Пипане и мачкане

  • 1 704
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
Вашите деца искат ли да си играят с другата гърда докато сучат? И позволявате ли им? На мен лично ми е неприятно и си скривам "свободната" цица с дрехи  Rolling Eyes обаче като потече мляко от нея и после съм за преобличане.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Аз не й давам, макар че тя обича да я поглажда с ръка. Откривам само гърдата, от която ще яде, другата остава в сутиена. Все пак, обича да държи гърдата, от която суче - мачка я с ръчички в началото, докато е настървена, или ако се навеждам към нея, си я поднася с две ръце към устата (това е наистина смешна гледка). Смее се с глас, когато види гърдата, и й приказва някакви много мили приказки, аз не ги разбирам  Wink

# 2
  • Мнения: 195
Ами това е нормално поведение.
Препоръчват като поотрасне детето и ги почне тия номера да се слага някакъв пъстър шал около врата или нещо друго, което да му привлече вниманието.
моето бебе си играе с гънките на блузата ми или ако е някаква по-пъстра се зарибява по десена. Имам една рокля дето все се опитва да си набере цветя от нея;).
Аз си откривам само гърдата от която кърмя по принцип. Не му позволявай да си играе, защото не се усещат кога причиняват болка.

# 3
  • София
  • Мнения: 985
Свободната ми гърда е покрита. Гергана или си прави гимнастика с крачето или и давам да хване свободната ми ръка.
Аз лично не бих и дала да си играе с гърдата ми.
Като съм почнала да разбирам и постоянно съм била дърпала майка ми за блузата да суча. Тя направо си е умирала от срам с мен. Та не ми се иска и аз да изпадам в подобни ситуации след около половин година да речем.

# 4
  • Мнения: 7 106
Ох,на мен това ми е проблем в момнта Rolling Eyes !Свободната ми гърда е покрита,но малката,така мачка гърдата от която суче,че имам синьо вече Sad .Това е само в началото,после вече си суче спокойно и ръчичката и е отпусната на гърдата,даже ми е много приятно.Но докато дойде този момент,направо ми идва да крещя  по някое време.Преди няколко седмици се беше научила да ме хапе и добре че няма зъби,но гледам че забрави  вече.Но с това стискане и мачкане,няма да издържа дълго,а лошото е че още е мъничак глупчо,и колкото и да и казвам че ме боли,тя не разбира и ми се хили от долу.И интересното е,че тези издевателства Wink  са само върху лявата ми гърда Rolling Eyes .

# 5
  • Мнения: 1 734
Че защо да си криете другата гърда? Това е такова удоволствие за малкото бебе. Тук няма акт на сексуалност, а по скоро се чувства сигурно и обгърнато с любов. Още повече то няма изградено чувство за собствен аз, а е едно с майката... Не мисля, че това е нещо срамно от което трябва да се крием

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Щипе!  Imp  Боли. Не му я оставям открита.

# 7
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: sia
Че защо да си криете другата гърда? Това е такова удоволствие за малкото бебе. Тук няма акт на сексуалност, а по скоро се чувства сигурно и обгърнато с любов. Още повече то няма изградено чувство за собствен аз, а е едно с майката... Не мисля, че това е нещо срамно от което трябва да се крием


В никакъв случай не го приемам като акт за сексуалност. Сукането и кърменето са нещо съкровено  и  много лично между бебето и майката  и не бива да се правят и показват демонстративно. Затова съм и против кърмене на обществени места. Нищо лично  Laughing  Wink

# 8
  • Мнения: 1 734
Е, аз също съм против кърмене на обществени места

# 9
  • Мнения: 673
Ех, аз съм ЗА дискретното кърмене навън. И си го практикувам, но като е голямо бебето щеш не щеш трябва да се завреш в миша дупка, защото дребния все се озърта за нещо мнооого по-интересно от цицата, която я гледа по 10-на пъти на ден.
Всъщност не се доуточних: неприятен ми е допира до зърното, а не до гърдата.
sia, съгласна съм, че за бебето това е удоволстие или забавление, но за мен не е Simple Smile
Други идеи да се забавлява мъникът е да се предлага игра с пръсти или както казвате-част от дрехата на мама.

# 10
  • Мнения: 195
Цитат на: Mila77
Цитат на: sia
Че защо да си криете другата гърда? Това е такова удоволствие за малкото бебе. Тук няма акт на сексуалност, а по скоро се чувства сигурно и обгърнато с любов. Още повече то няма изградено чувство за собствен аз, а е едно с майката... Не мисля, че това е нещо срамно от което трябва да се крием


В никакъв случай не го приемам като акт за сексуалност. Сукането и кърменето са нещо съкровено  и  много лично между бебето и майката  и не бива да се правят и показват демонстративно. Затова съм и против кърмене на обществени места. Нищо лично  Laughing  Wink



Не става дума за акт на сексуалност:), но пък тия твърди малки нокти...Пък и колкото да е интимно преживяването - да няма да го държа гладно като сме навън...Аз винаги съм обичала да го кърмя навън, особено в хубав парк или на екскурзии сред природата.

# 11
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: натали
Цитат на: Mila77
Цитат на: sia
..Аз винаги съм обичала да го кърмя навън, особено в хубав парк или на екскурзии сред природата.


Аз също съм го правила, но когато сме били на място където не минават хора. За съжаление всеобщото  мнение е анти- кърменето на обществени места. Не ми се иска да ме гледат като извънземно,  да ме сочат с пръст и да се подсмихват, като че ли правя някакво тежко престъпление. Защото в Бг е прието  за нормално само циганките да кърмят навън, за разлика от други бели държави. Но това е друга тема..........

# 12
  • Мнения: 195
Хич не ми пука не мен:).Но изместихме темата.
Играта с пръсти също спасява положението - давам му да ми държи ръката и пак се забавлява.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И аз не си давам другата цицка, но и рядко си я иска. Обикновено стиска този гърда, от която цмока и я мачка, сякаш още повече ще пуска манна небесна. С противоположният крак ритмува и ме нервира, но се търпи. Понякога я засърбява непоникнал зъб и се почесва в зърното, пък аз не мога да се скарам много и тя се хили мазно. Neutral Face  Но е най-красива сладката ми беба, секунди след като започне кърменето да пусне вимето и да ми се усмихне най-щастливо на света. Погледът й говори за някакво върховно удовлетворение от близостта ни и от сладостта на майчиното кляко.    Animal Cow

# 14
  • София
  • Мнения: 10 285
Цитат на: alma
Но е най-красива сладката ми беба, секунди след като започне кърменето да пусне вимето и да ми се усмихне най-щастливо на света. Погледът й говори за някакво върховно удовлетворение от близостта ни и от сладостта на майчиното кляко.    Animal Cow


Все едно аз съм го писала  Wink  това определено са едни от най-приятните моменти Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт