Клостилбегит на младо момиче....

  • 4 915
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте..Момиче на 21 год съм..От 7 месеца правим опити за бебе за сега безуспешно...Преди 10 дена бях на лекар видя ме на ехограф защото ми закъснявше и веднага заключи поликистозни яйчници и ме прати на ендокринолог изследвахме пролактин и щитовидни хормони бяха идеални и на другия ден при гинеколога..Каза че на 5 Януари ще пусне полови хормони и моя като направи спермотрама да идем..Направихме я и Понеделник отидахме...Лекарката вика-спермата на момчето е качествена и силни,жена с нормална овулация би я хванало от 1 път..ти имаш праблемна овулация,или нямаш такава..щом с идеална сперма и пролактин 337 не можеш да хванеш...Изписа от 5 до 9 ден от мензиса Клостилбигит...и от 11 ден Утрогестан вагинално тъй като се изтънявала лигавицата и ако евентуално съм хванела,да не го загубя...Според вас нормално ли е да ми го изпишат при такива обсотоятелства ...някой да даде мнение за това лекарство..Каза ми да ида на 5.01за да ми пусне хормоните...

# 1
  • Мнения: 2 038
Теди, за клостила е писано много в темата, в която съм те засичала и предимно кофти неща. Струва ми се, че лекарката ти стреля в тъмното и ако стане - стане. Изказвания от типа: "спермата на момчето е качествена и силни,жена с нормална овулация би я хванало от 1 път" са абсурдни  ooooh! ooooh!
Ако търсиш съвет за забременяването - пусни си първо хормоните, ако там няма проблем, провери проходимостта на тръбите. Клостилбегита не са бонбони и могат големи поразии да ти направи.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 165
..Според вас нормално ли е да ми го изпишат при такива обсотоятелства ......
не е нормално. трябва поне един цикъл да проследи, за да е сигурна че нямаш овулация, после да се търси причина.
спермограма сигурно сте направили в близката лаборатория, там всичките са супермени, чак с неестествени стойности.
тоя клостилбегит за бонбони го взеха вече  ooooh!

# 3
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Теди - според мен трябва да смениш лекарката, защото :
1-во - ти забременя преди 1-2 месеца, но се изчисти сама, което означава, че имаш овулация;
2-ро - както Рони и Бамба ти написаха, преди да се изписва стимулация първо се изследват хормоните на 2-3-ти ден и заедно с това се прави ехографски преглед, проследяват се поне 2-3 цикъла, за да се потвърди липсата на овулация и едва тогава се преминава към стимулация;
3-то Клостилбегит-а е силен антиестроген, като по този начин се лъже хипофизата да произвежда повече ФСХ, обаче не може да се пие продължително време, защото освен, че води до силно изтъняване на лигавицата, крие риск от онкологични заболявания. Именно затова стимулациите се провеждат под лекарски контрол и в повечето случаи са съчетани поне с инсеминация;
4-то - преди стимулация задължително се прави проверка за проходимост на маточните тръби;
5-то - подобен род изказвания от страна на лекар са непрофесионални, неетични и дори обидни;

Според мен, ако тази спермограма не е направена в клиника по асистирана репродукция, а в обикновена лаборатория, можеш да я хвърлиш в коша за боклук.

Ти си решаваш, но преди да вземеш решение според мен трябва да прочетеш малко повече информация, да чуеш и друго лекарско мнение и то от лекар от клиника по асистирана репродукция.

Успех, каквото и да решиш   bouquet

ПП: Винаги си добре дошла в темата в Искам бебе, въпреки че не винаги ти харесва това, което ти казваме.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 13:28 от пънче-мънче

# 4
# 5
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
мойто момиче само едно нещо ще ти кажа /пък ти ако имаш достатъчно мозък сама ще се спреш/ - поликистозата сама по себе си е хиперстимулация на яйчниците, тоест на прост език - тялото ти не може да резорбира ненужно създадените фоликули, те остават и се изменят в кисти, които подуват яйчника ти и му пречат да работи нормално .. при една евентуална стимулация с кломифен, рискуваш да останеш тотално без яйчници, понеже от думите ти разбирам, че никой не е положил и грам усилия да разбере състоянието ти и да го лекува по правилния начин .. от тия схеми, които чета така наречената гинеколожка е по-скоро врачка .. казвам ти истината в прав текст - тя не само няма да ти помогне да забременееш, а по-скоро ще ти навреди още повече .. помисли си хубаво ..

# 6
  • София
  • Мнения: 1 677
Дами, не знам защо се хабите, става въпрос за мнооого тежък случай, извън компетентностите на гинекологията и асистираната репродукция.

# 7
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
коледния дух ни гони като невидял явно Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 11 763
mecani висши сили са тук  Mr. Green Mr. Green Mr. Green, само влезте в профила и и ще ви стане  #Crazyясно

# 10
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Теди - ти на лекарката си показа ли и теста за бременност, който си показала във форума  newsm78
Каква стимулация ще ти прави, ако си бременна вече  newsm78 Като те прати на хормони не ти ли каза да пуснеш ЧХГ?  newsm78
Цитат
Момичета ето ви една друга снимка на която по се вижда..пратих я и на близките ми на съобщения в фейса и всички ми честитиха..Мен ме гони безсъние,чувствам си корема ниско подут,придърпва ме,нямам апетит,гади ми се,имам главоболие..подути,но не болезнени гърди..а по принцип преди и по време на мензис болят много...Имам бодежи в яйчиниците...На 19 съм на преглед,страх ме е много...  
www.prikachi.com/images.php?images/854/7764854m.jpg  :*  Smile People Baby

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 14:52 от пънче-мънче

# 11
  • София
  • Мнения: 1 677

 tv Отивам за пуканки, някой иска ли  Laughing Popcorn

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 14:41 от vitaminka

# 12
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Мислех, че пързалките са само в Клюкарника и Семейни отношения.
Явно съм се заблуждавала  Rolling Eyes

В случая може би това е най-добрият съвет:

# 13
  • София
  • Мнения: 11 763

 tv Отивам за пуканки, някой иска ли  Laughing Popcorn

тцък, нали знаеш че няма да пише пак, очаквайте ново развитие след месец.... to be continued ....

# 14
  • София
  • Мнения: 1 677
о да... забравих, че тя винаги се завръща с гръм и трясък и изчезва със замах, точно като супер-героите  Joy

Общи условия

Активация на акаунт