Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

имам доста замразена кърма във фризера. чудя се колко време е трайността й. въпросът е, че на моята бебка май взе да не й стига кърмата вече и се чудя дали да дохранвам или да захранвам вече. ако мога да използвам замразената кърма, май ще е по-добре.
благодаря за информацията!
Цитирай

Трайността й е 6 м., само че ти отваряш поле за един дълъг разговор с продължението на въпроса си.

Защо цедиш и замразяваш? По какво съдиш, че на бебка не й стига? За захранване - моето мнение е, че ви е рано. Надали бебка е готова за това още... Ако искаш - дай да обсъдим и тези въпроси Wink
Цитирай

София

В камерата на хладилника- 3 месеца; във фризер /-18оС/-6 месеца. Но най-добре отговори на въпросите на Хапката!
Цитирай

София

не цедя от доста време. запасите са от първия месец, когато от незнание си докарах хиперлактация. сега бебка веднъж се храни от едната гърда, следващия път от другата. въпросът е, че в тази гърда, където има по-малко кърма по принцип, вечер я държа по половин час, гърдата увисва празна, а бебка иска още и скимти. всъщност това се случи само една- две вечери. няма да бързам, може да е временна криза на лактацията. взех мерки за увеличаване на кърмата, пък дано се оправят нещата. просто исках да знам за всеки случай дали е годна кърмата.
благодаря ви още веднъж!
Цитирай

Sofia

Надявям се че нещата ще се оправят . А до колкото знам трайността и във фризер е 6 месеца.
Цитирай

София

Във фризера - 6 месеца.
Като захраниш спокойно можеш да я слагаш в кашите. Или пък да си направиш сапунче. Very Happy
Цитирай

До хладилника, който обичам

не цедя от доста време. запасите са от първия месец, когато от незнание си докарах хиперлактация. сега бебка веднъж се храни от едната гърда, следващия път от другата. въпросът е, че в тази гърда, където има по-малко кърма по принцип, вечер я държа по половин час, гърдата увисва празна, а бебка иска още и скимти.
...а ти просто давай двете гърди на едно ядене Very Happy Хем лактогонно, хем по-бързо от дохранване.
Цитирай

Sofia

А не е ли проблем, че докато се правят запасите, вратата на фризера се отваря всеки ден? (в продължение на 2 месеца при мен)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.