Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

БГ - София

... решили с едно от децата от градината да видят кой е по-силен и се сбили Sad. Няма травми освен, че е обиден и засегнат. Загубил е двубоя, а другото дете после му викало "слабак, лайно и пишка"  Twisted Evil , стана ми много криво  Crying or Very sad . Не показах пред Виктор тези си чувства и го посъветвах да яде повече за да стане по-силен и следващия път да си избере друг вид съревнование (да се състезават кой тича по-бързо, кой скача по-високо или кой ще се съблече по-бързо ...).
Разбирам че това е част от ежедневието при момчетата, че не бива да драматизирам излишно, но ми стана много мъчно за детето и се чудя дали реагирах правилно  newsm78 ?
Мъжа ми заяви, че за това догодина щял да го запише на карате, че никой да не можел да го бие  Rolling Eyes , защото за момчетата било много важно да не се чувстват слаби и да не можел всеки срещнат да ги бие. Това било важно за самочувствието им и оказвало влияние за цял живот.
Уффф, стана объркано ... но ми се иска да чуя мнението ви, момчешки майки какво правите в такива случаи, как повдигате самочувствието на децата си?
Цитирай

София, Бели Брези

Аз съвет не мога да ти дам, но ситуацията е много кофти и ти съчувствам. За повдигането на самочувствието съм съгласна, трябва да се прави и може би мъжът ти е прав, но от друга страна си мисля дали това не би могло да провокира някаква агресивност в детето??? Незнам,но каквото и да решиш то ще бъде правилно за детето ти, целуни го от мен малкият герой
Цитирай

Пловдив

Синковецът ми златен, когато беше в градината го съветвах ако някой го бие да се защитава, т.е. ако се налага да удря и той. Все пак е момче и трябва да се оправя в живота. Разбира се, учих го ако някой го закача (без да го удря), дразни или подобно да се обръща към госпожата. Но сега виждам, че май съм бъркала. Защото в училище дразгите са много повече и тъй като синът ми не е побойник (в смисъл, че не той започва да бие) като тръгне да се защитава госпожата вижда него и забележките са за него (в бележника вече няма място за забележки). Та, честно казано и аз не знам кое е правилното. Сигурна съм обаче за едно, че синът ми се оправя много добре в повечето ситуации и на мен не ми се е налагало да търся родители да ги питам защо са били сина ми, не са ме и търсили да ми казват, че моя е побойник...
Стана дълго и объркано, но споделям опита си, а ти реши дали ще ти е от полза. Но все пак съм на мнение, че момчетата трябва да се учат да се защитават сами и да се оправят в живота от малки.
Успех в решението!   bouquet
Цитирай

София

Смятам, че това което се е случило на момчето ти е до известна степен "полезно". Може би от тази случка трябва да извлечете положителни изводи, а именно че понякога може да се случи и нас да ни ступат, че не винаги можем да излезем победители, че винаги ще има някой, който е по-силен от нас. Но от това не бива да правим драми. Колко още има да се бие...
Цитирай

Дубай, ОАЕ

Ами, може и странно да ти се види, но погледни от положителната страна! Синът ти не е проявил жестокост или агресивност, а най-често са се разбрали с другото дете да видят кой е по-силен. Тоест разбират разликата между боя на игра и истинската агресия. Което според мен си е достойно за похвала. Трябва да го похвалиш, че не е наранил другото дете умишлено и наистина. Малко тъпо, че другият му се е подигравал, де. Лоша, нечестна постъпка. От това май боли повече. Ето, твоят син пак заслужава похвала, защото не се е държал така.
А те всъщност как са решили кой е победил?
Хубаво си му казала - да яде повече, да стане по-силен... може и малко упражнения!
Цитирай

БГ - София

Благодаря ви за отговорите, момичета  Smile.
Разбирам , че това май е само началото, за това и толкова исках момичета  Wink.
Darusia, твоя син много прилича на моя малкия. Дани изобщо „не си оставя магаренцето в калта” дори използва сила за да постигне целите си  Smile, това понякога ме кара да се червя по площадките, но от друга страна съм някак спокойна за него. Виктор обаче е много различен, той винаги е склопен да отстъпи, а това пък го кара да страда за това и него го мисля повече  Rolling Eyes  Sad.
Gercho, права си - "Това което не ни убива ни прави по-силни!".
Шемет, именно от обидите ме заболя  Sad.
Цитирай

при децата

Ами, може и странно да ти се види, но погледни от положителната страна! Синът ти не е проявил жестокост или агресивност, а най-често са се разбрали с другото дете да видят кой е по-силен. Тоест разбират разликата между боя на игра и истинската агресия. Което според мен си е достойно за похвала. Трябва да го похвалиш, че не е наранил другото дете умишлено и наистина. Малко тъпо, че другият му се е подигравал, де. Лоша, нечестна постъпка. От това май боли повече. Ето, твоят син пак заслужава похвала, защото не се е държал така.

