  • Мнения: 672
_Sweety_, не се притеснявай. Ако има възможност отивай на консултация за второ мнение.

# 686
  • Мнения: 45
Дива, и на мен ми харесва Зарина, но таткото нещо не го одобрява, напомняло му на някакъв боен газ зарин... А за момче - Кристиян, както вече са писали, а също и Никола или Николай /ММ е Николай и Никулден винаги го честваме тържествено/.

Sweety, нещо не ми се връзва това, което ти е казала док. Как хем явно до сега пишка, хем като се роди няма да може да пишка?! И след като тя казва "може да е...", не те ли насочи кой да го установи със сигурност, щом при такива ситуации се препоръчва аборт по мед. причини. Със сигурност трябва да отидеш за друго мнение, даже може и две, за по-сигурно.

# 687
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Sweety, наистина се консултирай поне още с двама, както пише пътешественичка, защото има нещо странно в обясненията на докторката. Надявам се, че нещата не са такива, каквито ги е представила. Стискам палци Praynig

# 688
  • Мнения: 216
Ее, аман вече, пак си изтрих поста.  Banghead

_Sweety_, много се надявам миличка, всичко да е наред и това да е една голяма грешка. Аз лично бих взела три мнения, задължително. И да- не бих изчакала след празниците, запиши час за вчера, ако може и ни дръж в течение. Еее, стига вече с тези лоши новини. Всички ще се молим за теб.  Praynig Иди и запали свещичка.

За именета- майка ми е Емилия, ако е момиче ще е на нея, ако е момче ще е Кристиян или Кристиан (клоня към Я)- и ще е на  себе си, а не на друг.

pussycat, благодаря, че попита, ами да, по- спокойна съм. Естествено ще се успокоя, само ако резултата е отрицателен, на което се надявам и вярвам и все пак.

пътешествничка ще си позволя да вкарам още малко яснота по темата. Пренатест е вкаран в България през 2013 г. Преди това, за да го направи човек е трябвало да отиде в чужбина, при все всичко на това е бил доста скъп, сега е по- достъпен. С две думи, преди три години е нямало алтернатива лекарят ти да ти предложи да запалиш колата и след 10 минути вече да даваш кръв. Онзи ден, когато говорих с Доки, той ми каза, че дали ще правя амнио или Пренатест няма значение, защото са с еднаква достоверност или с минимален процент разлика, както изложих в миналият си пост до теб. Каза, че теста е сигурен, просто за него проблема е, че е много скъп, а амниото- не. Каза смело да правя което и да е от двете и да не се притеснявам. Сподели, че негова пациентка, за която 2000 лв са едва ли не джобни пари е решила да не прави БХС въобще. Искала да е спокойна до края на бременността и направо се е отправила към Пренатеста. Много хора, които без проблем могат да си позволят теста инвестират още в 9- та седмица в него, за да бъдат спокойни. Уточнението му беше точно, че едното изследване е инванзивно и крие минимален риск, а другото е неинванзивно и няма никакъв. И само още едно уточнение- Пренатест на замества БХС, а амнио. И трето уточнение, ако не се лъжа- Diva прави хармони теста, а не Пренатеста.  А сега, накрая искам да пожелая от все сърце на всички да имаме живи и здрави бебенца, а също така и ние и роднините ни да сме живи и здрави, за да се радваме на децата си.

violetacholakova, много неприятен се оказа проблема, много по- неприятен от първоначалното му състояние. Съжалявам да го кажа, но явно няма да се намери, поне побързай да си смениш останалите запаметени пароли. И спокойно, каквото и да е станало, то то не е фатално.

milady M, аз мн късно разбрах, че второто БХС винаги било с по- висока вероятност от първото. А аз какво направих, инвестирах 200 лв в него, за да пусна на две места.  ooooh! Поне това можех да си спестя. Четох, четох из тези форуми, и как пък това не прочетох. Колкото до Пренатеста, ако не можех да заделя тези пари, бих го пуснала на изплащане- да. За щастие се справихме, макар, че бяха предвидени за друго, но това определено натежа. Желая ти успех, каквото и да решиш.

Пффф, пиша над час. Офф, как мразя да си изтрия поста и то накрая.  #2gunfire

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 16:41 от babyAty

# 689
  • Мнения: 178
И аз съм в голяма чуденка с момчешките имена, няма нито едно, което много да ми харесва, има такива, които не харесвам хич и такива, които горе-долу стават. С момичешките нямам проблем, поне 3-4 има, които харесвам много - Яна, Мила, Елена.

_Sweety_, дано се окажат напразни притесненията ти!

Elle, много ми прескачаше сърцето първите 3 месеца, особено до обяд, всеки ден по много пъти, бях взела да се шашкам, обмислях ходене при кардиолог, но да чукам на дърво от 1-2 седмици ми се случва по-рядко, дано отмине съвсем. Дано и при теб мине, добре си решила да идеш на кардиолог.

За наслаждаването на бременността - миналия път бях в един постоянен ужас - че ми се е спукал мехура, че не е добре бебето (заради БХС), че ще изостава умствено (активизира ми се Хашимотото по време на бременността) и какво ли още не, търчах при лекарката постоянно. И нямах търпение да излезе оттам живо и здраво и навреме, във всеки един момент знаех точно коя седмица и кой ден съм и само броях. А действителни неразположения нямах никакви - не разбрах какво е гадене, бях в отлична форма до края. Е, всичко беше наред, изчака си бебо до последно вътре и сега е едно прекрасно и умно момиченце  Heart Eyes И реших, ако ми се случи пак, да не съм така, да се наслаждавам и да не бързам. Е, не го правя, в смисъл пак нямам търпение да минат деветте месеца и всичко да завърши чудесно. Все още не съм започнала да се шашкам от какво ли не, но и дъщеря ми е толкова обсебваща, че не ми остава много свободно време за размишления по бременността  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт