Осиновяване на второ дете

  • 13 615
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте на всички в този прекрасен форум! Чета Ви от няколко години и преживявам с вас всичките ви радости и тревоги.
В началото на тази година осиновихме прекрасно момченце, което ни радва безкрайно, а сега искаме да си имаме и дъщеричка. Затова бих искала да попитам тук, има ли мами и татковци, осиновили второ детенце скоро? Каква е процедурата, на нас социалната ни каза, че въпреки, че не е изтекъл двугодишния срок от предишното проучване, ще има ново, отново ще чакаме три месеца.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 226
Изключително се радвам на такива семейства ...

# 2
  • Мнения: 690
Няма логика, да се прави ново проучване за нови 3 месеца, след като доклада е валиден 2 години и те не са изминали. Но аз се научих вече да не търся логика, когато става въпрос за българската бюрокрация.
Преди години, етърва ми осиновиха вторият си син в рамките на валидността на доклада. Подадоха заявление, че искат да осиновят второ дете, без промяна в изискванията, само социалните си пратиха уведомление за една промяна в обстоятелствата - вече имаха едно дете.

Стискам Ви палци   bouquet

# 3
  • Мнения: 411
Сега е различно. Ако при подаването на документите за 1-вото дете пише, че искат да осиновят 1 дете, след като мине осиновяването се заличават веднага от регистъра и затова се прави ново проучване, дори и да не са минали 2 г. от първото подаване на документи.

Ако са писали, че искат 2 деца в началото, все още се водят в регистъра и не се прави ново проучване.

# 4
  • Мнения: 15
Благодаря ви за отговорите. Колкото и дълъг да е пътят, ще го извървим отново.Още повече, че тук в отдел " Закрила на детето" работят прекрасни хора и ще се радвам отново да се срещна с тях. Само не разбирам какъв е смисъла да преминаваме пак през курса на обучение, нали все пак имаме сертификат и какво ново и различно бихме научили......... Успех на всички чакащи!

# 5
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета  Hug
Хоп, цоп, троп ето ме и мен в клуба на искащите да осиновят второ детенце. Днес подадох документите и се пускаме пак по течението - курс, срещи и т.н. Знам едно - времето ще мине неусетно и пак ще сме в регистрите. И ние сме с момченце и сега искаме да си осиновим и момиченце  Peace Praynig Peace
Хайде веселбата започва отначало  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 15
Vilkoni, на нас ни казаха, че не е нужно да минаваме пак през курса за осиновители и слава богу че е така, защото не си представям как ще ходя там с малко дете. Синът ми е на година и три месеца и изобщо и минута не стои без мен, дори до магазина не мога да отида, а как ще отсъствам по 8 часа на ден...???? Това, което ме изненада обаче, беше, че по новите изисквания трябва да се проведе среща с директора на РДСП - то, миналия път нямаше такова нещо или поне не при нас. Е, минахме срещата, толкова се притеснявах как ще мине, какво ли ще ни питат, а то не било никак страшно. Понеже ще осиновяваме за втори път, нямаше нужда да ни обясняват отново процедурата, а тя явно срещата е за това. Попаднахме на една прекрасна и мила жена, която само ни попита имаме ли въпроси и ние естествено казахме не, после разгледа внимателно досието ни , каза че всичко е наред и ни пожела успех.........и това беше всичко. Сега ще чакаме посещението на социалните у дома, което най - вероятно ще е другата седмица и после ще си чакаме доклада. Този път времето минава по-неусетно, вече месец от подаването на документите, а и чакането ще е по-сладко,с малкия пакостник у дома, нямам нищо против да си почакаме повечко, ...нооо не прекалено  Grinning

# 7
  • Мнения: 311
Винаги ме е учудвало как в различните общини тълкуват по различен начин закона и нещата  newsm78
Както и да е ще изкараме пак курса. Когато го карахме 2013г не издаваха сертификати, а и толкова за 4 дена не е болка за умиране. За срещата със директора на РДСП казаха, че е ново изискване понеже имали проблеми и ги давали по ТВ, заради някакво семейство, което вдигнало много шум, че били дали 15 000лв да им излезе по-бързо доклада и съответно да вземат и дете по-бързо. Поради тази причина доклада се изготвял точно за 3 месеца, а не за по-кратко време. Но това тук при нашите, а те доста си спазват сроковете и гледат буквите на закона. Не, че не е добре, но ми се искаше като ще сме за втори път и вече се познаваме да е по-бързичко  Mr. Green

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 270
Здравейте и от мен  Wink Преди близо 5 години осинових страхотно момченце и сега искам да си осиновя второ дете. Днес бях до социалните и разбрах, че има промени - социалните са вече по двама, срещите минимум 3 + 1 с поръчителите.

Общи условия

Активация на акаунт