Домакини 46 / Коледа на вратата чука, идва година на здраве и сполука

  • 41 765
  • 726
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 644
Здрасти и от нас!Вчера напазарихме.После хапнахме в едно заведение.
Да ви кажа и аз съм мързел.Креми е виновна. Качила снимки на едни меденки дето от дете майка ми  ги прави. Текнаха ми лигите и запретнахме ръкави . Детето се кефи и ги направи почти сам.
Вале честита ти ютия!За коледен базар правих баница.
Лус коледна свещ според мен.

# 211
  • Мнения: 657
Цоп тук! Ходих на маникюр и си направих коледен подарък - любим парфюм, в момента с 30% намаление в Debenhams. Синът и той намаза фанелка и поредната шапка. От студа навън спря да ми се свят и се сефирясах както се казва. ММ твърди, че е от нередовното пиене.
Калинче, като спомена руската салата се сетих за една моя Коледа в Германия - и аз направих руска салата и дадох на домакинята да опита, а тя се усмихва одобрително и вундарбарски и докато се усетя - пляс една голяма лъжица захар за подобряване на вкуса.
Креми, интересен нощен живот имаш ти Mr. Green
Бонбонче, стискам палци на баба ти, ако има нещо - питай.
Лус, пиши как е минало партито.
Блу, направи ли сладките?
Калинка, твоите идеи за подаръци са супер, ще им вземеш акъла на игилизите.
А ето и малко бисери за утрешна разтуха в часовете, като някои ще бъдат цензурирани, че все пак за 6 клас говорим.
Скрит текст:
Със задните си части Крум запушил Върбишкия проход, а с предните си части лично дебнел в засада Никифор.”
“Бай Марко бил генерален спонсор на Априлското въстание.”
“… и тогава той взел ножа и се застрелял.”
“Охлювът е едновременно и мъжки и женски, но не може да се възползва от това.”
“Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя”.
“Селянинът бил заможен: имал свиня и жена.”
“Кучето си тръгна, въртейки с благодарност опашка. Няма много хора, които могат да го направят!”
“Червената шапчица минавала през гората, където растели много гъби, и затова не успяла да различи вълка от баба си.”
“Първите успехи на Пиер Безухов в любовта били лоши – той веднага се оженил.”
“Първото околосветско пътуване било извършено от Магелан. За нещастие той бил убит на Филипините и екипажът се завърнал без него. Въпреки всичко, покойният запазил добър спомен от пътешествието си…”
Вероятно лирическият герой е гей, тъй като при толкова самодиви
пита: "... кажи ми , сестро де е Караджата
Балканджи Йово е жестоко и ситно накълцан от злите турци...
Героите на Елин Пелиновото село намирали утеха попийвайки си в
кръчмата, побийвайки си жените и в други сиромашки радости (из тема на
ученик от 11 клас
Гогол страдал от тройственост, която се състояла в това, че с
единия крак той стоял в миналото, с другия приветствал бъдещето, а
между краката му била страшната действителност. (съчинение)

# 212
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
ероятно лирическият герой е гей, тъй като при толкова самодиви
пита: "... кажи ми , сестро де е Караджата
Това не може да е истина ooooh! ooooh!
Толкова е интересен, че ми иде да ги зачаткам някои с големите шамари,. Mr. Green
Меденките ми са на финала.уТРЕ или вдругиден ще направя поне още 2 дози. Mr. Green

# 213
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, няма много да пиша за всички, защото съм уморена и краката ме болят. Като излязох днес в 10:15 та се прибрах в 20:00...

Денят ми мина добре. Първо - имаше театрална постановка на нашите деца. Имаше 3 групи и баш на Петьо са изиграли само 2 малки откъса, защото няколко деца с роли не са дошли, а децата не са големи, за да разберат как да стане без тях. Затова показвали какво правят и пак е било весело!

Като се прибрахме, набързо хапнах и хукнахме с Милена да обикаляме - хич не е лесно пеш... Кауфланд - да купим костюм на спайдърмен (едва се побра Петьо), после отидохме в ХИТ - там има много хубав златарски магазин, има хубави готови неща, а има и по поръчка, но на цената до 10 лева нищо сребърно и красиво не можахме да намерим. Оттам отидохме с рейс на пътеките при моята скорошна приятелка (децата ни учат заедно) и там взехме 4 висулки за 10 лева, дори и отстъпка ми направи 3 лева, затова аз купих и една верижка на МИлена. Детето ми се скара, че всичко от което се нуждае - има го.

Върнахме се и след 30-на минути потеглихме за ЦУМ. Кой ме накара да сложа токчета ooooh!
Все пак падна голяма веселба.

Видях много красиви неща, не знам защо ли се колебая...  Много харесах едно ангелче... и едно седнало на пейката човече...
Скрит текст:

А това ще го изтрия после, нищо, че го качих в фейса...
Актьори:
Скрит текст:

Купон в ЦУМ
Скрит текст:

На връщане - няма място за измореното човече Wink
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 21 дек 2014, 21:56 от luss

# 214
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Ох, Дами много се смях. Затова ти казах да записваш като попаднеш на бисер. Виж какви колекции стават
Люска, натоварено ти е било, но децата са доволни, браво на теб
Калинка, и при теб е било интересно.
Креми, на тази възраст и с тази професия какво друго да гледа девойчето. Аз до меденки не знам дали ще стигна тази година.
Правих линцерите до преди малко. Утре ще ги слепя. Или брашното ми беше в повече или пудрата захар по-малко, но не ги препекох, а си бяха твърди още като ги извадих. Цели яйца сложих, може би затова, надявам се малко да омекнат.
На вкус обаче не са ми толкова сладки колкото нещо със захар. Сигурно няма да останат както и да са станали
Тити, браво на Емо, че е направил меденките
Бонболина, ако са й сменили ставата на баба ти, възстановяването е бързо. На един приятел майка му, мина през това лятото, след изписването на 2рата седмица ходеше нормално. Стискам палци
Вио, а ти къде си?
Другите липси също да се явяват  Hug
Седнах вече за днес, сега отивам да нападна един шоколад с ягоди, че може да залинея покрай Коледа  hahaha

# 215
  • Мнения: 11 622

Креми хапват момчетата  hahaha За девойчетата лично за мен е грозно, но пък съм се нагледала на амбициозни майки дето плащат изкуствени цици на щерката, че да е по-вървежна до де е млада...Шарен свят...
Тити за следващия базар малчо да прави сладките!
Дамчо тм е прав  hahaha Честити придобивки! С различните кухни е голям смях  Joy Много свежи бисери  Joy За подаръците тук се научих - седмица преди Коледа току някой ми чука на вратата - отварям усмихват ми се и ми подават картичка и нещо си, пожелават ми весели празници и изчезват  hahaha Добре, че имахме време да реагираме и за тази Коледа съм вече подготвена  hahaha
Лус невероятни снимки - пренесе ме на купона! Подаръчетата, които си снимала са прекрасни! Добре сте се забавлявали   bouquet
Ма ко и аз ги правих с цели яйца /нали съм скрънза-да не хвърлям  hahaha/, но си станаха както трябва - вероятно брашното е с мъничко повече. За сладоста не се тревожи - нали със сладко ще ги слепваш, а после и ще ги ръсиш с пудра захар - ще станат точно на вкус!
Днес ми е голям мързел - като си развалих режима и спах до обяд - цял ден ми се спи  hahaha

# 216
  • Мнения: 2 169
Тук съм, кой ме вика?  Heart Eyes
Люс, голям красавец е Петьо, пу - пу!
Бонболинче, бързо въстановяване на баба ти  Praynig
Дамчоhahaha
И на мен ми мина добре деня - до обед из къщи (пропуснахме разходката, че се оказа че слънцето лъже, беше мнооооого студено), а после в систъра на гости. Утре се очертава да съм мома англичанка - през деня мм ще ходи да гледа някаква кола, а вечерта е на банкет  ooooh! Да видим дали ще ме зарадва предколедно с нова кола (тя не че ще е нова де, ама все пак).

# 217
  • Мнения: 885
Много ми е криво. Девойките се разболяха. Миши ще удържи фронта утре за последното представление. Дребчо обаче се разкисна съвсем, до одеве свалях Т, два реда сълзи и сополи, рев... Аман! Миналата Коледа бяха три дни с 40°.

# 218
  • Мнения: 8 890
Мушкатова, дръжте се! Hug
Бомболина, бързо възстановаване на бабето!

Ние се справихме с бисквитите - шведски джинджифилови бисквити са според блога, от който взех рецептата. Не мога да преценя чий аромат е в превес - на джинджифила или на карамфила, но са много хубави. Имахме извести творчески разногласия с дребното по декорацията им, но нали са за нейна радост... Големият им кусур е, че излязоха малко Mr. Green. Утре ще сглобяваме и украсяваме къщичката, но искам да купя още украса, нещо в червено, коледно, защото в комплекта има разни красоти, но няма нищо в червено. После ще снимам.

Лейди, ще разгледам стъклените съдове за печене. Всъщност тавата ми е такава, но правоъгълна. Купих я в началото, много ми е удобна и повече не съм разглеждала такъв тави. Тихичко да ти кажа, че съм доволна от времето тук, но май не е съвсем обичайно последните месеци. Яке имам.

Люс, дъщеря ми подари бонбони и картичка на учителките. Мислих точно за чаши - по една голяма чаша с коледен мотив, но накрая заложих на баналното, неангажиращо, но все пак нещо. Ако на мен ми подарят бонбони, бих ги изяла с угризения единствено за д*то. Grinning

Мако, как ти е момчето?

Прекрасни деца имате всички! Hug

# 219
  • Мнения: 3 835
Пристигнахме снощи, по живо, по здраво! Сега сме в Лос Анджелис, засега изобщо не ми харесва. Добре, че сме само 3 дни, после тръгваме на север по Западното тихоокеанско крайбрежие. Тръгнахме и двамата болни с една торба лекарства, днес сме по-добре, дано бързо се оправим. Прочетох ви, ама не мога да пиша повече, интернетът е лимитиран. Целувки на всички! Simple Smile

# 220
  • Мнения: 2 169
Добро утро!
Смърфи, да оздравявате, весело изкарване!
Мушкат, да оздравяват принцесите  Hug
Ма ко, как сте вие?
Оф да ви кажа направо броя дните до 5 януари. Тази моя свекърва все повече и повече откача  Tired Не искам да ви занимавам с нашите битовизми, че то не е за разказване, но ми е много, много трудно. И изобщо не знам какви празници ще караме, както не можем да се гледаме  Tired
Обаче има светлина в края на тунела (или поне така се надявам) - апартаментът на баба ми и дядо ми стои празен и сега навивам мм напролет да се преместим там. Стискайте палци да се навие, че той е много труден за такива начинания...
Айде засега, чао ви до после. Гуш на всички  Hug Hug Hug

# 221
  • София
  • Мнения: 9 850
Смърфи, весело и забавно да бъде пътуването ви!

Хортензия, бързо оздравяване на девойките!


Вио направо ум не ми го побира да имате празен апартамент и да сте заедно със съкровището. Не ми се сърди за мнението, явно си има причини за това ,но познавайки себе си и на гол под бих предпочела да спя пред това да живея заедно със свеки или с майка ми също. Hug

# 222
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Здравейте и от мен Simple Smile
Прибрах се в Германия и 2 дни се гушкаме с децата  Heart Eyes
Заварих една купчинка картички да ме чакат тук Simple Smile Бонболина, Плами, Люси, Вио, Лейди, Контеса и Марче - много, много ви благодаря    bouquet Много ме зарадвахте и направихте празниците ни още по хубави!
Весели и усмихнати празници на всички  Hug

# 223
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, добро утро!

Днес Петьо е вкъщи - още спи и аз сега се излюпих пия кафе и чакам банята да се освободи Wink!

Относно подаръка - не е от мен! Госпожата ни е била болна точно година. На 11 ноември подарихме й една скъпа химикалка за добре дошла и бонбони. Сега хората са решили да бъде нещо символично, като повечето искат хубава свещ..., но аз да решавам. Затова питах за мнението...

Благодаря на всички.

След 1 час ще излизам по магазините - каквото купя - това ще е!

Приятен ден на всички!

Да се оплача - всичките сладки са ми изядени, дано да имам мерак днес да направя пак...

Не сте сервирали закуска:

# 224
  • Мнения: 8 890
Лус, от нещата, които ти си харесала, анегелчето ми допада повече. Някаква луксозна стъклена играчка за елха?
Отивам да опаковам подаръци преди да е станало дребното, после ще си хапна палачинка от закуската! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт