КАК ДА НЕ ГО РЕВНУВАМ

  • 12 865
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6
С приятеля ми сме от 2 години,имаме дете на 1,но живеем с родителите му.Той пътува често,екскурозовод е. Не понасясам родителите му, и всичко детето го усеща,какво да правя?

# 1
  • Мнения: 6 365
 Отговорът сам се налага. Младото семейство НЕ трябва да живее с никакви родители. Ако живеят с родители, да не правят семейство. Във вашия случай- квартира, малко жилище, напред и нагоре. Иначе става едно неприятно битово заблатяване.

# 2
  • Мнения: 2 757
Какво общо имат неговите родители с твоята ревност? Не виждам никаква връзка между заглавието на темата и написаното след това.  newsm78

# 3
  • Мнения: 6
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.  #2gunfire И отделно моята ревност....

# 4
  • Мнения: 6
Няма общо,просто и двете неща ми тежат,и просто споделям...

# 5
  • Мнения: 2 757
Значи трябва да убедиш ТМ, че родителите му повече ви вредят на отношенията, отколкото да помагат и че ти сама би се справила с грижите за детето и домакинската работа, когато той не си е вкъщи. А за ревността - мъжът ти дава ли ти поводи да го ревнуваш или ти по принцип си ревнива?

# 6
  • Мнения: X
Ами, ревнивите хора не се събират с такива, които постоянно липсват от дома.
Аз също си падам малко (или много ?     Laughing   ) ревнивка, затова професии за бъдещия ми мъж като лекари, моряци, шофьори, пилоти и подобни бяха категорично забранени.   Simple Smile
Съвет за дилемата ти не мога да дам.
Ако не ти дава поводи, не го мисли.А ако ти дава поводи да ревнуваш, трябва ТОЙ да направи нещо, не ти.

# 7
  • Мнения: 6 365
Аз ще кажа една тайна: ТОЙ е ревнив и на практика мама и тате държат булката под око.

# 8
  • Мнения: 10 057
Аз ще кажа една тайна: ТОЙ е ревнив и на практика мама и тате държат булката под око.
+1
Помислих си го и аз   newsm78

# 9
  • Мнения: 8 803
Някои хора на 24 години още са с ум на 14-годишни. Само дето имат деца.... Crazy И това е проблем сега.

Цитат
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.
Детето ти е пораснало вече, пишеш, че е на годинка. Защо не му кажеш, че трябва да се изнесете в отделното жилище? До пълнолетие ли ще стоите да ви помагат?

От какво ревнуваш точно - от евентуални други жени, или от това, че той има социален живот, а ти седиш вкъщи с детето и омразните за теб негови родители?
И на двете възможности решението е да се изнесете в неговото жилище и да започнеш и ти работа. Ще имаш същите възможности като него и ревността ти ще утихне. Ако пък той те ревнува, както са предположили, той ще пусне тема тук, не ти. Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 28 555
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.  #2gunfire И отделно моята ревност....

Като е "ужас", защо си се съгласила?

# 11
  • Мнения: 677
аз пък това не го разбирам, родителите да помагат да гледат детето или бебето. Сутрин наготвяш на бързо едно ядене, изчистваш и чниии миеш, занимаваш се с детето, следобяд то спи и ти с него и така. Не е толкова трудно.
Живеенето на младите с родителите на единия от двамата не помага с нищо като цяло. Ако ти се налага да излезеш сама примерно и не можеш да вземеш детето, викаш за 2 часа бабата и готово.
Има го и варианта родителите да бдят над снахата, защото синът им е ревнив. newsm78

# 12
  • Мнения: 6 992
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking

Иначе това дали ще ти изневерява хич не зависи от професията или дали пътува. На мен ми изневери програмист, с когото живеехме заедно отделно от всякакви родители.

Иначе, да, и аз подкрепям, че младо семейство няма работа при родителите, ако ще и тризнаци да им са се родили. Почасова помощ от баби в случая с тризнаците е ок, де  Laughing

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Убеди мъжа си да се пренесете в самостоятелното жилище, а родителите му ще идват да помагат когато има нужда. Не знам как издържаш постоянно да има някой около теб . Ти, реално, имаш ли нужда те да са постоянно с теб?

# 14
  • Мнения: 6 764
Къде е драмата не виждам. Имате апартамент, събирате си багажа и се местите. Не сте на 5 години, че родителите да помагат. Вече вие сте родители, гледайте си детето и си живейте отделно. Много ми е чудно като почнат да се правят драми от някакви абсолютно решими ситуации. Пък родителите му не стига, че са ви приели в дома си, сигурно и сметките плащат (ток,вода) и гледат детето като излезете, а после са ужасни и не можеш да ги понасяш  Stop

# 15
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking

Иначе това дали ще ти изневерява хич не зависи от професията или дали пътува. На мен ми изневери програмист, с когото живеехме заедно отделно от всякакви родители.

