Закътана хижичка

  • 2 075
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 951
Здравейте! Решила съм да се опитам да се откъсна от света в планината, но нещо не мога да се ориентирам за подходяща хижа.

Искам да е в планината някъде, където има подходящи места за планинско тичане, т.е баири с добра денивелация. Нямам предпочитания за коя точно планина да е, макар че обожавам Пирин. Иска ми се да остана цяла седмица и се надявам да мога да бъда само аз в стая, защото едно от желанията ми е да избягам малко от хората.  Grinning И да имам тишинка и спокойствие. Би било хубаво да има електричество и някакъв санитарен възел все пак. Но да е закътана, спокойна, за предпочитане високопланинска. Представям си го като цяла седмица, в която денем обикалям планините и тичам по баирите, а вечер си чета книжка и си пия чая с ром. Simple Smile Ако някой се сети за подходящо място, ще съм му много благодарна. Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Надявам се не говориш за сегашния сезон?

# 2
  • Мнения: 9 991
Надявам се не говориш за сегашния сезон?

+1

Наеми си вила, но в този сезон сама по баирите, все пак не си стъгнала на самоубийствена мисия, да се надяваме.

# 3
  • Мнения: 1 347
Нищо му няма на сезона, само че по принцип си трябва опит в зимната планина, познаване на района и... партньор. За третата точка разбрахме, но това само прави първите две още по-решаващи, така че надали някой ще даде съвет просто ей така. Въпросът вероятно ще намери повече и по-полезни отговори в други форуми.

# 4
  • Мнения: 6 951
Надявам се не говориш за сегашния сезон?

+1

Наеми си вила, но в този сезон сама по баирите, все пак не си стъгнала на самоубийствена мисия, да се надяваме.

За сега е, но не на лавиноопасно място, разбира се. Мисля си за седмицата между коледа и НГ. Честно казано, ритъма в последно време ми е отвратителен и директно ми трябва изолация и спортно натоварване, за да изпуша.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 6 951
Въпросът вероятно ще намери повече и по-полезни отговори в други форуми.
Мисля, че си права и може би ще попитам и другаде.  Peace Иначе имам опит с ходене в планини, макар че ще ми е първото ходене сама, но мисля, че ще се справя с ориентирането, а после вече е лесно. Екипирана съм доста добре, имам каквото трябва за сериозна разходка в планината и за престой там - добри обувки, планинско яке, скиорски ръкавици (скоро), примус, спален чувал при нужда, челник за пещернячество, абе като цяло всичко нужно да оцелея дори, ако се загубя (което все пак не е целта).  Grinning

# 6
  • Мнения: X
Нищо му няма на сезона, само че по принцип си трябва опит в зимната планина, познаване на района и... партньор. За третата точка разбрахме, но това само прави първите две още по-решаващи, така че надали някой ще даде съвет просто ей така. Въпросът вероятно ще намери повече и по-полезни отговори в други форуми.

Да, именно - нищо му няма на сезона, АКО човек има опит.

А от факта, че авторката иска да тича по високопланински "баири" през декември, става ясно, че изобщо не знае за какво говори.

Има хижи в Стара планина, които горе-долу отговарят на условията, но - през лятото.

Дано в планинарските форуми успеят да те вразумят.

# 7
  • Мнения: 6 951
Напротив, тичахме днес сутринта на х. Ястребец, на 2300 метра грубо височина.  Rolling Eyes Нещо подобно търся, не вр.. Вихрен.  Laughing

# 8
  • Мнения: 14
Здравей, миналата седмица бяхме на х. Дерменка в резерват стенето в Стара Планина. Стига се или от Беклемето или от гр. Сопот и лифта. Аз то препоръчвам Стара планина и най-вече Централен Балкан. Има много хижи и повечето имат добри условия. Покрай праниците няма да немириш тиха, спокойна хижа, понеже всички се пълнят и са доста шумни. затова пък, след тях и особено през работните дни наистина ще имаш покой. А марсшути за тичане и разходки - дал Господ. Ето и някой кадри от хижата и около нея - http://radoslavbayraktarov.blogspot.fr/2014/12/dermenka.html

# 9
  • Мнения: 6 951
Здравей, миналата седмица бяхме на х. Дерменка в резерват стенето в Стара Планина. Стига се или от Беклемето или от гр. Сопот и лифта. Аз то препоръчвам Стара планина и най-вече Централен Балкан. Има много хижи и повечето имат добри условия. Покрай праниците няма да немириш тиха, спокойна хижа, понеже всички се пълнят и са доста шумни. затова пък, след тях и особено през работните дни наистина ще имаш покой. А марсшути за тичане и разходки - дал Господ. Ето и някой кадри от хижата и около нея - http://radoslavbayraktarov.blogspot.fr/2014/12/dermenka.html
Благодаря! Разгледах линка и ми харесва. Simple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт