Детето Рак

  • 2 675
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 918
Покрай темата за мъжа рак бих искала да попитам дали тук има родители на раци и как излизат на глава с детето рак. С мъжа ми сме близнаци и везни и един от синовете ни е рак. Вече е в предпубертет. Има много положителни качества - умен, амбициозен, добър приятел, постоянен в приятелствата си, спазващ дисциплината в училище, любящ и отговорен голям брат (е, ревнува и дразни малкия, но положителното в отношенията им надделява)...
Това, което ме притеснява, е началническият му характер. За него няма малка и голяма кауза, всяко негово желание заслужава битка "на живот и смърт". Това, че ще се скара с майка си например, е нищожна цена, която е готов да плати, за да стане на неговото, дори и желанийцето му да е съвсем мъничко и нищожно (например, като по-малък, да не си измие зъбите тази вечер). Понякога си мисля, че нарочно избира да поиска неща, които точно в момента няма как да получи. Един вид упражнява характера си на родителите си.
Резултатът е, че в ежедневието трябва или да козируваме и да се съгласим, или да се приготвим за битка, и така няколко пъти на ден. Другият вариант е да започнете да викате още с първия опит да се формулира някакво неизпълнимо желание, разчитайки на ефекта на изненадата, но с тази стратегия трябва да се внимава и да се пази за крайни случаи. Обикновено се налага да се съобразяваме цялото семейство с него. Като везни, които не обичат конфликтите, ми е трудно да се справям. Мъжът ми като близнаци а малко хаотичен, но много любящ и всеотдаен баща. Често се шегуваме насаме, че трябва да питаме "началника", като правим планове.
Не се оплаквам, детето е златно и отношенията ни като цяло са добри, но се притеснявам дали ще израсне като балансиран и зачитащ другите (партньора си) възрастен. Засега никой от приятелите му не е "изревал" от характера му, значи детето сигурно се съобразява, но се чудя....

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
и аз съм с младеж рак на 12.5 години, като по-малък беше много лесно обидчив и чувствителен, сега почват да го тресат тийнейджърските хоромони и се мисли за голяма работа, за началнически характер не мога да преценя до каква степен го има, знае, че вкъщи командвам аз и не съм забелязала да има чести неизпълними желания, в момента единствения му интерес е да стои с часове и играе на компа, то едва ли има дете, което да не иска да става на неговото по принцип, но границите трябва да ги определят родителите, при нас чак до битки не се стига, знае, че когато кажа за нещо не, колкото и да се сърди,няма да си променя мнението, но аз като цяло съм либерална, не го ограничавам и задоволявам повечето му искания, опитвам се да го възпитавам да се съобразява с другите,  но дали ще е така не знам

# 2
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
  • Мнения: 512
Привет! Аз съм майка на момиче зодия Рак. На 13 години е. При нас нищо от това което сте описали не се случва. Много е послушна, изпълнителна. Дали се дължи на това че нашия татко е военен, а аз съм зодия Дева и държа всичко да е по конец- незнам. Разбира се не е като карцер в нас. Много неща и позволяваме, купуваме каквото поиска, водим я където поиска, пускаме я да излиза. Изобщо като всеки тинейджър си има нейното си пространство, време, вещи и т.н. Даже гледам да я оставям повече самостоятелни решения да взима и да се справя сама.
 При нас по-скоро драмата е че е прекалено чувствителна, прекалено навътре взима всичко, до скоро беше и много пъзлива. Сега гледам, дали под влияние на бушуващите хормони, че добива смелост, по отракана е взела да става.  Иначе то бяха едни сълзи, едни драми, еееееее направо ми беше писнало. Сега от време на време пак се вкарва във някакви филми, но гледам да се справяме със това.
За ученето е амбициозна. Целите си ги постига със много труд, със много учене. Не е от тези които лесно и леко постигат нещата. Да препише- абсурд е просто. Предстои ни матури и кандидатстване. Целим се нависоко- елитни училища. Мечтае си вече за новото училище, новите съученици, приятели. Дано да и се случат нещата, но вярвам че  труда който полага ще и се отблагодари.
Много наши приятели ни завиждат за нея. Кротка, послушна, изпълнителна, абе все  едно дете няма. Такава е от малка. Даже като каже някой: е, такова дете искам да имам. Отговора е: такова дете второ няма.

# 3
  • Мнения: 918
При нас по-скоро драмата е че е прекалено чувствителна, прекалено навътре взима всичко, до скоро беше и много пъзлива.
И това го имаме. Лесно се засяга, лесно поставя под съмнение любовта ни. Преживява нещата с месеци, преди да са се случили. Сега от лятото сме в драма, защото ще ходи на ски училище с класа, а не иска да отсъства толкова дълго от къщи. Вече май почти се е "прежалил", но все очаквам да ни спретне някакъв номер в последния момент.
Домошар е и няма особено отношение към природата и спорта. Никак не е лесно да организираме излизане, което да включва цялото семейство и да е подходящо и за големия, и за малкия.
Амбициозен - да, но не и работлив. Общо-взето възприема материала в час, а вкъщи гледа да претупа домашните. Ние го следим изкъсо за ученето, проверяваме какво е разбрал по математика, инцидентно проверявам и някои от домашните, но не го правя системно. Може би при момичетата е по-различно.

# 4
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
  • Мнения: 512
Относно спорта ние сме пък обратното. Следи да се храни здравословно, спортува, фитнес като има време ходи, до скоро и танци тренираше, разходки сред природата. Почти всеки път излиза със нас. Особено ако се ходи по баири и гори. Голяма туристка.  За танците инициативата беше моя още в първи клас, защото беше много свита и не се отпуска пред непознати. Реших че за психиката й ще е много полезно танците не само за да тренира, да се запознае с деца извън класа, а и защото имат концерти пред публика, ходят на състезания и това до голяма степен я разчупи.
 Много си прави сметка на парите. Все брои, мисли, прави сметки  Laughing Веднъж на едно зелено на Боровец за 5 дена нито един лев не беше изхарчила от джобните. Последния ден вече си купила една кола, вика във бара на хотела  Laughing и от рилския манастир една картичка купила.  Laughing Много се смяхме с баща й тогава.
 поставянето под съмнение на любовта ни към нея е същата и тя. Същото домошар, държи на вещите си. Пази си нещата със години. 

Общи условия

Активация на акаунт