дъх, с мириz като на ацетон... ?

  • 6 583
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
един спешен въпрос, моля, че съм притеснена Confused...от какво може да има устата ми дъх като от ацетон ? може ли да е от диетата ? и опасно ли е zа бебо, zащото го кърмя основно ? благодаря много предварително на всички отzовали се....  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 334
Нашия тати твърди , че така му миришела устата като се разболява.

# 2
  • Мнения: 229
Дъх с мирис на ацетон е признак за токсикация на организма и ако си на диета това значи, че организма ти се чисти. Ако пък не си на диета е хубаво да си направиш един прочистващ курс на плодове, чайове, мед, жито докато не изчезне лошия дъх.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на диета бях, но се уплаших и я спрях, zащото мъжът ми каzа, че е усетил подобен мириz и при дребното, но по слаб.... Confused Sad

# 4
  • Мнения: 229
Няма по какъв начин твоя дъх да повлияе на детето. Единствената причина е и то да е токсинирано.

# 5
  • Мнения: 479
Провери си задължително кръвната захар

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
Не съм сигурна на 100%, но мисля, че е признак на обезводняване.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Няма по какъв начин твоя дъх да повлияе на детето. Единствената причина е и то да е токсинирано

 освен с кърмата  ooooh!....когато я спрях диетата, иzчеzна тоzи дъх....сега се моля да не съм направила големи пораzии....
Провери си задължително кръвната захар

мъжът ми каzа, че такъв дъх получавал брат му, който е диабетик, когато му се нарушавал баланса на кръвната zахар...но аz не съм имала проблем никога с нея....но ще я проверя, благодаря   bouquet

# 8
  • Мнения: 229
Когато си спряла диетата дъхът е изчезнал, защото организма е спрял да се чисти. Но така или иначе тези отрови са в теб и трябва да излязат по някакъв начин. Сега е идеалното време за прочистване на организма - пости са и целта на поста е именно прочистване и физическо и духовно.

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Не съм сигурна на 100%, но мисля, че е признак на обезводняване.

shoshi, не е от това....пиия по 4 литра течности на ден.....
само е от диетата май  Banghead Banghead Banghead...

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Когато си спряла диетата дъхът е изчезнал, защото организма е спрял да се чисти. Но така или иначе тези отрови са в теб и трябва да излязат по някакъв начин.

а не е ли опасно zа бебето ?

# 11
  • Мнения: 481
Ако си правила по-строга диета е нормално да се отделят натрупаните в организма токсини и да се получи и този дъх. Неприятното в случая е че те се отделят и в кърмата, а от там при бебечо! Затова не трябва да правим строги диети докато кърмим.
Щом си спряла нещата ще се оправят. Не се шашкай - не си причинила нещо страшно на бебо.

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ми, не беше много строга...само спрях сладкото,шоколада, хляба, картофите и ориzа....горе долу почти всички въглехидрати......

# 13
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
спирам всякакви диети...благодаря, момичета, zа бърzите отговори   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 479
Цитат
Диетите вредят. Малкото хранене и дъвчене затормозява слюнкоотделянето и резултатът е лош дъх, дори миризма на ацетон в устата.
Изходът – намалете мазнините, увеличете въглехидратите. Белтъчините нека бъдат умерени. По време на диета пийте повече вода и мийте по-често зъбите.
Явно е било заради това, че диетата ти е била без въглехидрати

# 15
  • Мнения: 46
Моето дете го получава винаги, когато прави ангина. Провери си гърлото. Дори и да не те боли има такава, която протича без никакви симптоми. При нас разбрахме едва, когато налепите почнаха да се чистят стана за една нощ. newsm78

# 16
  • Мнения: 108
Дъхът с миризма на ацетон се получава при диабет, провери кръвната захар спешно! Дано всичко да е наред!!

# 17
  • Мнения: 666
Провери си задължително кръвната захар
и аз те съветвам същото в повечето случай е признак на звишена кръвна захар или обезводняване

# 18
  • Мнения: 3 743
...
shoshi, не е от това....пиия по 4 литра течности на ден.....


И аз ще те посъветвам да си измериш кръвната захар,  пиенето на много течности също е признак за повишена захар.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
ми, не беше много строга...само спрях сладкото,шоколада, хляба, картофите и ориzа....горе долу почти всички въглехидрати......
спирам всякакви диети...благодаря, момичета, zа бърzите отговори bouquet bouquet bouquet

Е, чак пък Simple Smile
Спри сладкото и шоколада, бездруго нищо полезно не носят. Замени белия хляб с черен, консумирай повече фибри. Консумирай въглехидрати умерено. Салатки-малатки, плод-зеленчук...такива неща дават ефект обикновено.

# 20
  • Мнения: 270
Според мен трябва да си провериш задължително кръвната захар. Четири литра течности на ден е много, дори и да кърмиш. Плюс дъх на ацетон.

# 21
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
утре отивам на проверка...zа всеки случай, нищо, че ацетоновия дъх иzчеzна...
Mama Desislava, това ми е обикновеното количество течност на ден, не съм го увеличавала zа диетата....а кръвната zахар ми я проверяваха 3 пъти по време на бремеността и нямаше никакви проблеми....
Бу, ще слушам Grinning...почвам салатки_малатки и плодчета, пък да видим къде ще му иzлеzе края....а към фибрите спада ли мюслито  newsm78...и благодаря пак zа линковете ...  bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 448
Диабет най-вероятно-веднага провери кръвната захар!Рядко и при токсикози.

# 23
  • Мнения: 120
Какъв диабет? Майката е написала, че е била на диета. Аз дори само да не ям известно време от липса на време и ми се получава дъх с мирис на ацетон. Усещала съм го и в съпруга ми след натоварен ден и преди да сме вечеряли. Предполагам, че като си хапва нормално няма да има никакви проблеми, както е и написла, че няма, след като е спряла диетата.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
....а към фибрите спада ли мюслито newsm78...
Мюслито има фибри, но е по-удачно да си купиш фибри и да добавяш отделно (1-2 с.л.) в кисело мляко, в манджа, в хляба, ако си печеш сама...такива неща. В готовите храни рядко има достатъчно фибри, а те са важни за здравословното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт