Хитринки за всякакъв случай-тема 11

  • 86 796
  • 804
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 255
Опитай първо със суха гъба, с меката й страна, а ако не стане с по-грубата. Дано да се получи и да не се стига до латекс  newsm10

# 226
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, искам да споделя с вас как се справих с молците. Сега е време за пролетното чистене и моментът е подходящ. И така -  в кофичка с вода изсипвам  половин шишенце с лавандулов спирт и с мек парцал, напоен с разтвора, забърсвам отвътре всички гардероби, ракли, шкафове в кухнята, изобщо навсякъде където съхранявам дрехи, одеала, завивки и др.В шкафовете, където държа подправки вече няма и мущици и др.буболечки.Същото правя и есента. От години не съм видяла в къщи молец. Дано да съм била полезна.

# 227
  • Мнения: 2 760
Аз пък искам да издам любимата си хитринка за почистване на хепа-филтъра на прахосмукачката - мъжът ми го продухва от разстояние около 20 см с накрайника на компресора, с който си помпим гумите на колите. Така че ако случайно мъжът ви има такъв...  Laughing, връчете му филтърчето и го предупредете, че излиза голяма пушилка, но след това прахосмукачаката ви ще смуче като звяр. От година и половина нашият го чистим така поне 2 пъти в месеца и още е здрав.
Дано съм ви от полза  bouquet

# 228
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Опитай пак линка, от амазон е ,иначе е Odour Control Shoe Spray , зелен флакон!
Благодаря,сега стана   bouquet
Иначе четох,че може да се изсипе сода бикарбонат върху стелките за 1 вечер,но не знам действа ли.

Талк също става  Peace
Посипваш и сушиш далече от електроуреди  Peace
Ако обаче е изкуствена кожа 'аромата'може изобщо да не изчезне... Tired

# 229
  • Мнения: 910
Момичета, имам молба към вас: препоръчайте ми някакъв препарат за всекидневно поддържане и почистване на диван от изкуствена кожа- ще ми се да е антистатик ( диванът е тъмен и всяка прашинка се вижда ooooh! ) и да мирише хубаво Laughing

# 230
  • Мнения: 21 275
Дев , благодаря.
Със содата се получи за 1 вечер изчезна миризмата  Peace

# 231
  • Мнения: 9 991
Момичета, имам молба към вас: препоръчайте ми някакъв препарат за всекидневно поддържане и почистване на диван от изкуствена кожа- ще ми се да е антистатик ( диванът е тъмен и всяка прашинка се вижда ooooh! ) и да мирише хубаво Laughing

Astonish, Casablanka имат хубави препарати за кожа.

# 232
  • Мнения: 910
Благодаря ти много!  bouquet

# 233
  • Варна
  • Мнения: 448
Моля ви кажете ми как да оправя едно яке, което се оцвети в пералнята ?
сигурно е обсъждано но нямам време да чета назад , якето е черно с бели ленти ,пуснах го със екип който е с тънки оранжеви кантове , та в момента белите ленти по якето изобщо не мога да ги преценя що за цвят са  Sad
На мъж ми е а той утре пътува и много искаше да си го облече  Sad

# 234
  • Мнения: 2 534
Направо се отчаях, диван от материя, подобна на зебло, бежов, залят с червено вино. Прах след намокряне със спирт, после и на химическо и ефект - няма. Петната си стоят. Дали има НЯКАКВА надежда... Cry

# 235
  • Мнения: 2 193
Спот на Перилис.Премахна огромно петно от червено вино на бяла риза, но преди това не бях третирала с друго.

# 236
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Моля ви кажете ми как да оправя едно яке, което се оцвети в пералнята ?
сигурно е обсъждано но нямам време да чета назад , якето е черно с бели ленти ,пуснах го със екип който е с тънки оранжеви кантове , та в момента белите ленти по якето изобщо не мога да ги преценя що за цвят са  Sad
На мъж ми е а той утре пътува и много искаше да си го облече  Sad

Не зная дали ще се получи, но опитай да го пуснеш с 2-3 цветоулавящи кърпички само якето на по-дълга програма и на градусите, на които си го оцветила.

# 237
  • Мнения: 9 991
Моля ви кажете ми как да оправя едно яке, което се оцвети в пералнята ?
сигурно е обсъждано но нямам време да чета назад , якето е черно с бели ленти ,пуснах го със екип който е с тънки оранжеви кантове , та в момента белите ленти по якето изобщо не мога да ги преценя що за цвят са  Sad
На мъж ми е а той утре пътува и много искаше да си го облече  Sad

С хипохлорид ама не гарантирам за черното. Имало и специални препарати но не съм вземала.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 448
Благодаря ви ,
и мен за черната част ме е страх ,ей след толкова години стаж като домакиня как можах да я свърша белята  Sad

# 239
  • Мнения: 9 991
Благодаря ви ,
и мен за черната част ме е страх ,ей след толкова години стаж като домакиня как можах да я свърша белята  Sad

Затова винаги слагам кърпи цветоулавящи, за всеки случай. Иначе съм боядисвала бежови панталони наптърскани/такъв е плата/,с червени плажни гащи и хипохлорид ми се махна розовото, но цвета се запази, черно не съм пробвала. Принципно хопохлорида не избелва като белина.

Общи условия

Активация на акаунт