Кондез и мухал

  • 6 943
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 411
По съвет на приятелка ,монтирах вентилационна решетка на комина и се спасих от мухъла.

яжка, какво представлява тази решетка?

# 31
# 32
  • Мнения: 428
Явно много народ страда от влага .Вътрешна изолация върши работа само ,ако всички стени до една без значение дали са вътррешни или външни са изолирани включително и таваните. Идеята е температурна разлика да няма ,иначе и един квадратен метър да има неизолиран там ще е като река.За целта най доброто решение е вата и картон.Никога и в никакъв случай не се слага фибран,той е само за подове.Страхотен ефект са клапите  за ПВЦ и алуминиева дограма ,но както каза човека преди това задължително в комплект с циркулация ,ако сте в апартамент оставете вентилатора на тоалетната да работи при открехната врата,ако нямате възможност за друга вентилация.По отношение на дограмата и 100 камери да има все тая след като има стъкло/влагата се лепи винаги по по-студените места,за целта има вече на пазара нагреватели ,подобно на автомобилните стъкла.Най много пречи обикновено ту топло, ту студено.Или топлите непрекъснато или изобщоМухалът е гъба , а за да се развива и трябват само две условия ,температура над 15-16 градуса и влага.Липсата на едно от двете решава проблема.Още  мога да кажа ,че ако ви е скъпо да слагате вътрешна изолация,нямате пари и за външна,може да използвате техмически корк за изолация.Върху него може да правите всичко от шпакловка до тапети,4 мм корк се равняват на 40 мм дърво
Извинявам се за писмото

# 33
  • Мнения: 2
Ifko: ..........или изобщоМухалът е гъба , а за да се развива и трябват само две условия ,температура над 15-16 градуса и влага.....
Температурата трябва да е ПОД 17 градуса, за да се благоприятства развитието на мухъл, ведно с другите условия.
Аз трябва бързо да взема решение дали с Термошилд и Термомакс, или с Неотерм да боядисам отвътре. Последният е 2 пъти по-евтин и много ми се иска някой да каже дали го е ползвал и дали е доволен. Благодаря

# 34
  • Мнения: 10 056
Цитат
за целта има вече на пазара нагреватели ,подобно на автомобилните стъкла.
ifko, какви са тези нагреватели, по-специални ли са, или аз нещо не съм разбрала?
Къде можем да ги видим?
Извинявам се, ако те притеснявам!  bouquet

# 35
  • Мнения: 428
kikorossi ....Под 15 градуса не може да се развие гъба,не случайно оптималната е 17-18 поне доколкото си спомням от учебниците ,но може и да бъркам
.....за нагревателите ,понеже админите не дават да се пускат линкове към сайтове просто напишете нагреватели за дограма на гугъл и ще ви излезне,стават и за ПВЦ и за алумин

# 36
  • Варна
  • Мнения: 897
Kikorosi, нещо си в грешка. Иначе как ще обясниш поява на мухъл при поддържани 22 градуса, без да се изключва отоплението. Или поява на мухъл чак като започнахме да отопляваме апартамента, преди това нямаше.

# 37
  • Мнения: 10 056
Цитат
Връзката температура-влажност е много важна - колкото е по-топъл въздухът в дадено помещение, толкова при по-висока влажност започва кондензът на влагата и обратно. За нормална влажност в жилищата се смята от 40 до 60 %. Помещения с влажност над 60 % се считат за мокри. Прието е, че , ако температурата на въздуха е стайна - 20-21 градуса и влажността нормална, под 60%, не трябва да има проблемен конденз по стъклопакетите. Ако температурата е по-ниска, кондезът се появява при по- ниска влажност и обратно топлите стаи не мухлясват дори да са с влажност над допустимата.
Това го открих тук, да не се сметне за реклама, че...  341uu
https://www.facebook.com/DogramaOtAluglasOod/posts/328271753908296

ifko, благодаря! Добих представа за тези нагреватели.

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 15:09 от dlpl

# 38
  • Мнения: 428
Малко по иначе е .една стая може да е много топла,но стените ,ако са студени при висока влажност пак ще има мухъл така,че важна е температурата на стени и стъкла,това е идеята именно на изолацията.Както казах по горе ,ако обаче имате студени прозорци и висока влажност ,колкото и да изолирате стени пак ще има конденз и той винаги се трупа по най студените места.просто си иска непрекъснато течение ,както си беше със старите дограми:)

# 39
  • Мнения: 10 056
Аз нямам този проблем. Не знам дали е от вида на стъклото ("К"-стъкло - така ми го казаха, като избирах), а имам доста студени и външни стени.
Питането ми е заради мои близки с малки деца. Мухъл им се появява само в един ъгъл на стая западно изложение и си нямат на представа какъв вид са стъклата на дограмата. Слагани са преди да се нанесат.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 8
Какво е разстоянието от гардероба до стената?

Може да пробвате експериментално да почистите стената с някакъв препарат от типа на саво, след това да сложите вентилатор на много ниски обороти между гардероба и стената, за около седмица и да ни кажете дали продължава да има мухъл.

Общи условия

Активация на акаунт