Иначе, да, и аз подкрепям, че младо семейство няма работа при родителите, ако ще и тризнаци да им са се родили. Почасова помощ от баби в случая с тризнаците е ок, де  Laughing
Не съм Краси, но предполагам е, заради постоянните нощни дежурства.
 Rolling Eyes
И подкрепям поста ти Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 3 159
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.  #2gunfire И отделно моята ревност....
Кой реши да живеете там за неочределено време? Ти къде беше като се е вземало това решение?
Не разбирам какво може да направи бабата, което майката не може, та се налага зорлем да си създавате излишно емоции.

# 17
  • Мнения: X
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking

Иначе това дали ще ти изневерява хич не зависи от професията или дали пътува. На мен ми изневери програмист, с когото живеехме заедно отделно от всякакви родители.
Заради работата на смени и дежурствата.Освен това си е много ангажираща професия, такъв мъж не би могъл да бъде напълно всеотдаен към семейството си.
Иначе да, ние омже да сме по 24 часа заедно и той пак да намери начин да кръшка, ако иска.
Изборът ми е по-скоро за мое спокойствие.

# 18
  • Мнения: 6 992
Ясно, да, въобще не съобразих, че имат нощни дежурства. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 418
Не понасясам родителите му и всичко детето го усеща, какво да правя?

Имаш две опции:

 - оставаш
 - заминаваш

Всяка от двете опции има своите последствия, хубави и лоши страни. Прецени нещата, претегли ги и действай.

# 20
  • Мнения: 7 006
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking


Е как защо? Mr. Green

# 21
  • Мнения: 390
Голяма драма за нищо. Изнесете се в апартамента от баба му. А аз се съгласявам с мнението, че мама и тати играят ролята на куче пазач и те наблюдават какво правиш като мъжа ти го няма.

# 22
  • Мнения: 21 440
  Е какъв ти е проблема? Аз разбирам да няма къде да се изнесете, или да нямате възможност, а вие си имате апартамент. Защо тогава стоиш у техните?
  
  Дете имаш вече, недей с такъв детски акъл, вземи си нещата в ръце.

# 23
  • Мнения: 1 416
Отговорът сам се налага. Младото семейство НЕ трябва да живее с никакви родители. Ако живеят с родители, да не правят семейство. Във вашия случай- квартира, малко жилище, напред и нагоре. Иначе става едно неприятно битово заблатяване.
Абсолютно!

Вие проблем нямате всъщност  Laughing
Казваш, че той има апартамент от баба му - премествате се там и сте самостоятелни, без роднини. Ако по някаква причина не ви се живее във въпросния апартамент, не е удобен или друго - давате го под наем и с парите от наема наемате друг апартамент, какъвто искате.

Говориш с мъжа си, че нямаш необходимост от помощ, можете да се справяте сами и искаш спокойствие и самостоятелност. Обясняваш му колко те потиска това общо живеене, че на него са му родители, но на теб не са и не си длъжна да се съобразяваш и да търпиш, при положение, че има готово решение. Обясняваш му, че освен това той често отсъства и не му се налага да търпи всичките битовизми, които обичайно съпътстват ежедневието, особено това на много задници под един покрив.

Не едно и две семейства са се разпаднали точно заради общо живеене с родители.

Подозирам, че в случая става въпрос най-вече за финансова помощ и на мъжа му е изгодно всички да са натъпкани на едно място, да си живеете заедно, защото така хем не си дава повече зор да изкарва повече пари и да си усложнява живота с местеници, хем и мама, и жена подгъзуват Wink Класика!


Лекарите са едни от най-еб*ивите точно Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 3 390


Подозирам, че в случая става въпрос най-вече за финансова помощ и на мъжа му е изгодно всички да са натъпкани на едно място, да си живеете заедно, защото така хем не си дава повече зор да изкарва повече пари и да си усложнява живота с местеници, хем и мама, и жена подгъзуват Wink Класика!



hahaha Много точно описано! Peace

# 25
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                  Да ви имам проблемите...

# 26
  • Мнения: 550
А авторката говорила ли си с мъжа си? Обяснила ли си му, че нямаш нужда от помощ и искаш да живеете отделно? Много ми е странно като почнат млади хора да живеят с родители защото разходите били по-малко, да помагали за бебето или пък той пътува и жената да не е сама.  Нали хората създават семейства с жена и деца, следва да не разширяват "старото" си семейство с жена и деца.  Thinking

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
  Е какъв ти е проблема? Аз разбирам да няма къде да се изнесете, или да нямате възможност, а вие си имате апартамент. Защо тогава стоиш у техните?
 
