Късметчето от питата си знаем вече,за всяка Януарско бебче ... 10 тема

  • 41 709
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 286
Здравейте мами!
Честита нова тема! Нека я изпълним само с положителни новини и емоции  bouquet!

Аз днес официално влизам в 9 месец и нямам търпение вече да си гушна малката!!!

# 16
  • Мнения: 691
Според мен 56 е добре. И все пак е по добре да са малко по големи дрехите,отколкото бебо да се роди по голям и да му са малки  Crazy

# 17
  • Мнения: 488
Да, това са сантиментри.
Имай предвид, че едно бебче се ражда около 50см. +/-2см. ...
А баткото ни се роди 3,600кг./52см. и 1вия месец на консултацията беше качил над килограм и беше пораснал с над 3см. .. Simple Smile

# 18
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Никид, благодаря за прекрасната тема  bouquet  Добре дошли на новите мамчета! Нека всичко при нас мине добре!

Аз се чудя за тези биби в родилното, които се взимат, или са давали на малките Thinking

Другата седмица строявам всичко. Вчера извадих списъка, препрочетох го и пак го прибрах. Въпрос на едно пазаруване в аптеката е. Определено ще взема и Арника покрай другите неща. Благодаря отново на Никид за нея Simple Smile

# 19
  • Мнения: 488
Аз с баткото си бях взела биберон, който той само плюеше...
Сега се чудя дали изобщо да взимам в болницата...
С баткото се нуждаех от помпа за кърма, за това нея ще взема със сигурност.

# 20
  • Мнения: 127
Аз пък ще раждам в Торакс Пловдив и уж АГ ми каза нищо да не взимам освен паста и четка за зъби , всичко за мен и бебето е осигурено от болницата , но незнам дали не трябва все пак да вземам нещо  newsm78 newsm78 Ако има мами раждали там , моля да споделят какво са си носили и от какво са имали нужда  Hug  bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Благодарности на Никид за новата тема!
Да е препълнена с хубави новини и щастливи мами!

# 22
  • Мнения: 745
Честита ни нова тема   bouquet :hug: Никед благодаря !!!   bouquet
Днес времето беше прекрасно , скъса ми се сърцето че трябва да го гледам само през прозореца  Crazy Sick
От 15.12. И аз излизам в 45 дневната отпуска по майчинство , на 18.12. Сме на преглед да видим какво ще каже док .
Добре дошли на всички нови мами , и от тук на татък само хубави новини за всички !!!   Flutter  Hug  bouquet

Daniviv - щом док ти казва така , означава така , най лесно е ако нещо ти потрябва да ти го донесат от вкъщи . Обикновено в частните болници дават всичко, дори и дамски  превръзки .  Hug  bouquet
Нека все пак някой който е раждал там да каже ...
Успех  миличка  !!!  

Последна редакция: сб, 13 дек 2014, 10:42 от BoDill

# 23
  • Мнения: 743
И аз се включвам. Тази седмица най-сетне се сдобихме с леглата за детската. Сега ще има къде да се евакуира част от семейството в случай, че бебето се окаже ревливо и се буди често нощем. Остава да изтърпя до празниците, когато ще ми донесат бебешките дрешки и ще мога да ги приготвя за ползване. Покрай тези легла доста се натоварих да шетам и местя багажи, та взе да ми се схваща кръста. Такива болки в кръста съм имала само след раждането на малката. Дано не ме сковават дълго време. Все гледам да почивам, но задачите никнат като гъби. Другата седмица и аз влизам в болничен. Ах, да идва вече и да минава, че здравата ми дотежа.

# 24
  • Мнения: 139
Здравейте!Честита да ни е новата тема,само положителни коментари в нея.Аз след няколко дена влизам в 9м.

# 25
  • Мнения: 127

BoDill, благодаря ти Simple Smile аз също на 15.12 влизам в 45 дневния болничен Simple Smile дано да е на късмет и на успех и за теб , ще стискам палци на прегледа всичко да е ОК  Peace   Hug

# 26
  • Мнения: 97
И аз да се присъединя  Grinning
на нас ни остана много малко за пазаруване , но някак без съвет не можем да се справим .
Днес например отидохме да купим шишета по 125 мл трябвало 2 на бр . отидохме и видяхме цял комплект за новородено 2х125мл 2х260 четка за миене и 2 залъгалки и не знам всичко това необходимо ли е за едно новородено като цена е 72 лв на pfilips avent с не съм наясно също като качество дали са походящи, моля мамите които са минали по този път да споделят опита си ще съм страшно благодарна  Hug

освен това вече съм в 45 дневния от вчера  newsm44

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Десислава Д-комплекта на Авент е много хубав и си заслужава.Просто ако кърмиш бебето си,тези шишета ще са ти излишни.
Daniviv-нямам лични впечатления от Торакса,но от приятелки знам че там и в Селена дават почти всичко за майката и бебето.Не съм сигурна за чехли примерно  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 131
Никид,благодаря за новата тема  Hug Нека я напълним само с радостни вести  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2
Благодаря за темата   bouquet
Аз да се включа, на преглед съм чак към края на месеца и тогава ще видя колко сме пораснали и тогава ще преценя размера на дрешките за първите дни 00 или 01.  Simple Smile
Какви са тези предварителни контракции че и друг път съм ги чела...?       newsm78
Как мога да се включа в ФБ групата?

Общи условия

Активация на акаунт