Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 38

  • 134 150
  • 829
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
Лекичко да попитам " само да не се разсърдите" ...
Защо сте решили, че сте болни ? Защо сте решили, че трябва да се ограничавате от някои храни?
Не зная вече, колко теми сме изписали. Във всяка една от тях има поне един пост във връзка с храненето.
Може и да не ви хареса, но от 22 години се боря с гадинката. Много от вас знаят какво съм преживяла и какви гадости са ми наливали и съм изпивала. Никога , обаче не съм се лишавала от всяка храна. Килограмите ми преди 22 години бяха 48. Нарастнаха на 60. И така . Сега са 58 и лекичко се притеснявам.
Храня се нормално, не прекалявам с нищо. Храната ми е на пет пъти дневно, по малко. Сита съм, не съм гладна, не обичам сладко, но напоследък ми се ще малко захарчица и си го позволявам един път седмично по малко.
Чета ви, разбирам ви понякога, но в повечето случаи се питам, защо е нужно?
И както винаги съм казвала, старите "пушки"  знаят - Попитайте тялото си, и то ще ви каже, какво иска .

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 30
Здравейте!
Случаят ми е следният:
Сърбеж на места на външната част на ЖПОргани- оперираха я от Левкоплакия на 19 ноември!
Взета биопсия - рак на вулвата - диагноза от 28 ноември
Последваха няколко прегледа от материала от различни патолози и те казаха, не са ракови клетките - предракови са.
Така мина един месец от операцията, като на третата седмица от операцията - пак се получи сърбеж.
Уговорихме операция за 5-6 януари 2015.
Сега вече съжалавам, че не я направихме още след като разбрахме - още на 28 ноември.-
ЧУДЯ се дали да се "напънем" и да я искаме още на 22 декември 2014 да я направят (при Божидар Славчев ще искаме) или да си чакаме 5 януари....
Направо не мога да си отговоря какво толкова обикаляхме по патолози за резултат - да, той излезе по-добър от първоначалния , като това го казаха 4-ма други патолози, но все пак - резултат - ОПЕРАЦИЯ... ОК!
Сега се чудя дали да чакаме от 2 седмици и половина!
Естествено, не знам до колко да взема под внимание това, че в Майчин доб, както и в другите болници, през празничните дни няма персонал!!!
Моля за някакво мнение!

# 17
  • Мнения: 4 864
Благодаря за новата тема!

Чудя се що нямам известия от вас, а то сте се преместили.

Желая на всички здраве, да посрещнете празниците в топлина с вашите семейства!  Hug

# 18
  • Мнения: 335
Хули, от все сърце ти пожелавам  да си жива и здрава още много по 22  bouquet  Hug

Чета ви, разбирам ви понякога, но в повечето случаи се питам, защо е нужно?
И както винаги съм казвала, старите "пушки"  знаят - Попитайте тялото си, и то ще ви каже, какво иска .
При мен специално е опит да слушам хирурзите. Като са проблемни червата, въпросът с храната е по- сложен. Пример - когато бях с колостомата трябваше да ям храни с фибри, сега съм с илеостома и трябвало да ги избягвам, за да се задържа влагата, която се усвоява от дебелото черво, а при мен на практика в момента не работи. Т.е сега трябва да се наблягам на ориз и картофи и никакви сурови плодове и зеленчуци. После пък като ми върнат червото ще трябва известно време да съм на пасирани супи и само на течности. Абе....и пържено ми е забранено, но аз днес изядох 11 пържени филийки Mr. Green с шипков мармалад. Въпросът по-горе беше не какво да се избягва, а какво да измислим, че да е супер калорично и да се качат малко килограми. (че мен и химия и още операции ме чакат, а приличам на паяк Rolling Eyes)


# 19
  • София
  • Мнения: 5 074
Миличка, във вашия "случай" трябва да се съобразявате с диети. Имах предвид другите .
Имах предвид и нещо друго. Че сме се вманиачили в тъй-нареченото  здравословно хранене и всички започваме да го прилагаме.
Може ли малко да разведря темата ?
Дайте дружно да помислим, как да качим килограми здравословно и диетично ! Слагам се в числото, защото нещо не си харесвам килограмите напоследък.
Не, че има нещо тревожно, не върви бабичка като мен, да тежи 58 килограма.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 477
Хули, и аз като теб- хем "бабичка", хем 57 кг. Ама аз си ги искам така- дори режим спазвам (който позволява вино и бира  Laughing). Като момиченца сме, а..., е... в гръб.  Joy
Момичета, прегръщам ви  Hug

# 21
  • България
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета!
Отдавна не съм се включвала в темата - месец и половина правих лъчетерапия,после се наложи да сменяме квартирата и бяхме без интернет.Днес изчетох всичко ,благодаря на Аtom за новата тема.
Искам да кажа на новите попълнения- момичета,не се стряскайте,наистина го приемете като диагноза,а не като фатален изход и нещата лека полека се нареждат.Тук поне така мислят и по време на лъчето се запознах с жени,които са с този проблем 15 и повече години,повтарят курсове на химио и лъче,но още са живи и жизненни и наистина не е за вярване,че са с такава диагноза.Тази седмица направих една година от операцията.Чувствам се много добре,лъчето мина неусетно/малко се пообелих след него/,но това не е болка за умиране.Онколога ми изписа хапчета,които ще пия в следващите 5 години,януари пак ще правя томограф на вътрешни органи и изследване за остеопороза,изписа ми и калций на таблетки.За храненето пия и ям каквото ми подсказва тялото ми,т.е. не спазвам някакви режими,продължих да пуша,даже един от онколозите като говорим,се смее и вика -еее,значи няма да умреш от РМЖ ,а от рак на белия дроб. Трябва да приемаме положението и с малко усмивка,иначе трябва да легнем и да чакаме края.
По повод на идващите празници искам да пожелая на всички повече усмивки и прекрасни мигове с любимите хора.Бъдете здрави и както казва Хули,живейте живота си,а не го мислете!Целувам ви и ви прегръщам!

# 22
  • София
  • Мнения: 498
В навечерието на тези светли празници искам да пожелая на всички тук
много здраве и късмет през новата година , несломима вяра и надежда, сбъдване на всички мечти, благополучие и отново здраве, здраве ...
Весела Коледа !
  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 856
Момичета,
Искам и аз да ви пожелая Весели Празници!!! От цялото си сърце ви желая здраве и късмет 😚
Карола,за подуването на ръката голяма роля играе и реконструкцията .Аз откакто ми преместиха тоя ми ти мускул също се подух 😒

# 24
  • Мнения: 4 864
Има логика да е така. Много се е надула и няма спихване Cry Аз си признавам и че не се пазя много и боравя с нея както преди и явно ѝ идва в повече

# 25
  • София
  • Мнения: 3 477
Момичета,  Hug, да си пожелаем в тази благословена вечер да сме здрави! Да вярваме в чудеса! И да творим чудеса!
Весели празници ви желая!

# 26
  • София
  • Мнения: 43
Весела и светла Коледа, момичета!
Надявам се да ви е заварила с грейнали лица и с пълни със любов сърца! Пожелавам ви късметът да не ви изневерява, здравето да не ви напуска, надеждата да ви вдъхновява, вярата да ви окрилява, щастието да ви сплотява. В дома  ви да цари хармония, в душите спокойствие, а в дните благоденствие!

# 27
  • Мнения: 423
Честита Коледа! Хич не ми е до пожелания, до поздравления..., за което съжалявам, но.. много ми се струпа напоследък. Моята баба на 76г., тя ми е като майка всъщност, тя ме е отгледала, я оперираха на 11.12. в Токуда от рак на правото черво. Имаше огромна херния следствие от предна операция преди 15г. от рак на дебелото черво. Доцент Драганов обясни, че е много рисково да се оперират и двете неща едновременно, тъй като има опасност да се инфектира платното. В крайна сметка прибраха хернията без платно и изрязаха тумора - запазиха пасажа не е с анус претер.. и всичко хубаво до тук. Качиха я от операционната дериктно в стаята, казаха, че всичко било наред и нямало нужда да я оставят в реанимация. Беше с кислородна маска и не събудена, като в един момент забелзях че започна да и шурти кръв от носа. Свалиха я в реанимация. На другия ден я видях, беше все още с кислородна маска, но адекватна, говорихме, бях най-щастливата на света. От третия ден казаха, че ще я включат на хемодиализа, тъй като креатинина е висок - 300 и уреята 30. Тя предоперативно имаше завишен креатинин - 150. На четвъртия ден казаха, че през нощта са я интубирали, тъй като доста се е затруднила с дишането. Оказа се, че има и оток на белия дроб. Вчера са и преливали кръв тъй като хемоглобина е паднал на 80. Незнам какво да мисля, в понеделник най- вероятно ще и направят трахеостома, тъй като неможе вече с тръбата да стои и немога място да си намеря. Никакво подобрение няма, а с операцията няма проблем поне така казват. Незнам как може така внезапно да се влоши така, всичко и беше наред преди операцията, единствено креатинина, а сега е цялата в мъркучи, неможе да каже нищо, само виждам очи пълни със страх. Връзват я..едвам издържам на тази гледка. Непрекъснато ровя и търся причината за това и състояние в вомента. Имам усещането, че нещо объркаха някъде..по време на операцията и вливаха две банки кръв - четох, че при несъвместимост се случват много проблеми. Доц. Драганов казва, че затрудненото дишане и от хернията се получава тъй като притиска диафрагмата, но той не е по обясненията много. В реанимация ли объркаха нещо? Колко ще бъде с тази трахеостома? Ще живее ли? Дали ще успее да се изправи? Не издържам..имах нужда да споделя..моля Ви, ако има някой с подобен проблем нека сподели, благодаря Ви!! Бъдете здрави и силни!

# 28
  • Мнения: 41
Здравейте момичета,                                                                                                                                                                     
                                  аз съм нова в темата ,но имам много въпроси на който мисля че вие с повече 'опит' ще ми помогнете да си отговоря.На 12 12 2014 бях оперирана от рак на дебелото черво ,всичко мина добре доколкото алергийте към пласмаса и гъбичките могат да се нарекат добре.В момента се възстановявам у дома дадоха ми диета и ми казаха след 6 месеца  контролен преглед. На 8 01 чакам резултат от онкокомисията .На хистологичното изследване пише умерено деференциран G2аденокарцином .Някой знае ли какво означава G2 не можах да намеря информация за това .Нямам никаква представа ако се наложи химиотерапия трябва ли да се спазва някаква диета .Ако някой знае моля да ми отговори.Малко съм объркана и много ще съм благодарна ако някой със същото заболяване ми отговори.

# 29
  • Мнения: 1 059
Здравей, Айра  Hug, миналата година по това време бях в твоята ситуация,
прясно оперирана на най-хубавите празници. Пожелавам ти бързо възстановяване от
операцията. Това е накратко обяснението за грейда на раковите клетки:
G – класификация –  С нея се определя до колко е злокачествен рака- какъв е характера на туморния растеж и неговата диференциация и инвазивност. Тя бива следната:

Gх – не може да се определи степента на диференциране туморните клетки

G1 – добре диференциран тумор. Той нараства бавно

G2 – умерено диференциран. Туморът расте средно бързо.

G3 – ниско диференциран или недиференциран тумор. Този тип рак е силно агресивен и много злокачествен.

За хранителен режим не знам подробности, имам позната, оперирана от рак на дебелото черво и
знам че избягва червените меса, каймата, естествено и захарта. Тя понесе много леко нейната
химия, косата не й опада, единствено се е оплаквала от някаква безчувственост в пръстите, но и
това отминава.
За много години на всички! Само да сме здрави, на нас друго не ни трябва Laughing

Общи условия

Активация на акаунт