Влажност на въздуха

  • 18 049
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 147
Aз знам , че влажността на въздуха трябва да бъде между 40-60%
Затова и купихме влагомер когато се роди детето. У нас е около 40-45%. Изключително много се усеща като се вдигне повече. В нета на почти всички статии пише , че трябва да е между 30-60 %.

# 31
  • Мнения: 4 723
Възможно е, не го оспорвам. Аз правя това, което са ми казали лекарите на детето - УНГ, пулмолог и педиатър.

# 32
  • Мнения: 68 196
Абе Хоуп...само ти ли да си компетента Mr. Green Айде и ние да поназнайваме това онова Whistling
Не знам защо личното ми мнение възприемаш като заяждане. Аз просто излагам личната си гледна точка Peace

А на тема пране точно не можеш ме хвана...там съм добре подкована.  Peace

# 33
  • Мнения: 8 147
Абе Хоуп...само ти ли да си компетента Mr. Green Айде и ние да поназнайваме това онова Whistling
Не знам защо личното ми мнение възприемаш като заяждане. Аз просто излагам личната си гледна точка Peace

А на тема пране точно не можеш ме хвана...там съм добре подкована.  Peace

В случая си далеч от познанието.Заяждането ти е очевадно въпреки, че най вероятно такава си ти е гледната точка.
В случая става въпрос за химични, биологични и физични процеси които нямат общо с плакненето.
 Peace

# 34
  • Мнения: 5 060
Ами ти не само се заяде, а си позволи да обидиш.

Като пуснеш 2 допълнителни изплаквания,е съвсем друго. Като не бухаш омекотител...съответно няма да го дишаш. Това са разликите...и не само. И не са в пералните,а в задпералното устройство...

# 35
  • Мнения: 68 196
Слабо ме интересува дали някой ще се обиди. Като нямате друга работа, освен да се чувствате обидени - аз съм ок. Темата се чете не само от вас двете.

Дамата каза, че пералните перяли еднакво. Това не е така и много зависи как переш - на каква програма, колко градуса и температури и т.н. Масово се пере на 30-40 градуси на къси 40-60 минутни програми, което не е правилно. Това имах предвид, като употребих израза "зависи от задпералното устройство" - тоест, зависи от познанията на човека, потребяващ пералнята. На една и съща пералня двама човека могат да перат по коренно различен начин Peace Обида няма, но винаги ще се намери някой, който да се почувства засегнат Crazy

И се върнете и пишете по темата, която не е моя милост Whistling

# 36
  • Мнения: 4 723
Що спорите?! Всеки си има виждане с аргументи ''за'' и ''против''. Не мисля, че в случая има правилно и неправилно. Аз пера на 30 градуса, като слагам и дезинфектант, програмата е час и 20 минути. Все още пера дрехите на детето отделно от моите. Имаме огромна тераса и простирам навън. За мен е ок, всичко се изпира. Ако някой иска да си пере дрехите на 90 градуса, лошо няма.

Ама всъщност темата е за друго.

# 37
  • Мнения: 899
момичета за да сменя темата ще ви попитам имате ли впечатление за влагата от ютията и дали се отразява на влажността. другото е какъв прах за пране на бебо ползвате? имам въпрос и за въздуха и прахосмукачките как се отразяват на чистотата

# 38
  • София
  • Мнения: 860
С риск да ме линчувате и да ме плюете още три страници тук...
Не се втелясвайте толкова!!!

Няма да гладиш по 8 часа дневно, за да изпариш 3 литра вода, която да направи сауна в стаята.
За бебетата има бебешки прахове, има и био-препарати, има какво ли не, но всъщност, ако бебето не е с ултра чувствителна кожа, няма значение.
С каквато и прахосмукачка да чистиш, дори и вкъщи въздухът да е планински, пак ще го изведеш навън това бебе, в смога и опушения въздух.

Прекаленото изнежване на бебето и твърде стерилната среда са предпоставки за развитие на множество алергии, които остават за цял живот. Та затова - не прекалявайте и не превръщайте дома си в "аптека".

Не искам да обидя никой!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт