Първа менструация!

  • 1 370
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 433
Здравейте мами!!!
Нашата кака е вече в пуберитета. Отдавна минава през кризисните крещене, безпричинен плач, недоволство от всички и всичко....
Вчера, ми се обади по телефона, /ние с бебето бяхме на разходка/ и ми съобщи че имала проблем. като ходила до ВЦ-то и се избърсала имало кръв в/у салфетката.
Не се учудих много много, щото въпреки че няма още 11 години е едричка, гледам косъмчета под мишките си има вече ....
Проблема е друг. Аз не видях салфетката. След като се прибрах с превръзките, накарах я да се изкъпе и и обясних как се слагат и  къде се изхвърлят. От вчера до днес аз нацапана превръзка не видях newsm78 а и все още не сме разговаряли "на саме" Изобщо не знам как да го направя и какво точно да и кажа. Тук със сигурност има мами с опит - моля да споделят
И възможно ли е кръвване и после нищо??? newsm78

# 1
  • Мнения: 229
На мен ми дойде на 11 по същия начин - съвсем малко кръв. После ми дойде след 3 месеца и оттогава не е спирало. smile3532

# 2
  • Мнения: 1 238
И аз бях точно на 11 години, когато ми дойде!
Ще го помня сякаш бе вчера.
Тогава обаче такъв лукс като превръзки нямаше и слагахме памук. В къщи имахме специално шкафче, където държахме само памук.
Един ден се събудих и видях, че има нещо кафяво върху банските ми. Бах заспала с банския костюм от мерак, че на другия ден щях да ходя на плаж. Е, плажа отиде на кино. Но аз знаех всичко за мензиса, защото майка ми постоянно ми говореше за това. Незнаех обаче колко памук се слага и по колко кръв тече и бях натъпкала половин пакет памук  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Не можех да вървя даже. И така седнах на дивана и чаках да видя какво ще стане. Постоянно ходих в тоалетната,за да гледам дали има нещо. Да ама не....Отначало беше съвсем мъничко, не си спомням колко време мина и започна нормално. После пък имаше един период, където с месеци не ми идваше, ходихме по лекари, инджекции ми биеха...
Защо просто не седнеш докато спи бебето и не поговориш с нея. Ей така за практичните неща и за това какво се случва. Колко му е, не е срамна темата. Обясни и някои неща. Кажи и, че може и коремчето да я заболи и тн. Просто и го обясни с прости думи и съвсем нормално. Похвали я, че вече е девойче, купи и нещо да се зарадва. Не е толкова страшно според мен.
Успех и да кажеш как е минало.

# 3
  • Мнения: 3 740
Честито! Това е голямо събитие и за нея, и за тебе! Възможно е следващата менструация да дойде след няколко месеца, но е хубаво да поговорите, да й кажеш, че вече е голямо момиче, че ЗАПОЧВА да става жена и й предстоят толкова хубави неща! Обясни й, че й предстои още да расте, че организмът й се подготвя за майчинство, но ще минат няколко години, докато стане готов. Кажи й да не се притеснява от това, което й се случва, то е прекрасно и означава, че всичко е наред. Говори й спокойно, както за ежедневните неща. Момичетата се радват, че порастват, но са и малко притеснени. Понякога си мисля, че майките са по-притеснени, но най-важното е да й дадеш да разбере, че това, което става, е в реда на нещата и може спокойно да го обсъжда с тебе.

# 4
  • Мнения: 695
и на мен ми доиде на 11.маика ми ми беше обяснила 4е ще ми се слу4и това в някакав момент.4е така моми4ето става жена и някакви такива работи newsm53
просто беше отдавна и не помня то4но.но знам 4е е много важно да говорите защото имам приятелки когато това им се е слу4ило не са знаели нищо и си помислили 4е умират

# 5
  • Мнения: 2 978
При мен стана на 13, но няма да го забравя, защото познай колко съм слушала мама Crazy...та си мислех, че като ми дойде и ще ми тече само докато пишкам Embarassed Embarassed Embarassed...

Колко гадно ми стана, когато разбрах, че ще трябва да слагам тези ужасно дебели (тогава) превръзки...направо бях болна, мислех, че всички деца, приятели и т.н. ще ме видят и ще ми се смеят Crazy Embarassed Rolling Eyes

Наистина поговори си с нея и обясни всичко!!

Успех!!   bouquet

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Честито, Джулс! Вече си мама на девойка. Момиченцето е пораснало.
Не отлагай разговора, за да не остане с впечатление, че е нещо, което трябва да се крие.
Моята майка закъсня в това отношение и се чувствах като наказана, мръсна и различна от другите. Много беше подтискащо. Всъщност истинския разговор проведох със сестра си, която е с близо седем години по-голяма от мен. Но продължавам да мисля, че това е задължение на майката, пък и привилегия - да обясниш на детето си, че вече е Жена.

# 7
  • Мнения: 7 474
Честито! На мен ми дойде на 8 март на 12г. и нямах никаква представа какво става, майка ми се държа абсолютно неадекватно и нищо не ми каза, но и аз нищо не си мислех, просто го приех за даденост. Поговорете си , за да е спокойно детето.

Общи условия

Активация на акаунт