И аз така мисля, но детето ми вчера се върна от занималня с ударена устна, одран по врата и с болка във врата отзад, защото друго момче го е стиснало силно. И всичко това за един следобед. И е потърпевш, защото другите решили да раздават правосъдие за някакви бисквити, кой бзел повече, кой не и т.н.
Казала съм му, че не одобрявам насилието във всичките му форми, но ми стана много болно.
Той не е посегнал, а се върна толкова наранен, не само физически Crying or Very sad
Още не мога да си намеря място, толкова ми стана мъчно Crying or Very sad
Ако си го беше върнал, сигурно щеше да му е улекнало и повече нямаше да го закачат. Как да решим въпроса веднъж завинаги и децата ни да не са нито жертви, нито насилници?
Цитирай

Bath, UK / Варна

Според мъжа ми най-важното е да не съжалявам детето, когато някой му вземе играчката, удари го, избура го от пързалката, не иска да си играе с него, обиди го... Точно това правело от детето жертва, а не самата загуба.
Според мене да тренираш някакъв спорт или бойно изкуство е много полезно и не подтиква към агресия. Дава наистина самочувствие, а насилниците тормозят по-слабите и неуверените, жертвите.
Особено когато на децата им е интересно да се бият, по-добре да тренират нещо и да се бият спортно  Peace  И по-добре загубата да мотивира за повече упоритост и тренировка. Става въпрос за така наречената спортна злоба  Peace
Цитирай

София

Няма начин да не ти е мъчно, но няма за какво. Абсолютно нормално е да се сбият 2 момчета, за да видят кой е по-силен. Много правилно си му казала да се състезават за нещо друго. Можеш да му обясниш, че могат да се състезават кой е по-умен например, или по-добър:) за да не се травмира, също да му кажеш, че това може да е моментно, например, да е бил уморен...въпроса е да не приема идеята че по принцип е по-слаб, това наистина е важно за момчетата! Спомням си когато се случи същото с моя син в детската градина. И той сам каза, че иска да ходи на карате. Записахме го, после взе жълт колан...после сребърен медал...и накрая ...на последното състезание гледах как се отбранява и го бият и той не смее да удари...След състезанието каза че повече не иска да тренира, а беше тренирал 6 години!!! Много настоявах да продължи, но той каза "Не ме кефи,не мога да гледам някого и да го удрям" и толкова! Страх го е да удари просто, вече е на 13 и още е такъв...според мен опира до характер. Малкия ми син пък е съвсем различен, никаква такава амбиция няма в него да доказва че е силен, и това ме притеснява, според мен той е решил, че е слаб, защото е най-нисък в класа, и затова не проявява мерак да се пробва - заради страха от загубата. Обаче е бърз Very Happy и се надбягва с децата, така че, споко, всяко човече си има нещо, в което да е по-добро от другите човечета Laughing но да не ти е мъчно  е сложна работа:)
Цитирай

usa

А къде са учителките и как така ги оставят да се бият?  Rolling Eyes
Цитирай

Напълно ти съчувствам - и аз имам момченце и ние сме попадали в подобни положения Embarassed
Било ми е на моменти много мъчно / особенно когато случката се разиграва пред мен на някоя детска площадка/ ,но съм стискала зъби и не съм се намесвала пряко / върлеки че понякога ми е идело да ударя шамар на някой- по -точно майката на другото дете защото седи като пън и ......../Много е неприятно ,но изглежда с момчетата е така........ Rolling Eyes
Имам племеник който е на 6 год и като се съберат с моя -4 годишен и редовно си "играят на бой" newsm78 #CrazyВинаги единя е губещ ,но то и в живота е така........ .По- добре от сега да свикват ,че не винаги се печели в каквото и да е.
А що до подигравките и други такива и мен много ме притесняват.По някога може да ти оставят комплекси за цял живот Sad
Но ти си постъпила много зряло и аз бих реагирала така Peace
А за каратето и моя мъж се е заканил от есента да ходи малкия та тайклоду ooooh! Thinking
Цитирай

Bristol

Ellypr, и аз съм била в твоето състояние, много боли. И аз се опитах да го успокоя с думи и наблегнах на факта, че по успех е много по-добър в училище от детето, с което се беше бил. Нашият татко затова ни записа на кикбокс. Гледаш ли колко са еднакви мъжете Wink Мисля, че тренировките пооправиха нещата. Пък и другото дете в момента ни е добър приятел  Mr. Green
Цитирай

БГ - София

Благодаря ви за подкрепата момичета   bouquet .

И Вики май ще стане приятел с въпросното момченце  Smile. Интересното  че той не възприема нещата чак толкова трагично, иска да ходи на градина и освен това в разказите му непрекъснатo фигурира съперника, но не говори за него с лошо.
Аз от своя страна се опитвам да крия чувства си. И да не го обременявам със страховете и мислите си.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.