Интериорен стил по аматьорски - 28

  • 72 588
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Предишни теми:

27, 26, 25, 24, 23, 22 , 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

# 1
  • Мнения: 371
Момичета, напълнихте ми очите с тези камини - разкошни са и създават много уютна атмосфера. Представям си се да една такава разкошна каминка на топличко как си седя на удобно кресло, децата играят наоколо , а навън вали сняг - чудна гледка... ех, мечти.
За жалост на очите ние нямаме, но пък за радост откъм чистота сме с  всегоривен котел, поне ни е топличко.
А камината на биоетанол изисква ли комин???

Благодаря на Ема за новата тема!!!
Пожелавам да бъде напълнена с реализирани прекрасни и мечтани интериори!!!

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 08:59 от Bunnyslava

# 2
  • Мнения: 1 597
Ема, благодаря за новата тема! Неуморни сте, слава Богу!
Много са хубави камините, а на Гадамер интериорът е забележителен. Изненада ме само половинчатото осветление на коледнита й тераска.
Ако не се къжа не се иска комин за биоетаноловите камини, но пък имало повишена влажност на въздуха - не ми е никак ясно защо.  И все пак етаноловата камина няма това излъчване. което има класическата. Наистина е много красиво и уютно.

# 3
  • Мнения: 1 498
За запис. Столчета любими.  Heart Eyes


# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 119
Много хубави камини показахте момичета. Ние също имаме камина наследство с къщата и събота и неделя я палим да се порадваме на огъня, само дето стъклата ни не са толкова чисти като показаните камини, затова ще мина без снимка.
Бих искала да благодаря на So What и Ема за съветите. Дърво ще сложим на пода при следващия мащабен ремонт и за пердетата сте прави, щорите бяха най-лесното решение да се нанесем и компромис. Проблема с пердетата е, че например ако има къща с лице от 3 прозореца, два са в едно помещение хол и кухня даже и на една стена, какви пердета да се сложат за да не се цапа от чешмата в кухнята и в същото време да е подходящо и за хола?


Освен това има в хола един прозорец 4-5 метра към двора, какво перде би стояло добре?
Но пък на предната фасада, както споменах има три прозореца, два в хол-кухня и един в банята...там перде?

Проблема ми е, че съм човек на науката и все търся подреденост и симетрия, а в съшото време ми харесва точно това което показвата и коментирате и постигате с вашите домове, красота и как да се изразя подреденост, но не симетрия....а това бих искала да постигна вкъщи

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 17:36 от pepsun

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Коледният дух и камините...

Много са хубави показаните   bouquet

Аз си нямам камина - твърде много работа, но много ги обичам и ретро чугунени печки също. Нищо не може да се сравни с пламъка.

За биокамините, добър заместител, когато са за уют и се използват рядко, не изискват комин и най-вече място за дърва. Нямам инфо за ефективност на отопление.
Влажноста е от горене на спирта (биоетанол).

# 6
  • Мнения: 2 575
Да не ви изпусна..... Hug
Аз пък много трябва да се срамувам - къща, която правихме с толкова мерак, така си стои неизползвана с двете си камини ( една с открито огнище в сутерена и другата с камера на партера)........Снимки май нямам Sad

За въпросната мансарда, за която питах, с лек дървесен уклон, задължително сме решили да сложим една малка био-каминка ( идея на детето).

# 7
  • София
  • Мнения: 225
Чудесни камини - много уют внасят. Аз не съм дорасла за камина, а и няма къде, да не говорим че имаме нещо като вградена скара в единия комин (тук в района са някакъв ретро тренд) и така си стои ненаправена. А мъжа ми на теория колко пържоли изпече на нея..... Често го бъзикам, че преядохме от неговото барбекю...

# 8
  • Мнения: 6 209
Ема, много хубаво се грижиш за темата ни. Heart Eyes  bouquet

Suede, чудни са тези столове!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 390
Ема, благодаря!  bouquet
 Започваме от рано, и то в хубавия ден петък! Simple Smile
Относно камините на биоетанол - не е необходим комин, има различни модели, които могат да бъдат поставяни на пода, върху мебел, на маса.
За влажност - не съм забелязала newsm78
В радиус на примерно метър около тях се чувства топлина, но в никакъв случай не могат да служат за единствено отопление. Функцията им е по-скоро декоративна, но и те внасят уют. Поддръжката е никаква, ясно е. Биоетанол трябва да се купува само от лицензирани за това фирми, ние купуваме от тази, от която купихме и камината - дори дават отстъпка  Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Pepsun,  влюбих се в двора! Толкова приятно би било да сърцезавам през прозореца, че бих разположила мебелите в хола с лице към гледката Simple Smile

# 11
  • Мнения: 677
А мъжа ми на теория колко пържоли изпече на нея.....
Оххх, много ме разсмя Joy


Хора, след като видях тази публикация, ми хрумна, че би било хубаво и в нашата тема да се появяват от време на време собствениците на интериорите. Така че, ако някой не е прекалено срамежлив, нека се чувства поканен тук Grinning

Прекрасна Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 498
Хубава идея, тогава се покажи, Ема.  Flutter

# 13
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Да се включа в новата тема с едно много красиво и смело решение за спалня.


# 14
  • София
  • Мнения: 1 390
Сигурно не се отбелязали - аз отдааавна писах, че било любопитно да се види кой стои зад написаното и какъв е дома му, коментирайки тези на другите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт