Филмови малини 2014-та

  • 9 166
  • 115
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 482
След като отново беше подета инициатива да изберем най-харесвания филм за годината, тогава да създадем традицията и за обратния избор - да направим избор на най-нехаресвания филм за 2014 година.

Всички знаем, че от няколко десетилетия редом с наградите за постижения в киното се дават и "награди" за кино-провали. В САЩ "Златните малини" изпреварват наградите "Оскар" точно с един ден. Е, догодина може и да успея, но тази година темата "закъснява" с няколко часа след тази за избор на най-добрия.  Wink

По принцип възприятията за произведенията на всеки вид изкуство са субективни и за вкусовете не спорят, но има и обективно слаби и глупави филми, за които преобладаващото мнозинство зрители си задават въпроса: "Кой е дал пари за това чудо?"  Rolling Eyes
Надявам се тази тема да отдели именно такива филми.
Надява се също така да не се стигне до особено ожесточени спорове и размяна на неприятни реплики, ако и когато някой номинира филм, който не му е по вкуса, но пък има почитатели и защитници.

Предлагам ви, както в темата за избор на най-добър филм, тук също всеки да номинира най-много по 5 (пет) заглавия. Всяка номинация се брои за един глас.
Десетте, събрали най-много гласове, отиват на гласуване чрез анкета в отделна тема. Срок за номиниране - един месец, считано от днес. Номинациите за "Златни малини" в САЩ ще бъдат обявени на 14 януари 2015 година - тъкмо ще имате ден-два "да си сверите часовника" и/или да ги ползвате за финално вдъхновение.  Grinning
За справки можете да ползвате и миналогодишната тема.

А сега - кажете, кои филми през 2014 година са ви разочаровали, възмутили или приспали в киносалона или пред екрана на компютъра/телевизора. Кого/какво искате да "наградите" като  най-малоумен сценарий, най-тъп филм, най-безидейна режисура или най-слаба актьорска игра.

Последна редакция: вт, 16 дек 2014, 19:20 от мячик

# 1
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Записвам се с ултимативния си фаворит Interstellar и недоразумението The Theory of Everything. Ще допълня с още три по-нататък, но тези двата ще са ми фаворити в гласуването след време.

# 2
  • Мнения: 2 252
Записвам се с Теорията и аз, после още.

# 3
  • София
  • Мнения: 26 894
запис

засега няма да гласувам, ще изчакам още 3 седмици, но до този момент Изход: Богове и царе се откроява ярко на фона на останалите филми.

# 4
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
за мен на първо време Interstellar и The Equalizer- сигурно най-тъпия, който съм гледала тая година  Mr. Green

# 5
  • Русе/София
  • Мнения: 1 825
От мен глас за  Interstellar

# 6
  • Мнения: 1 976
Ной   - спирах го 3 пъти, всички познати споделяха, че даже не са го и догледали  Sick Naughty

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ной   - спирах го 3 пъти, всички познати споделяха, че даже не са го и догледали  Sick Naughty

+1

Дори не можах да го догледам това недоразумение  ooooh!

Имаше още, ще се сетя  Grinning

# 8
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
как забравих да добавя Костенурките нинджа и Трансформърс  Mr. Green

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Годзила (а започна обещаващо) и Аз, Франкенщайн  ooooh!

# 10
  • Мнения: 5 647
Interstellar. Отдавна не бях гледала толкова тъп филм. Отчитам едни загубени 3 часа.

# 11
  • Мнения: X
Глас за Костенурките нинджа и Пазителите на Галактиката.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз явно съм още дете с моите 40 години и пазители на галактиката и костенурките ми харесаха ,хаха а, също и Интерстелър,  за сметка на това гласувам за Люси.  Голямо разочарование от Люк Бесон,  а също започна обещаващо.

# 13
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
Новак съм в сайта, но искам да се включа и аз... Много филми тази година не съм гледала, но тъй като съм фен на фантастиката, повечето такива ми харесаха, но филмът 1."Милион начини да умреш в дивия запад" - такава тъпотия скоро не бях гледала. На трейлъра изглеждаше много веселяшко, но грубите им шеги бяха в повече и като цяло никакъв замисъл, доста предсказуем от самото начало. Опитали са да направят филм тип "Смотаняци", но въобще не им се е получило.

2.Легендата за Херкулес, този който е сниман в България. Доста Несполучлива версия.

# 14
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Аз добавям и "Гравитация".

Общи условия

Активация на акаунт