Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, кажете как украсявате празничните салати! Имам предвид освен стандартните розички от епички и домати! Smile
Цитирай

Русе

Листо зелена салата, магданоз ...  Peace
Цитирай

в шоки-land

маслини и яйце....
Цитирай

Кк

импровизирам Hug
Цитирай

София

Аз също импровизирам. Много зависи каква е салатата.
Дияна обича зелено - наблягаме на селено у нас ... магданоз, зелена салата и т.н, маслини...настърган кашкавал.
Цитирай

С белачка за картофи режа морковите на тьнки ленти.Става много ефектно.Така могат да се режат и краставици.
Цитирай

Иска се въображение и време.Аз правя така:Взимам домат или голяма репичка и с тънко ножче започвам да ги беля от върха в кръгообразна форма докато стигна до основата.Получава се спирала,която може да се сложи покрай чинията или да се навие като розичка.На краставицата пък се взимат двата края-т.е режат се две парчета около 5 см.Взимаш едното и започваш пак с тънко ножче да режеш от върха директно към основата,но не до края ,за да не се одели люспата от краставицата.Стават 5 или 6 обелки,които си остават закрепени за основата и като се разтворят се получава цвете.
Правила съм и украса гъбка,коята е подходяща за детски менюта.Много  е лесно.Сваряваш яйце,обелваш го внимателно и върху него слагаш половин домат за калпаче.Върху домата слагаш капки готварска сметана и украсяваш  великденска салата.Става интересно.Все едно ,че е гъбка върху трева.
Цитирай

Пловдив

А някой сайт с идейки не знаете ли
Цитирай

София

ето, не са салати, но мисля че е интересно
http://www.webpark.ru/comments.php?id=12209
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

ето, не са салати, но мисля че е интересно
http://www.webpark.ru/comments.php?id=12209

Готин сайт  Wink ако намерим такъв за салатки ще е страхотно Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.