Какво да предложа?

  • 2 079
  • 8
  •   1
Отговори
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Мъжът ми има рожден ден около празниците и всяка година изпадам в голяма чуденка, какво да сложа на масата, защото всички хапват добре по Бъдни вечер и Коледа и после им е трудно да поглеждат храна. Аз съм от типа хора, на които все им се струва, че не е достатъчно, затова винаги дояждаме по два дни след рождения ден  Embarassed  ooooh!
Тази година ще празнуваме обедно, защото имаме бебе и вечер ми е невъзможно оставането с гости до късно. Идеята ми е да има храна за засищане, но заедно с това, да е лека и ненатоварваща.
Моля ви за помощ и за идеи. Praynig Шест възрастни плюс толкова деца.

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Скоро бяхме на гости. Домакинята се представи отлично, като същевременно не беше се връткала 1 денонощие вкухнята , както правя аз  Embarassed
 Беше приготвила няколко вида салати и два вида пастет/разядка ( които спомена, че са от магазина). Зелена салата с марули и пъдпъдъчи яйца за разкош; печени чушки ,украсени с маслини;червено цвекло с ябълка и морков ; плочки сирене със зехтин , босилек и чери доматчета ( може да стане и с моцарела) +пастетите, които споменах. Без ядки ( тежки са ), но многообразието на салатите , ракийката и сладките приказки много ми допаднаха. За основно имаше джолан в гювеч със зеленчуци и тава с печени картофи за гарнитура, т.е. мяташ го във фурната и забравяш за него. Хляб никой не поиска  Mr. Green
 Десерт избери някой лек ,приготвен от предния ден - желирано или цедено кисело мляко, пана кота...   

# 2
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Благодаря ти много!
Обмислях варианта с много дребнини за хапване т.е. хапки, разядки и т.н., но някакси ми се струва, че мъжете ще очакват да има и нещо като основно. Тази идея с печеното ми се струва подходяща  Thinking

# 3
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Мисля си, ако направя пилешки пържоли на руладини и после ги нарежа, дали биха минали за подкрепа на основното ястие, ако то е свинско с гъби, моркови, грах и сметанов сос?

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Те че ще минат, ще минат, но ми се струва много ...

# 5
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Реших се - и ако е много, моля за корекция   ooooh!
Салатка с печени червени чушки, варени яйца, майонеза, чесън и сиренце - обичат си я; прясна салатка с цвекло, ябълки и морков (дали ще е по-добре да бланширам цвеклото преди настъргване или не  newsm78 ); салата "Снежанка". Въпросното свинско със сос и зеленчуци, добавено към една хубава домашна питка. И торта разбира се - аз ще правя желиран крем от течен шоколад и заквасена сметана, така че няма да е дълга и трудна разправия - винаги става бързо и хубаво, защото я правя с рула като Лео. Лео -  Hug
Но се питам за децата какво да има, защото досега съм виждала много малко деца да оставят игрите и да седнат да ядат салати и вечЕри на гости. Едни кифлички с различни солени пълнежи или пица дали ще свършат работа?

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
За децата - мъфини или мини-пици.
 Не бланширай цвеклото.

# 7
  • Мнения: 25 447
Реших се - и ако е много, моля за корекция   ooooh!
Салатка с печени червени чушки, варени яйца, майонеза, чесън и сиренце - обичат си я; прясна салатка с цвекло, ябълки и морков (дали ще е по-добре да бланширам цвеклото преди настъргване или не  newsm78 ); салата "Снежанка". Въпросното свинско със сос и зеленчуци, добавено към една хубава домашна питка. И торта разбира се - аз ще правя желиран крем от течен шоколад и заквасена сметана, така че няма да е дълга и трудна разправия - винаги става бързо и хубаво, защото я правя с рула като Лео. Лео -  Hug

Ако това наричаш "лека и ненатоварваща" храна, не искам да знам какво разбираш под "тежка и натоварваща".  Crazy Laughing

# 8
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Реших се - и ако е много, моля за корекция   ooooh!
Салатка с печени червени чушки, варени яйца, майонеза, чесън и сиренце - обичат си я; прясна салатка с цвекло, ябълки и морков (дали ще е по-добре да бланширам цвеклото преди настъргване или не  newsm78 ); салата "Снежанка". Въпросното свинско със сос и зеленчуци, добавено към една хубава домашна питка. И торта разбира се - аз ще правя желиран крем от течен шоколад и заквасена сметана, така че няма да е дълга и трудна разправия - винаги става бързо и хубаво, защото я правя с рула като Лео. Лео -  Hug

Ако това наричаш "лека и ненатоварваща" храна, не искам да знам какво разбираш под "тежка и натоварваща".  Crazy Laughing
Ако към това меню прибавиш: ролца от шунка с пълнеж, миниохлювчета от тесто с лек пълнеж, два вида мезета плюс още една салата и таралежче от зелка, набучено с малки кюфтенца, ще получиш реалната картина от миналгодишната сбирка  smile3518 За мен готвенето е страст и все си мисля, че Мечо Пух е бил прав с неговото "Колкото повече, толкова повече!". Но сега ми е невъзможно с бебо, пък и не искам да ям дни наред останки Sad.
Сори, ако съм досадила на някого тук, но наистина се нуждаех от помощ, спирачка и свежи идеи.
П.С. Изчетох и разгледах поне две теми "Снимай, покажи" и ред други блогове, преди да седна да пиша. Това - за жалост (или за радост) ме нахъса още повече.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт