Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 605
  • 737
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Тази нощ успях да се наспя, сложих малкия да спи в стаята ми, но на неговото креватче и той беше спокоен, че мама е в стаята, спа до към 6 и след това хапна малко мляко и отново заспа та чак до 8 изкара. Много съм щастлива  Laughing
mysti ние имаме вариант да си отидем на село и там да празнуваме и на двете места ще е едно и също, но все още се чудим  Rolling Eyes
подаръче аз работя в една неправителствена организация и общо взето работата ми е свързана основно с компютър, но аз мисля след празниците да си взема малко болничен и ако после ми се работи пак да се върна за макс месец и да изляза майчинство.
Niki1 сподели как е минало тържеството на София?
jalina Кураж!
Понеже всички говорите за тази facebook група ще може ли някой от вас да ми каже кой може да ме приеме в нея, за да му изпратя e-mail?

# 166
  • Мнения: 11 747
Мисля, че Терп и Бени могат и още някой но не помня кой. Няма нужда от имейл, на ЛС ще се разберете.

Мисти, във Варна секцио със спинална правят само в Майчин дом, а ние с Хера сме раждали в Окръжна, където е с пълна упойка. В АГ също е с пълна упойка. Теоретично можеш да си доведеш анестезиолог за спинална, но на практика не се получавало. Нямам личен опит.

# 167
  • Мнения: 4 708
Пине не бях чувала за тази практика. Мерси за разяснението.

# 168
  • Мнения: 377
didito, пиши ми на ЛС с линк към твоя профил във ФБ.
Всъщност всяка от нас в групата може да добавя  когото пожелае от приятелите си, но след това е необходима оторизация от администраторите (Терп, Катенцето и Таничка).

Жалина, като минала 2 пъти през секцио (с пълна упойка), да те успокоя: никак не е страшно! Вторият път даже бързо изгоних майка да си отива, защото се оправях сама с всичко, а мислех, че ще е по-трудно, защото вече децата са и две. С първото дете тя живя у нас цял месец и беше неотлъчно  до мен. Като си тръгна  мислех, че няма да се справя, плаках много и се чувствах някак в безтегловност. Но с 2-то дете опитът си казва думата и даже след секцио нямах нужда от помощ. Вярно,  че твоите деца са породени и помощ несъмнено ще ти е необходима, но секциото няма да усложни ситуацията кой знае колко. Сигурна съм, че ще се справиш!  Hug

Пина & Терп, благодаря за комплиментите за снимките Simple Smile Наистина не отидох много ентусиазирана, но резултатът ми харесва. Пина, не знам защо ти изглеждам различна. Грим почти нямам, снимките не виждам да са по-различни от тези, които  видях веднага след фотосесията, т.е. явно има само  минимална обработка, която с моето непрофесионално око даже не успявам да  доловя. Макар, че и ММ ми направи "комплимент", че на снимките съм излязла по-хубава  Laughing

Щастлива  съм  да споделя, че АБКМ за нас остава в историята Simple Smile В четвъртък успешно мина втората амбулаторна провокация - тази с кисело мляко. Реакция никаква! Така си отдъхнах! Сега продължавам през 2 седмици да въвеждам сирене, масло, прясно мляко, телешко, белтък - все неща, които вече отдааааавна давате на децата си Simple Smile

В петък бяхме на фирменото парти на ММ - всичките му колеги с половинките си, а ние + децата  Grinning Специално ги бяха поканили, което си е доста странно на фона на общоприетите разбирания, но оценявам разбирането, че няма кой да ги гледа и единственият начин да присъстваме и двамата е да дойдем с децата. Бяхме в хотел на Дружба и всяко семейство имаше запазена стая. Като приспахме децата, се редувахме с ММ кой да стои ори тях и добре си изкарахме.
Вчера бяхме на Делфинариума на специално коледно представление, отново организирано и  поето като разходи от фирмата на ММ. Тъпа ми беше частта с кукления театър, но пък шоуто с делфини ми беше доста интересно даже и на мен.
Днес съм на фирмено парти и ако успеят да се приспят, даже бих останала повече от планираните за момента 2-3 часа... А дано!

# 169
  • Мнения: 4 708
Бени радвам се да добрите новини. Дано всичките ви проблеми са останали в миналото.

# 170
  • varna
  • Мнения: 871
Бени, супер новини! Дано оттук нататък само хубави неща да ви се случват Simple Smile Браво за партитата, чак се зачудих коя пък е тази фирма в БГ с такива напредничави организационни порядки newsm78

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Момичета, много благодаря за комплиментите  Grinning Снимките са от фотосесията...много ми харесаха как са станали и си избрах дооооста снимки за да ни ги обработи фотографката Simple Smile Разбира се, застреляха ме със сума, ама пък си остава страхотен спомен. Ако някой не вижда снимките мога да кача и в групата във фейса няколко да гледате Simple Smile

Ей, така съм се смяла с на Агнес гащите и гоненето по площадката Simple Smile Голяма картинка Simple Smile

Бени, и ние се отървахме от АБКМ-то, дано да е минало окончателно и за вас...толкова по-спокойна съм в момента с храните Simple Smile

Жалинка, не си ги слагай много на душата приказките на другите, не им и премлчавай каквото мислиш за да не ти се качват на главата!

Дидито, ако не си успяла все още да влезеш във фейс групата пиши ми ЛС тук и ще те добавя Simple Smile

# 172
  • Мнения: 251
Здравейте момичета. Подхвйнали сте ми болните теми.
Жалинка, успех мила, стискам палци всичко да мине леко. За мъжа ти имах противоречиво мнение, но след реакцията му след като е разбрал че ще е секцио определено отбеляза точка в негова полза.
Бени, честито. Дано вече тези гадостиса зад гърба ви.
Терп, защо ли мила моя, все едно за.мен говореше. Мислим пъ еднакъв начин. Моите деца също не спят. Лягам си всяка вечер в 2 защото камелия се буди тогава и до 8.30 имаме 228383882 будения. Ако имаме 3-4 само сутрин съм свежа като краставичка. При нас положението с помощта е същото. Направо ли се реве вече. Вчера заминахме в Боровец на фирмено парти от моята фирма. За да видя колегите си, да се разнообразим малко. Естествено с децата.
Камелия се разкашля зверски в петък вечерта, а вчера и днес имаше температура, но нито исках да се отказвам от партито, нито и можеше толкова късно. Всички колеги ми се караха едва ли не, може ли такова нещо да съм с децата. Защо не седят с татко си или бабите си у дома. Колкото и да им обяснявах че няма кой да ги гледа, за тях беше неестествено. При нас винаги някой от двамата е прецакан да гледа децата. Много ми писна всичко. Яд ме е много, как други дават мило и драго да гледат внуците си и да помогнат на децата си, а нашите си заминаха на почивка че са се били уморили. Болни, здрави все сме си с мъжа ми. Когато получих главоболието с повръщането и мъжа ми трябваше да си остане у дома да гледа децата. И думите  му "мило, до обяд трябва да ти мине, че няма кой да ме замести" а те си висяха в апартамента и им дремеше на гъза. Извинете ме за грубата дума.
Ох .. не издържам повече с всичките тези болести, недоспиване и нерви. Искам си живота, искам да съм на работа. Ама като знам.. тогава ще стане още по-сложно.

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
аз си мисля, че като тръгна обратно на работа, ще ми се върне донякъде стария живот заради старото ежедневие...мисля, че ще се чувствам малко по-добре....

# 174
  • Мнения: 617
С връщането на работа според мен ще е още по-тежко, защото освен грижите по децата ще си имам и още една работата.
Жалинка аз пък много съжалявам, че не обмислих по-сериозно да имам породени деца. Да съгласна съм, че около две-три години ще е трудно, но за мен предимствата са повече. Нима сега ми е много лесно като са с голяма разлика... Всяко си иска неговото. Ето сега искам да заведа баткото на пързалката, трябва някой да гледа дребното, искам на театър, някой трябва да гледа малкото искам на риба, айде пак без Вики. Когато Виктор е готов за тези мероприятия баткото вече няма да иска и така. А така ми се иска да сме си всички заедно навсякъде. Та така малката разлика е добре според мен.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 832
Жалина, на мен след секциото не ми е помагал НИКОЙ! ММ се върна на работа на третия ден. Сама си се справях. Даже свеки ме хокаше, че много малко съм го извеждала. Изведохме го на петия ден май беше.Един от дните в началото след 40-минутна разхода нещо ми стана лошо и се прибрах и тя недоумяваше защо толкова малко съм била навън. При условие, че тя тогава си се оправяше сама, а я мързеше един домат да си нареже за салата. Мога да кажа, че детето е такъв стимул, че болка не съм чувствала. Сега понякога чувствам нещо, като присвиване, но рядко.
Пине, много хубава Коледна доза, благодаря ти!
Глупи, дано наистина надрастете болестите и те да ви спохождат много, много рядко!
Терп, прегръдки и за теб! Бързо оздравяване! Честито бебе! На близки приятели второ дете се роди 800 грама в началото на 8-ия месец! Сега е малка сладурана на 6 годинки! Беше два или три месеца в болница!
И при нас почти няма вариант да отидем без детето някъде. Трябва да моля приятелка. Майка ми не иска да го гледа и на мен ми е супер неприятно, но това е реалността! Самата тя има много проблеми със сестра ми и работи доста и в събота, понякога и в неделя.
Мурмели, Подаръче и Жалина, стискам палци всичко да върви по план при вас!
Ясен все още спи Grinning! Успях да се изкъпя, да си изпия кафето, да  прочета форума! Щастие...

# 176
  • Мнения: 1 350
Добро утро ,банда  Grinning Коледано ли ви е вече  santa2
Ние предпразнично сме болни и тримата  hahaha Вече ми е смешно даже ! Тони пи някакви лекарства от сряда до дъбота ,но сополите не спират.Баткото хърка ,но на него му е простено ,че не е бил скоро болен ! Аз съм хремава само ,но си слагам от капките на децата. След малко отиваме до лекарката да ги види ,че по празниците с дежурни кабинети не ми се рискува  Confused
Глупи,как миина партито ?Успяхте ли да си починете малко поне ,от обстановката поне...Много ми е мъчно като те чета Sad С майка ти нали живеете заедно ,тя защо не помага Cry Оффф,дано да не изперкам и аз някой ден и да се държа така,това ми е един от най-големите страхове.
Бени ,искрено се радвам за добрите новини !Все с лекота да си хапва детето и да няма проблеми !!
Дца с малка разлика предпочитам аз.Не се виждам с бебе и първокласник ()Моргана ще каже как е )Сега може да е зор ,но пак ще имат общи интереси някой ден ,общи игри ,ще ходят заедно на ДГ,училище,сигурно и на еднакви извънкласни дейности ,като цяло по-забавно ми се струва ,но не и по-лесно Crossing Arms Ето,сега малкото иска да чупи играчката ,която дядо Коледа му подари в ДГ.Е,няма такъв рев за тази играчка,тръшка се ,иска я ....с баткото я крием и играем ,докато спи ooooh!Вечер иска да четем книжки ,но Тони само къса ,дърпа и мачка книгите ,та пак го лишавам от нещо ,но искрено се надявам догодина от двете страни на книгата да има по едно личице и това ме крепи.Ще се справим някак си ,Жалина,Руми ,Мурмели - няма страшно !

# 177
  • София
  • Мнения: 1 482
Данче, съжалявам да чуя, че и вие сте болни! Дано да ви се размине по-леко! Ние вече две седмици сме болни и четиримата- въртим един вирус и имам чувството, че ни повтаря и потретя. Идва ми скоча от покрива на моменти.

Бени, много се радвам! Желая ви това да е последната алергия във вашата къща, да са ти здрави деца и всичко да хапват! Много се впечатлих от организацията на коледното парти, браво!

Вера, направо ти възхищавам на силите да се справиш с бебе и баба. Много нерви се искат за такова нещо!

Глупи, на фона на цялата "красота" много се радвам, че сте сменили обстановката. Дори и с децата си заредила батерията със сигурност Simple Smile

Моргана, радвам се, че се върна Simple Smile

Мумрели, леко раждане! Похвали се като родиш, вълнувам се! Simple Smile

Ние снощи пекохме сладки за Коледа, защото пропуснахме Великото печене с фамилията. Всяко година се събираме при леля ми и всички вкупом с братовчедите правим меденки. Цялата им къща става пекарна, много е забавно, но с тея температури решихме да пропуснем. Да, но детето се притесни, че ако не направи сладки Дядо Коледа няма да мине през нас (никога не съм му казвала подобно нещо) и снощи като приспахме Адриан запретнахме ръкави и се успокоиха някрая духовете.

# 178
  • Мнения: 748
Моята разлика с брат ми е година и пет месеца. Много сме близки. Като малки играехме на едни и същи игри, с едни и същи играчки. Въпреки че сме много различни и като темперамент, и като интереси. ММ недоумява как можем да се чуваме всеки ден по телефона и как има какво да си кажем.

Аз исках деца с по-голяма разлика, но нямаше за кога да чакам, като съм се сетила късно за първото.  Mr. Green Интересното е, че и мен много ме съжаляваха. Все се намираше някой "доброжелател" да ми каже колко ще ми е трудно. И досега си спомням как един ден, докато бях бременна, яко ме беше натиснала паниката. Чатихме си с една американка и аз взех да мрънкам как няма да се справя, как ме е страх, че голямото ще ревнува и т.н. А тя ми вика, разликата между децата е идеална, и моите са с такава разлика, само че второто и третото, имах и едно на 6. А виж ме, че съм жива. Освен това голямото просто ще обожава малкото, няма какво да я мислиш. Точно от това успокоение имах нужда, а не някой да ме "съжалява" на думи.

Глупи, сега как са децата? Данче, а вие как сте?
Аз пък се успокоявам, че малкия сега гради имунитет заедно с кака си и силно се надявам в градината да не е като нея, всеки месец болен.

# 179
  • София
  • Мнения: 1 482
Дейзи, точно на това разчитам и аз! Че сега малкото изгражда градински имунитет и после няма да си изкара до 5 годишен болен и вкъщи. Дано!

Общи условия

Активация на акаунт