  Дете имаш вече, недей с такъв детски акъл, вземи си нещата в ръце.
Е , какъв апатрамен си имат  Laughing ?!
Апарамента на бабата вероятно е на родителите  Mr. Green т.е.  не на негово име  Whistling

Авторката , ти нямаш ли апартемнтче нещо  Rolling Eyes  Wink

Като се изнесът в 'мечтаният' апартамент да не мислите че родителите му пак няма да се месят , да бе да  Whistling


Изнесете се под наем не е страшно  Peace
или си чакайте блоговоелнието на техните за бабиния апарамент.
Чудно!

# 28
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking

Иначе това дали ще ти изневерява хич не зависи от професията или дали пътува. На мен ми изневери програмист, с когото живеехме заедно отделно от всякакви родители.
Заради работата на смени и дежурствата.Освен това си е много ангажираща професия, такъв мъж не би могъл да бъде напълно всеотдаен към семейството си.
Иначе да, ние омже да сме по 24 часа заедно и той пак да намери начин да кръшка, ако иска.
Изборът ми е по-скоро за мое спокойствие.


По тази логика трябва да се махнат полицаи, пожарникари....Защо не може да е всеотдаен? ЗЮа мен няма логика... може да работи от вкъщи, но да е ужасен баща и съпруг и ти докато си на работа, а децата на училище- да ти изневерява  TiredНаистина ми е интересно. Преценяване на баща/мъж по това какво работи хмм

# 29
  • Мнения: 6 214
Ами, ревнивите хора не се събират с такива, които постоянно липсват от дома.
Аз също си падам малко (или много ?     Laughing   ) ревнивка, затова професии за бъдещия ми мъж като лекари, моряци, шофьори, пилоти и подобни бяха категорично забранени.   Simple Smile

+1 съм и аз. И аз знам, че съм ревнива, но виждам, че има разлика с бившия и със сегашния партньор. СЕгашният сам ме кара да се чувствам доста по-сигурна. Докато бившия ме правеше луда калинка да го ревнувам.

# 30
  • Мнения: X
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking

Иначе това дали ще ти изневерява хич не зависи от професията или дали пътува. На мен ми изневери програмист, с когото живеехме заедно отделно от всякакви родители.
Заради работата на смени и дежурствата.Освен това си е много ангажираща професия, такъв мъж не би могъл да бъде напълно всеотдаен към семейството си.
Иначе да, ние омже да сме по 24 часа заедно и той пак да намери начин да кръшка, ако иска.
Изборът ми е по-скоро за мое спокойствие.


По тази логика трябва да се махнат полицаи, пожарникари....
Защо да се махат?    Laughing
Има жени, на които не им пречи мъжът им през повечето време да го няма.Все пак има и женени и полицаи, и пожарникари, и моряци, и пилоти, и ...т.н.   
Написала съм, че аз предпочитам мъжът ми да има такава професия, че да може да отделя достатъчно време за семейството си и че изборът ми е по-скоро за МОЕ спокойствие.
Не целя да го налагам като единствен възможен.    Grinning


# 31
  • Мнения: 2 124
И аз съм на мнението на Краси. Не съм ревнива, но искам партньорът ми да е до мен, не да е вързан за мен, но примерно един пожарникар с 24-часово дежурство, после ще трябва да си почива след него, значи пиши го 2 дни все едно го няма; или тези, които пътуват и ги няма с месеци... за мен това не е вариант, все едно съм си сама.

# 32
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Е и вие пък-  полицаи, доктори........После като ви изсипят по една шапка пари и ай 10 дена на Банско  Wink Угодия няма!

Иначе една позната беше нагласила мъжа си /полицай/ само дневни да кара, да обядва при мама , няма 6, 5 с нощни смени- разбивали семейството! А един татко - с дневна професия  го чух пред детската градина да говори с любовница, да си трие смс - те.  Laughing Тъй че , който си го може си го може!
По темата- говори с мъжа си да се преместите отделно, когато е възможно щом ти пречи съжителството! Ако няма начин, търпиш и излизаш по- често с приятелки.  Wink

# 33
  • Мнения: X
Аха, тази песен с апартамента от бабата на мъжа я знам Simple Smile
Мама и татко посмъртно няма да го дадат - ни момъка, ни апартамента.
Девойко, ти защо не живееш с твоите родители, ами с неговите?

Общи условия

Активация на акаунт