Откога дете може да пътува само със самолет?

  • 6 378
  • 22
  •   1
Отговори
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Знам, че това е въzможно, zа него се грижат стюардесите, но от коя въzраст? Има ли някой опит или информация?

# 1
  • Мнения: 169
Ние за 1. път летяхме на 2,5 месеца- nikakvi problemi. По принцип akуерката ни каза, che na vsiaka vyzrast moje da se pytuva, mojesh da si go rodish i da si trygnesh, ako si dobre. В самолета въздуха е по-сух, това може да е проблем. При излитане и кацане е добре на детето да се даде да смуche ili suche

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 493
Аз бях на 6, когато се прибрах от бившия СССР сама. Даваш трите имена, телефон за връзка в БГ и откъдето тръгваш, адресите, имената на човека, който ще вземе детето на стюардесите мисля и когато се резервира билета. Аз ги имах и залепени на гърба на раничката. Бях най-щастлива, защото бях вече гоооооляма и се прибрах с много от тези малките дреболийки, които ги раздават в самолетите  Laughing  Laughing  Laughing

# 3
на мойта приятелка детето за пръв път летя само със стюардесата когато беше на 5 годинки.

# 4
  • Мнения: 177
госта съм аз

# 5
  • Мнения: 2 006
Колкото е по-малък бебо толкова по-добре Grinning спнка си и няма проблем,докато по-големите бебета 1,2год.не можеш да ги удържиш Grinning Важно е при кацане и излитане да су4е или да е с бибка Grinning

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
С British е от 5 годинки и се плащат около £35 за придружаващата стюардеса. Трябва да звъннеш на съответните авиолинии и да питаш от колко годинки и какво допълнително заплащаш. Дава се името на лицето, което ще го чака като пристигне. И те го връчват само на този човек след като той/тя са се легитимирали. Децата много се кефят, като пътуват сами. Слагат ги на предните седалки и ги питат непрекъснато дали имат нужда от нещо. Качват ги първи в самолета и ги разтоварват също първи.  Laughing

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
@Mausi & @A.A.M.Belev: Благодаря ви zа отговора, но въпросът ми беше откога едно дете може да лети само ? Wink  Simple Smile

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: meri_ark
С British е от 5 годинки и се плащат около £35 за придружаващата стюардеса. Трябва да звъннеш на съответните авиолинии и да питаш от колко годинки и какво допълнително заплащаш. Дава се името на лицето, което ще го чака като пристигне. И те го връчват само на този човек след като той/тя са се легитимирали. Децата много се кефят, като пътуват сами. Слагат ги на предните седалки и ги питат непрекъснато дали имат нужда от нещо. Качват ги първи в самолета и ги разтоварват също първи.  Laughing

Благодаря zа инфото. Идеята ми е детенцето на братовчед ми да ни дойде началото на следващата година на гости. Момиченцето е на 4 год. сега. Затова исках първоначално да събера тук информация, как горе долу стоят нещата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 006
Цитат на: rosa
@Mausi & @A.A.M.Belev: Благодаря ви zа отговора, но въпросът ми беше откога едно дете може да лети само ? Wink  Simple Smile
Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 452
И аз си мисля, че е от 5. За някои авиокомпании не се плаща за придружител, ако детето е под определена възраст (мисля 12 години).
Лаура

# 11
  • Мнения: 966
S avstriiskite linii shterkata(4 1/2) e letiala sama do fransia nikakav problem. Problem moje da se poiavi ako deteto ne poznae posreshta4a i se drapne togava se po4vat edni proverki i pro4ee, no nakraia si4ko e ok pone sas stiax Grinning  Grinning  Grinning .

Mislia 4e se plashta okolo 40 canadski no infoti mi e staro.

# 12
Аз лично опит нямам, но наши комшии в Б-я, когато внучето им беше на 40 дена им го пратих от Швейцария баба и дядо да си го гледкат. Това му ебше първото летене само със самолет. Тогава знам, че имаше придружаваща стюардеса, а баба му и дядо му го чакаха на Летището в София (тоест и баща ми, защото той им беше шофьора) Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 975
Предполагам че бебето трябва да е поне на 2 годинки за да пътува САМО със самолета! Защото ако е под тази възраст - тогава може да пътува само с придружител в който трябва да седне (нали ги знеш какви допълнителни колани им дават за да седнат в скута на единият родител)
!! Обади им се по телефона на тези от авиокомпанията - те всичко ще ти обеснят хората  Wink

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Цитат на: Honda
Аз лично опит нямам, но наши комшии в Б-я, когато внучето им беше на 40 дена им го пратих от Швейцария баба и дядо да си го гледкат.

Това ми навява някакви смътни спомени, че ако детето е под 5 пак може да пътува, но тогава се заплаща и пълната цена на самолетния билет за придружителя  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт