дайте ми съвет моля ви,дали бременноста ми е извънматочна и какво да правя

  • 2 988
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте мили момичета,никога до сега не съм писала тук,но сега ми трябва съвет.Преди 4 месеца ми правиха цветна снимка и ми продухаха тръбите.Нямаме деца,правиме опити от 8год.А сега се оказва че май съм бременна но извънматочно,но не е сигорно.така ще започна от начало.Последният ми нормален цикъл почна на 02.10.14.до 07.10.На 01.11.почна леко дами зацапва та така до 7ми,тогава ми дойде уж нормално и продължи 4 дни,от 11 почна пак само зацапване та така до 20.Аз се притесних,първо помислих че е от времето,но не беше така.На 15 се обадих на генеколога сии тои ми каза на другия ден да отида но да си направя ЧХГ.Резултата беше 52.9 доктора го погледна каза ,,бременна си ама дай да видиме какво е станало,,Прегледа ме с вагинален ехограф и каза че не вижда бременност и че най вероятно съм направила спонтанен аборт.Каза че не се налага кюртаж и сама ще се изчистя.Аз обаче реших вчера да си направя ново ЧХГ и резултата е 230 при норма 5 .Днес отидох пак на преглед и не се виждало нищо но не било добре че стойностите ми са се покачили.Съмнява се за извънматочна бременност,и понеже нищо не се виждало още иска другата седмица да пусна пак ЧХГ и ако се повишава иска да ме оперира ама не лапароскопия а нормална операция защото съм пълна.И сега не знам какво да правя.Възможно ли е веднага след спонтанния аборт да съм забременяла пак?Страх ме е от операция,доктора каза че мога да загубя едната тръба.Пропуснах да ви кажа че нищо не ме боли.Какво да правя? Cry

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 09:37 от usmivka83

# 1
  • Мнения: 2 486
Задължително трябва да потърсиш и друго мнение. Извънматочна бременност е сериозна и опасна диагноза,но не един път докторите са бъркали. Нямаш време за губене-не знам от кой град си,но отивай веднага при друг специалист.
Дано да не е извънматочна и всичко да е ОК. Hug

# 2
  • Мнения: 1 071
Задължително трябва да потърсиш и друго мнение. Извънматочна бременност е сериозна и опасна диагноза,но не един път докторите са бъркали. Нямаш време за губене-не знам от кой град си,но отивай веднага при друг специалист.
Дано да не е извънматочна и всичко да е ОК. Hug

Абсолютно съм съгласна с мнението! Не чакай, иди при поне още 1 лекар.
Моя приятелка беше в подобна ситуация, едва ли не на всяка цена трябвало да я оперират. Отиде при друг лекар, в друга болница и намериха цивилизовано решение. Успех!

# 3
  • Мнения: X
Според мен не е извънматочна бременност в тръбите - ако беше на тези седмици болките щяха да са непоносими и дори вече щеше тръбата да се е спукала, кръвоизлив и т.н.

# 4
  • Мнения: 64
Благодаря

# 5
  • Мнения: 390
И аз смятам, че трябва да искаш второ, дори трето мнение.

# 6
  • Мнения: 6 833
Задължително търси второ, ако трябва и трето мнение и то при добър специалист. Щом опитвате от 8г. би трябвало да посещаваш специалист по репродуктивна медицина, а от това, което описваш ми се струва говориш за съвсем обикновен гинеколог.

# 7
  • Мнения: 2 732
Търси още мнения от лекари

# 8
  • Мнения: 375
Консултирай се и с други лекари ! Стискам палци всичко да е ок !

# 9
  • София
  • Мнения: 8 637
На мен ми е малко трудно да сметна в коя седмица би трябвало да си  Crazy  Но да кажем, че към 6 седмица вече трябва да се вижда плоден сак. Преди това е възможно да не се види(аз даже в 6-а седмица се надигах при вагинален ехограф, за да се види). В 4-5 седмица моето ЧХГ беше 1600 и нещо.Мисля, че при извънматочна бременност хормонът е по-нисък за седмиците, в които е бременността.
Иначе след цветна снимка наистина се забременява лесно. Аз също забременях след нея.
Потърси друго мнение, особено ако е извънматочна трябва да се действа бързо.

# 10
  • Мнения: 64
Благодаря ви ,ама аз все пак не съм сигурна дали е извънматочна бременност,възможно ли е миналия месец да съм направила аборт и след това веднага да съм забременяла,защото ние не сме се пазили,доктора такака каза.Между другото ходя при д- р Тодоров в клиника Братя Тодорови

# 11
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. Аз също се притеснявам дали е извънматочна или цветна бременност. 
Та при мен е следното. От скоро работим за бебче последният ми цикъл беше на 24 октомври и продължи 7 дни какво винаги. На 20 Ноември ми дойде беше обилен и много болезнен цикъл но вървя само 4-ри дни и спря изведнъж. Мислех си ами добре този месец е по-малко ще видим другия как ще е!
Да но после започна да ми се повдига и то вечер, болки в корема,киселини повдигане от миризми и гърдите си седят все така подути но не са болезнени а от време на време все едно като пощипване отвътре. И вече от две седмици постоянно ми се повдига и ям по много. Преди ядох само солено а сега ми се яде само сладко и постоянно ми се пият сокове. А да не говорим за корема в момента ми е подут и леко твърд и ме боли като ПМС. И това гадене вече започна и сутринта докато съм още в леглото. А като стана още повече.
 Не знам дали си внушавам но ако до другата седмица не се оправя взимам тест и отивам на лекар.

А според вас какво може да е?

# 12
  • Мнения: 390
Алекс, казваш, че последно ти е дошло на 20 ноември. Тоест все още няма закъснение на менструацията. Не знам дали толкова рано може да има признаци на бременност, изчакай поне закъснението.

# 13
  • Мнения: 16
Преди 10 мин. Правих тест но е отрицателно. Ще изчакам другата седмица и ще видим. Може би е внушение или някакъв вирус.

# 14
  • Мнения: 390
Преди 10 мин. Правих тест но е отрицателно. Ще изчакам другата седмица и ще видим. Може би е внушение или някакъв вирус.

Нормално е да е отрицателен. Може да е отрицателен дори дни след закъснението или да има бледа втора черта. Изчакай до деня, в който имаш закъснение и тогава прави тестове. Успех и дано имаш желания резултат!

Общи условия

Активация на акаунт