Късметчето от питата си знаем вече,за всяка Януарско бебче ... 10 тема

  • 41 706
  • 723
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 636
Ще разкажат, спокойно, точно първите дни в болницата или в къщи не са на-свободните дни на една мама !  Peace
А някои разказаха на кратко, но във ФБ, там е много по-удобно за всички Simple Smile

# 211
  • Мнения: 745
 Rolling Eyes  Ееее стига де , а ние които не сме при вас във фейсбука ...  newsm78  Peace

# 212
  • Мнения: 636
Rolling Eyes  Ееее стига де , а ние които не сме при вас във фейсбука ...  newsm78  Peace

Еми какво да правим  Mr. Green
Която има желание ще пише тук .. Simple Smile

# 213
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
GGM аз съм разказвала за моето предно раждане преди.
След като не знаех до последно какво е това контракция, една сутрин,към 6 ч, започнаха леки, позасилващи се, позачестяващи,но поносими,звъннах на моя лекар,с който имах уговорка да ме изражда.
Към 8 ч, сутринта тръгнахме,той ме чакаше,прегледа ме за разкритие,беше 2 см.Понеже съм с тесен таз и до последно не знаехме,дали ще успее да мине бебето по ест. път,чакахме като настъпи родов процес,да се изясни.
Останах в пред-родилна зала ,идваха от време на време да мерят тонове, после докараха др. родилка,която щяла да роди преди мен, но накрая така и изпреварих.
Аз си лежах на леглото с лаптопа,дори 1 лекар ми вика"ти да раждаш ли си дошла,или за друго".
Няколко пъти ходих до голяма нужда,както и в къщи от предната вечер(това ми даде някакъв знак за раждане), и по едно време,като дойде сестрата за поредното мерене на тонове,аз не можех да се завъртя от напъни,погледна ме и вика,че раждам и за секунди се прехвърлихме в родилната зала, и 11:30 ч ,вече бях родила,супер леко ,с 3 напъна,никаква болка, веднага бях готова за 2-ро раждане,странно ми е било винаги от виковете по филми и т.н..След 15 мин. роди и др. мама, с която и до днес дружим,децата ми бяха заедно в 1 ясла, при 1 педиатърка са записани,срещаме се и се чуваме, и децата растат.
При раждането само дето ме срязаха отдолу-епизиотомия и ме шиха доста, това беше единствената едва поносима болка,защото беше без упойка,но си мина и забрави бързо.
Самото бебе и сега дете е супер кротко и спокойно,не съм усетила как израстна,без болести,без колики,зъби и т.н..
Но като чувам ,че раждане с раждане и бебе с бебе нямат нищо общо,се подготвям второто да не бъде такава песен, но пък бременностите ми са еднакво леки.
Живот и здраве и след второто ще разказвам,ако ви се чете.

# 214
  • Мнения: 97
момичета здравейте.
имам много контракции вечер , към 10 за около 2 часа, преди 10 дена със същите контракции нямах разкритие , малко се притеснявам защото искам след нова година да се случат нещата а контракциите са по различни от преди , с усещане все едно ти се дохожда до тоалетна и след половин една минута минава .. при  вас има ли такива по болезнени от преди контракции

# 215
  • Мнения: 212
А това, че разкритието ставало бързо..... Ммммм добре !  Crazy Аз лично го чаках 17 часа, а то стигна едва 7 см., така че и това е относително Simple Smile
Аз горе долу от 2рата седмица на 8-ми месец имам 2 см разкритие, в момента от 3-4 дни съм с 4 см разкритие и нищо  newsm78  ooooh! Само болки и най-вероятно разкритието се е увеличило - днес съм на преглед, ще видим  Tired А казват, че активния родов процес почвал след 4 см разкритие - е , при мен такъв дявол няма все още .. И малкия вече е мноого малко активен  #Crazy Имам супер силно течение, което ми прилича на изливащи се по малко водички, но доки каза , че такова малко по малко нямало - тръгнат ли да изтичат си е стабилно .. та вечеее чакаме инатия господин, на когото му е вече супер тясно, но продължава да си стои в квартирата  Joy

# 216
  • Мнения: 636
А това, че разкритието ставало бързо..... Ммммм добре !  Crazy Аз лично го чаках 17 часа, а то стигна едва 7 см., така че и това е относително Simple Smile
Аз горе долу от 2рата седмица на 8-ми месец имам 2 см разкритие, в момента от 3-4 дни съм с 4 см разкритие и нищо  newsm78  ooooh! Само болки и най-вероятно разкритието се е увеличило - днес съм на преглед, ще видим  Tired А казват, че активния родов процес почвал след 4 см разкритие - е , при мен такъв дявол няма все още .. И малкия вече е мноого малко активен  #Crazy Имам супер силно течение, което ми прилича на изливащи се по малко водички, но доки каза , че такова малко по малко нямало - тръгнат ли да изтичат си е стабилно .. та вечеее чакаме инатия господин, на когото му е вече супер тясно, но продължава да си стои в квартирата  Joy

Ми това са глупости, как може доктор да ти каже че не може малко по малко. Тест направи ли ?! Или е прекалено компетентен ! На етърва ми през 9-тия месец са и изтичали малко по малко водите и накрая отиде един ден със страшни контракции в спешното, вече преносваща 7 дена, сложили я на тонове, после на ехо и видели, че то води няма ! Тоновете на бебето започнаха да падат и я срязаха !

# 217
  • Мнения: 488
И моята кума влязла да ражда с една супена лъжица води.... така че е възможно малко по малко...
Ванче, аз си мислех, че ще си една от 1вите родили мами... имахме още една, две жени така като теб.... с разкритие....
Аз няма да ви разказвам за своето раждане, че е дълго и ще вземете наистина да се уплашите. А няма от какво да се притеснявате, само следвайте инстинките си...  Peace

# 218
  • Мнения: 130
Вчера бях със сестра ми да си прави ноктите и маникюристката,която роди преди около година(познавам я) такива ужасии ми разказа за раждането,че думи нямам.Прииска ми се да й запуша устата с нещо,явно колкото по-малко истории и мнения чуеш,толкова по-добре!При някои е болезнено,при други не,при някои става за минути,други се мъчат с часове,много зависи и от доктори,акушерки...

# 219
  • Мнения: 636
Точно така, именно заради това аз няма да разказвам моето първо раждане !

# 220
  • Мнения: 745

 
  Момичета здравейте !!! Да си кажа и аз ... Вчера имах среща с др.анестезиолог , който подробно ме разпита и попълни една карта за раждането ... Та  :  Аз сега трудно дишам че бебетата ме притискат и ги нося високо. няколко вечера се събуждам задушавайки се ако ми е клюмнала назад главата , че аз спя седнала и иначе не мога  Mr. Green . И коментирахме с АГ-то и аз искам разбира се пълна упойка на секциото . Но сега анестезиолога ме разубеждава да бъда със спинална , че той док. като извадел бебетата съм щяла да дишам по - леко и т.н.  Sick Crazy
 А мен толкова ме е страх , от всичко случващо се да чувам , виждам и помирисвам  #Crazy newsm78 направо ме обзема паника и ужас ... Crazy Shocked
 Искам да помоля мамите родили секцио със спинална да кажат как е ...  много ме е страх ... Sick Sick Sick
   Мисля че мама eucalyptus беше раждала така ще се върна да чета ...



# 221
  • София
  • Мнения: 49

 
  Момичета здравейте !!! Да си кажа и аз ... Вчера имах среща с др.анестезиолог , който подробно ме разпита и попълни една карта за раждането ... Та  :  Аз сега трудно дишам че бебетата ме притискат и ги нося високо. няколко вечера се събуждам задушавайки се ако ми е клюмнала назад главата , че аз спя седнала и иначе не мога  Mr. Green . И коментирахме с АГ-то и аз искам разбира се пълна упойка на секциото . Но сега анестезиолога ме разубеждава да бъда със спинална , че той док. като извадел бебетата съм щяла да дишам по - леко и т.н.  Sick Crazy
 А мен толкова ме е страх , от всичко случващо се да чувам , виждам и помирисвам  #Crazy newsm78 направо ме обзема паника и ужас ... Crazy Shocked
 Искам да помоля мамите родили секцио със спинална да кажат как е ...  много ме е страх ... Sick Sick Sick
   Мисля че мама eucalyptus беше раждала така ще се върна да чета ...





Здравей, като прясно родила секцио със спинална, мога да ти кажа че няма от какво да се притесняваш. Наистина като извадят бебето/бебетата ти става по-леко, а преди това си с кислородна маска. Анестезиолога седи до теб и ти говори през цялото време, следи състоянието ти и те пита как си. Лично моя опит с пълната упойка е много травмиращ и ако не е крайно наложително (да не дава Господ) не бих си причинила това отново.  Hug

# 222
  • Мнения: 636
Пълна ли ?! Не си го причинявай. Първото ми раждане се наложи със секцио и бях с епидурална, мина много леко, бързо, чуваш проплакването на бебенцето си и е страхотно !

# 223
  • Мнения: 745

  Ох ,  ooooh! Tired благодаря момичета .Много ме е страх!  Embarassed   Не знам какво ми става по принцип не съм бъзла , но сега ...   Blush Crazy Mr. Green smile3537

# 224
  • Мнения: 354
момичета здравейте.
имам много контракции вечер , към 10 за около 2 часа, преди 10 дена със същите контракции нямах разкритие , малко се притеснявам защото искам след нова година да се случат нещата а контракциите са по различни от преди , с усещане все едно ти се дохожда до тоалетна и след половин една минута минава .. при  вас има ли такива по болезнени от преди контракции

Здравей Деси. Имах същото нещо преди две вечери. Лежа си и изведнъж усещам типични менструални болки... долу в таза, тъпи и леко в кръста, траещи 1-2 минути. Пих си магнезия и нищо, спряха си сами. Иначе си се стреснах леко... но шийката си ми е скъсена, така, че и цял блистер Магнерот да изпия, тръгне ли бебето... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт