Италия 147

  • 40 802
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Тралала -

Е как, нали има 1. еднократна помощ при раждане на дете - тя по никакъв начин не покри таксата за избор на екип при раждане, без която в БГ да раждаш за мен е почти немислимо...

2. детски до навършване на 1 година - това е майчинството,  за да го имаме и аз и мъжът ми цял живот плащаме осигуровки, от които ок. 3% са точно и само за майчинство.. /навремето бях самоосигуряващо се лице и разликата за осигуровки с и без включено майчинство беше точно 3%/. 2 души по 30 години плащат по 3 % от дохода си, за да имат една година доход докато майката си гледа детето - не го приемам като жест на държавата.......

3. детски, които са образувани на базата на заплатата - нито стотинка за 8 години и половина и две деца не съм взела иска се доход под 240 лв. на човек, примерно... Смешка!


Това за сбора не го разбрах. Детските, за които говорех (Kindergeld), се дават на всяко дете, което живее в Германия.  Имах предвид данъчен клас, студентите са с 1 класа и плащат ниски данъци; семейните или са двамата на 4 и плащат средно високи данъци, или единият е 3 и плаща по-ниски данъци, но другият е на 5 и плаща огромни данъци...

Вие в каква сфера сте? - Мога да пиша на лични, не знам кой чете тук..

# 736
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

По въпроса за университетите, с Фейам сме писали едновременно  Peace.

да, но ти потвърди с личен опит мои подозрения   bouquet

аз отивам да правя банички, че довечера имам гости. но си отбелязах също на Барбич линка, че ми се стори интересен  Hug

пп. alex_shu, писането на лични обезсмисля дискусията. достатъчно е да се даде индикативна информация, която важи за куп народ. после, ако някой болен мозък е решил да те издирва... ми това си е негов проблем. между нас нема такива детективи  Laughing

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 15:35 от feiam

# 737
  • Мнения: 765
Aleks Shu, данъчните класи са държавни (не регионални) и това, което не рабзрах, беше какво отношение имат към Kindergeld. Kindergeld също е държавно-валидно.
Аз разбирам недоволството в България, но все пак иамй предвид, че в страни като Италия, Франция и Белгия жените имат право на 2-4 месеца платено майчинство. Затова казвах, че на фона на по-голямата част от европейските страни, в България има добри условия за майчинство.

Питах в коя сфера сте, защото има значение, момичетата могат много по-конкретно да те посъветват за шансове и перспективи. Имали сме тук в темата случаи, когато "разкриването" на сферата напълно обърнаха съветите (както беше за оанзи жена, която се оказа, че "шие", само че беше почти на дизайнерско ниво и опит).

Гледах за натюрмортите, много интересно. Изглежда все пак, че след разцвета на натюрморта (17 век Холандия) символизмът започва да отпада, за 18 и 19 век това са вече обекти на съответно реалистично или импресионистично изкуство? Ще потвърдиш ли този генерален извод, направен на базата на 5 минути уикипедия?  Laughing

Пак за образованието да допълня
Скрит текст:
- САЩ инвестират в топ-изследователи и топ-университети, т.е. дават много пари на малко места. Повечето европейски държави (пак с локални разлики де) дават средни пари за цялата стълбица на образованието.
Слушах едно предаване по радитоо в Германия преди време - сметнали били, че не им достигат хай-тек специалисти, затова инвестират в разкриването на детски градини с природонаучен профил.  Shocked
Преди 10тина години Германия реши да пробие американския монопол върху въпросните ранкинги, затова въведоха т.нар. "инициатива за изключителни университети". Избраха 7 ли бяха, не помня, университета, на които да дават повече пари. Освен това, тези "ексцелентни" университети се преизбират, според постиженията, които отчетат. Допълнително към това, финансирането се дава не на университета, а на онези негови институти, които са постигнали постиженията.
Не знам успяха ли да се придвижат нагоре по ранкинга, аз също не ги взимам много насериозно.
А, и друг проблем на ранкингите е, че се правят на основата на постижения - нещо, което в хуманитаристиката трудно се отчита. Затова хуманитаристиката е нейде там сред последните дупки на кавала в САЩ, особено пък "стандартната" хуманитаристика (филологии, философия, история), единствено social sciences все още привличар някакви минимални средства.

# 738
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Нямат общо с детските, аз разпитвах за всякакви възможни придобивки и данъчни системи, затова вметнах за Германия, да затвърдя инфото си отн. данъците от преди 10-тина години...

Инак за срока в БГ знам, че е от най-дългите в Европа, но на фона на размера на доходите по принцип.....  ooooh!

И да кажа защо изобщо толкова много се терзая - опитали сме да търсим работа от тук по обяви - почти невъзможно е. А в случая ме намериха, не съм ги търсила. Общо взето няма да си събера куфарите и да замина някъде да търся реализация - затова тр. да приема това предложение или да пробвам през сегашната ми фирма, което по ред причини не ми се иска, или да си остана в БГ. Засега..


Aleks Shu, данъчните класи са държавни (не регионални) и това, което не рабзрах, беше какво отношение имат към Kindergeld. Kindergeld също е държавно-валидно.

# 739
  • Мнения: 6 276
Гледах за натюрмортите, много интересно. Изглежда все пак, че след разцвета на натюрморта (17 век Холандия) символизмът започва да отпада, за 18 и 19 век това са вече обекти на съответно реалистично или импресионистично изкуство? Ще потвърдиш ли този генерален извод, направен на базата на 5 минути уикипедия?  Laughing
Да, точно при холандците е много силна тенденция това, за което споменах, но не е само някакво ограничено локално явление. Вече след Барока, не се сещам за някакви ярки примери на натюрморт, малко ми се губи там при неокласиката, която ми е скучна и леко неприятна и където сюжетите са други. Вече при импресионистите търсенията са съвсем други, така че категорично потвърждавам. Laughing (макар че един Мaне може да разклати лодката на категоричността, ама да не се отплесваме; но той пък категорично е отказвал да го наричат импресионист, така че........)

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 16:42 от Barbabeau

# 740
  • Мнения: 765
Като оставим световния ред, истинският ми проблем са едни 3,5 кг круши, които ми подариха на пазара, когато си купих 4 броя круши - което е пределът от круши, който бихме изяли семейно за около седмица. Та, не ми се прави сладко, как да ги оползотворявам тия круши  newsm78.

# 741
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
не мога да помогна за крушите.
моите триъгълни банички станаха нещо безформено  Rolling Eyes
дано поне да се опекат добре и да мога да ги нарежа. много съм некадърна с кори и теста  ooooh! Embarassed

редактирам се : изпечени изглеждат добре, само дето са по-големи, отколкото исках. дано са и вкусни. пак ще пробвам  Peace

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 17:45 от feiam

# 742
  • Мнения: 8 518
Като оставим световния ред, истинският ми проблем са едни 3,5 кг круши, които ми подариха на пазара, когато си купих 4 броя круши - което е пределът от круши, който бихме изяли семейно за около седмица. Та, не ми се прави сладко, как да ги оползотворявам тия круши  newsm78.
Деесерт някакъв,аз съм слагала в кекс.

# 743
  • Мнения: 5 710

В тона на субективизма ( въпреки че аз съм абс. сигурна, че рейтинговите институции не плюнчат пръст, класирайки системи) и абсурдни случаи с американци, аз вчера имах сюрреална среща от трети вид с италианец с висше образование, но няма да ви го разказвам, че веднага ще се сетите защо субективно ги смятам за масово неграмотни Феиам Ениуей, имайки все пак личен опит покрай учението на децата ви смятам, че сте по-в час от мен, аз малко говоря ей така за спора  и в тон на общия залял ме негативизъм напоследък

Тралала, интересна констатация за натюрморта. Аз по-скоро не я споделям. За мен натюрмортите са създадавани с една много тъмна идея  ( това не знам дали изобщо го пише някъде, казвам моето усещане за тях), да покажат красота в смъртта. Не знам сега Ани дано не ме разкости, но натюрмортите според мен са нещо като нездрав култ към смъртта

Хр. фотография от своя страна си е много комерсиално нещо и много рядко е арт ( според мен като цяло фотографията рядко е арт). Тя е начин да се покаже една храна така, че на човек да му се дояде и да купи. Дали ще купи текст ( т.е ще го прочете) или действително ще даде пари, това е просто катализатор на интереса му. Освен това понеже става ?с за храна и апетит съответно е много ориентирана към живота т.е към един от белезите, характеризиращи живото по принцип ( хранене, размножаване, дишане).  Този тип фотография всъщност е адски труден и много време отнемащ.
Аз го правя, защото имам интерес да се науча, като хоби искам да се развивам, както и в писането. Ако падне някой лев някога - добре дошъл:)

# 744
  • Мнения: 5 710
Като оставим световния ред, истинският ми проблем са едни 3,5 кг круши, които ми подариха на пазара, когато си купих 4 броя круши - което е пределът от круши, който бихме изяли семейно за около седмица. Та, не ми се прави сладко, как да ги оползотворявам тия круши  newsm78.

Сладкишът с круши на Наталина,задължително!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233275.0

# 745
  • Мнения: 5 710
НОВА ТЕМА

Хайде, идвайте в новата тема:) Снимката на капучиното е от нашия бар. Simple Smile

# 746
  • Мнения: 5 462
Лени, всички такива класификации са субективизми. не ги чета и изобщо не ме вълнуват.
предполагам, че в топ университетите има доста американски.
някой ден ще разбера как може среден американец, излязъл от тамошно средно, в което, при равно на ит.та 4-то личео въпросите на контролно по история са "как се казват елените на дядо коледа" (не се шегувам, приятелско дете в разменна програма в колеж в Чикаго), да не разказвам другите абсурди, че не са за вярване просто, да стане по-образовано, завършвайки топ рейтинг университет. това са пари и имидж, а не толкова подготовка. лично мнение, разбира се.

италианците, които имат възможност да си плащат, или да получат стипендия за топ университети се справят чудесно, което, за мен, е доказателство, че средното им не е толкова скапано.

от любопитство, би ли дала линк, в който Италия и България са на тези места по университети?  newsm78
Peace

Общи условия

Активация на акаунт