за запека

  • 2 814
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 747
Здравейте, да споделя и аз скромния си опит. По време на бременността ми се появи запек, и се принудих да пия хапчета с екстракт от сена. След като ги пих близо месец, случайно се оказах един ден без да ги имам под ръка, втори, трети- и така, оказа се, че проблема е изчезнал. Т.е. не само че не се "пристрастих", но и излекувах проблема. Може и да е случайно.
Но и режима наистина е много важен.
А какво съдържа този Дуфалак?

# 16
  • Мнения: 2 825
И аз имах същия проблем по време на кратката ми бременност и това, което ме оправяше беше едно сладко киви на гладно и чаша прясно мляко с лъжичка кола-као (детското какао)... резултата се появяваше до 30 мин.

Всичко, което е казала Ирини е ефекасно и полезно  Wink

# 17
Прясно мляко и повече течности.

# 18
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Дуфалака - сироп /незнам дали има хапчета/ действа при по продължителна употреба - не става за един ден. Хубавото е че не се привиква към него

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За току що отказалите цигарите да споделя /поне при мен беше така/ само първите две три седмици имах запек, после всичко си влезна в релси.

# 20
  • Мнения: 3 252
Имах и аз такъв проблем, след като спрях да пуша и продължи може би около месец. Просто си мина от самосебе си.

# 21
  • Мнения: 29
Az i predi bremennosta lichno sushto si stradah ot zapek i si piivam chashka otvara ot sena, vsiaka vecher... Ako e chak tolkova nevuzmojno i pri teb polojenieto, probvai, nakisni si edna chaena lujichka v chashka kafeena s voda za okolo chas (dokato istine).

# 22
  • Мнения: 157
чаша топло прясно мляко прави чудеса. Сутрин особено.

# 23
  • Мнения: 239
чаша топло прясно мляко прави чудеса. Сутрин особено.

 Peace Прясно мляко, по- течна храна и повече плодове. За кафе също съм чувала, че помагало, но то пък е вредно. Трябва да се ограничат сандвичите, пиците и всичката по- суха храна.   chef

# 24
  • Мнения: 491
galaxy7576 и аз така - спрях цигарите, но след като се потвърди бременността ми. И настана  ooooh! по веднъж на 3 дни  smile3550 Доки каза, че е по-добре да приема медикамент отколкото да напъвам - заради бебо. Препоръча ми от тези разхлабващите шоколадчета Комфорт, дето ги продават по аптеките или Дуфалак. И аз си взех такова шоколадче, но вкусовете ми са толкова променени, че едвам успях да изям 1/3 от него и нямаше никакъв ефект при мен. Обаче на баща ми много помагат тия шоколадчета. Но ако решиш да си вземеш за всеки случай го изяж вечер преди лягане, а не сутрин когато излизаш  Naughty
А аз пробвах какво ли не. Дори сливи на гладно не ми помогнаха. И общо взето съвсем случайно открих какво ми помага - сок от грейпфрут! По принцип хич не го харесвам и точно за това реших да пробвам с него. Изпивам една кутия и Toilet А и пия много вода през деня, но гледам да е трапезна/изворна, да не е минерална. Та това е от мен и дано съм помогнала.
А, а кумата ми сподели, че на нея и помогнала сушена слива - ефекта бил направо разтърсващ, абе раздрисващ  Laughing

# 25
  • Мнения: 133
Мелодия, мнението ти ме разтърси, защото и аз ненавиждам сок от грейфрут (имам чувството, че е нещо развалено  Sick ), за това реших да те спася, ако мога  Grinning
Сока от грейфрут ти помага, защото вътре има частици!!!! Същата работа ще ти свърши сока от портокал на Пфанер с частици! Много е вкусен! Пробвай  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 510
Пробвай с някои билки (чай). Аз знам, че чай от "силимикия" ако не се лъжа има ефект или зелен чай. Не съм много компетентна в тази област, но аз го имам това чудо и без да съм спирала цигарите  Sad . Иначе кафето също върши работа. Успех  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 267
И аз имам такъв проблем. Имах го и преди да забременея, пък сега се видях в чудо. Доктора каза няколко бабешки начина да се спасявам, които вече сте изредили: топло прясно мляко, мед, сини сливи, круши, и нещо, което каза че навремето много са го предписвали на бременните за запек - сладко от рози!
Намерих го това сладко и на мен поне ми действа безотказно! Пробвайте! все ще го намерите... аз съм от малък град и дори тук го намерих.

Общи условия

Активация на акаунт