Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Искам да му давам бадеми, орехи ...разбира се смляни, та може ли вече?
Цитирай

UK, Harlow/София

Трябва да гадеам колко е голямо детето ти, но ядки под какъвто и да е вид, не се дават преди втората година!!!!
Цитирай

на кой му пука, майна

Ами няма начин да ти отговорим ако не кажеш колко е голямо детето  Very Happy
Цитирай

Маги само орехи е яла и то инцидентно.
Цитирай

Толбухин

Не съм давала за сега
Цитирай

София

...., но ядки под какъвто и да е вид, не се дават преди втората година!!!!
даже педиатърът ни каза след 3 г., било свързано с проблем в гълтането и има опасност да влезе в трахеята вместо в ханопровода и да се осакати бебока!
Може да се дават, но СМЛЕНИ след 1 г.

« Последна редакция: вт, 07 мар 2006, 18:13 от Desem »
Цитирай

София

Нашата педиатърка каза, че са много полезни за след 1 година. Стига да не са пържени и да са СМЛЕНИ! Каза, че най-полезни са лещниците. А аз видах, че има и каша с лещници, на която пише от 4-ти месец.
Цитирай

Варна

Az започнах да давам след навършени 2
Цитирай
мисля че са алергени и е добре да стане на поне година и половина две и то напълно смлени,много случаи имало на задавени и големички деца с ядки
Цитирай

София

Ами аз давам след 1,5г., моя момък обожава кашу(сурово) Rolling Eyes
Цитирай

Пловдив

Не смятам да давам скоро,защото е най-лесно да се задави с ядки.А и ние не сме от тези дето обичат да дъвчат,така че ще го отложа за по-нататък.
Цитирай

Magrathea

Не съм давала още. Нели е почти на 1 година и 9 месеца.
Цитирай

София

Мисля,че поне на 2 годинки да е детето и тогава.Иначе аз съм му давала смлян фъстък до сга 1-2 пъти но само пробвах дали ще яде.
Цитирай

София

Сетих се, че питаше за смлени орехи, та да споделя 2-дневният си опит. Сутрин слагам смлени бисквити в млякото. И реших за разнообразие да купя бисквити "Еверест-ореховка". Пробвах ги, много са вкусни и наистина имат парченца цели орехи. Смлях бисквитите, сложих в млякото. Детето и 2-та дена го изпи с голям кеф. Обаче силиконовият биберон ми се омириса на нещо гадно Sick Какво ли не го правих вчера мих го 100 пъти, киснах го във вода, изварих го...пак смърди. Накрая изтичах да купя нов. Вечерното мляко е с бисквити плазмон и всичко беше наред. Тази сутрин пак с ореховките, пак го изпи с кеф и бибата пак смърди Sick
Цитирай

Аз все още не съм давала ядки на Оги. На 3 годинки и 4 месеца е.
Първо го пазех заради АБКМ, която имаше, а после прочетох тук една тема за задавено с ядки дете (даже към дробовете могат да влязат и става страшно). Не смея да давам  Confused
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора