Бебе се задъхва докато яде

  • 3 564
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте, дъщеря ми е на почти два месеца и от самото начало е с биберон. От болницата се върнахме със стафилококова инфекция и запушен нос. Притеснява ме, че докато яде, често се задъхва т.е. - прави няколко всмуквания като диша повърхностно, след което спира за почивка и диша учестено. Носът и още е запушен малко, не знам дали се дължи на това, но ми е доста притесненено. Изяжда около 100-110 мл на хранене, но малко трудно понякога

Тя се роди малка и сега тежи около 3800, ако има значение.

Няколко пъти яде пред педиатърката, но тя казва, че не вижда нищо нередно. На някой случвало ли му се е? С какъв специалист мога да се консултирам?

# 1
  • Мнения: 9 687
Почиствай носа преди хранене. Първо капваш физ. р-р, след това изсмукваш секретите от нослето с едно нещо, което се продава в аптеките за около 8 лв.
Вероятно е от секретите.
Ако проблемът продължи може да отидете и до детската клиниката по пулмология на бул. Гешов. Ако добре помня, четвъртъците от 13-14 часа имаха консултации, но дежурен лекар има по всяко време.

Дъщеря ми е със запушен нос откакто се е родила. 8 м почти всеки ден чистя нос. От сополите и дихателна недостатъчност направи, та и в болница лежахме.

# 2
  • Мнения: 1 048
И нашето бебче бе с такава инфекция, лекувах ме 10 дни, 3 дни пауза и отново изследване за проследяване на ефекта. Също така и ние се изследвахме, защото ако някой от нас е носител, да не се въртим в омагьосан кръг. Но се оказахме стерилни. Родена е 2550 , месец по-рано и заради стафилококи те отложихме ваксина тогава  Peace ( първа след родилното)
Дано нашият казус ти даде някаква насока .
Успех!
ПП лечението координирахме с педиатърката, изследването го направихме при педиатър-неонатолог към клиниката, където раждах, защото в рамките на 1-ви месец се полагаше 1 проф преглед безплатно и използвахме един вид лабораторията, защото не навсякъде се наемат с бебе на 20-30 дни главно за кръвни изследвания, но покрай тях мина и това за нислето

Последна редакция: чт, 01 яну 2015, 21:21 от monicat

# 3
  • Мнения: 349
Ами аз пръскам с Низита и после дърпам, но почти нищо не излиза или един два малки бели сопола. Имам чувството, че тя въобще не знае, че може да яде и да диша едновременно. Освен това в болницата я бяха научили с биберон 3-ка на Авент и аз продължих с него и ми се струва, че сега като има повече сили тече твърде много мляко и се уморява да гълта. От вчера е на 2-ка и сякаш яде по-спокойно, но пак ми е нервно.

В понеделник ще пуснем нова микробиология, зада видим дали стафилококите вече ги няма. Иначе бебето в спокойно състояние си диша ок, освен когато е превъзбудена от нещо или някой.

Мони, с какво лекувахте? На нас ни изписаха Бактробан. но го няма в БГ и капах Тобрин в носа и едно мазило на очичките. Ако още не е изчезнал бацила, ще го търся от Гърция този антибиотик.

# 4
  • Мнения: 1 048
Ами понеже резултатите излязаха малко преди майскитпразници, давях това, което неонатоложката изписа
Скрит текст:
http://apteka.framar.bg/21001721/фуциталмик-колир-5-гр-
След празниците се чух с педиатърката ( да й кажа ка са нещата и да видим, дали ще се ваксинираме)
И тя каза ОК на изписаното, макар че тя по принцип би използвала бактробан.

Аз и това, което беше, го капах стриктно първите 5 дни, после малко през просото  ooooh! но за късмет повторноте изследвания показаха отрицатрлни

Ти в Сф ли си?

Нека и вие, които сте около детето, да се изследвате, защото при възрастните няма видими симптоми, но при бебетата е затормозяващо, защото дишат през носа и им е особено трудно при хранене

ПП ау,да...другото ми предположение беше за струята...явно й е силна. Не трябва да е така, може би не насмогна да преглъща. Мини на единица. Ние бяхме с единица до 3 м, едва тогава смених с 2 и малко се давеше...по принцип като си взела авент шишето сигурно в комплекта е било с 1 -ца ...

То в родилното може да са давали с каквото са имали..ама там са били 10-20 мл, а сега са 100 и си е количество, което упражнява налягане...

Успех в понеделник и пиши как сте Hug

Последна редакция: чт, 01 яну 2015, 21:38 от monicat

# 5
  • Мнения: 349
Мерси Мони. С единицата пробвах, но се умори и заспа, свикнала е да получава млякото без много услие и за това сега съм с 2-ката, да няма чак такава разлика. Не се храни особено добре  и това също ме тревожи. Ох, надявам се всичко да е от този запушен нос:(

# 6
  • Мнения: 1 048
Кърма или ам? Ако памперсите са доволно напишкани и има аки Simple Smile вс е ОК.  Друг показател емнаддаването. Не се притеснявай за количеството, в рамките на деня то си варира. Има една хубава тема тук - бързи въпроси и отговори замкърменето, там можеш да задаваш въпроси и бързо отговарят  Peace

# 7
  • Мнения: 349
На ам е. Ака и пишка нормално. Като цяло е спокойна, само вечер е по-изнервена. В понеделник определено ще наблегна на това задъхване пред педиатърката. Роди се 2200 и от тогава всяко нещо ме плаши и се чудя кое е нормално и кое не Sad

# 8
  • Мнения: 1 048
Те вечер като цяло са по-превъзбудени Simple Smile
Сетих се още нещо, за което майка ми все ме мъмреше   Blush аз понеже кърмя и все се вторачвах да видя какво става , а майка ми се караше да не й дишам в лицето...не знам дали го обяснявам добе...идеята е, че като издишам в лицето й неволно и преча на нейното дишане с носа, докато суче.
После се научих да издишам в страни...това временно де, като поотрасна вече нещата бяха по- лежерни. Ако искаш, обърни внимание и на това ,..малко е необичайно,но има резон  Peace

Раждат се мънички, но са много борбени Heart Eyes всичко ще бъде наред, не се притеснявай

# 9
  • Мнения: 349
Леле, ти знаеш ли, че и аз го правя, все гледам до къде е шишето. Другия път ще пробвам да не и преча, дано има ефект.

# 10
  • Мнения: 1 048
Знам...малко шашаво звучи, но не пречи да опиташ  Peace  те за това и бебета не се извеждат при вятър, защото пак така им пречи да дишат ...

# 11
  • Мнения: 9 687
За първи път чувам, че бебета не се извеждат при вятър. Логика въобще не мога да намеря.

Единствено в мъгла не се извеждат.

# 12
  • Мнения: 1 048
Въздържайте се от разходка само при снеговалеж, дъжд, мъгла и силен вятър.
Скрит текст:

Все пак когато бутаме количка с новородено, преценяваме в коя посока духа вятъра, нали?
Отделно при студено време вятърът допълнително сваля температурата  Peace
Скрит текст:
Хладният влажен въздух предизвиква по-силно усещане на студ, отколкото сухият въздух при същата температура. Това чувство се усилва многократно при наличие на вятър

Възрасните дишаме и през устата, но съвсем малките бебета през носа  Peace и особено като сучат.
Отделно не могат все още да извръщат свободно глава.

Не съм го казала с лоши намерения. Споделих една вероятност, която не пречи да се проследи

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 00:19 от monicat

# 13
  • Мнения: 9 687
Само при мъгла заради замърсения въздух не е добра идея да разхождаш бебе.
При всички други условия, на едно здраво бебе нищо лошо няма да му се случи, само майките се притесняват.

Аз не съм въртяла колички според вятъра. Вървя си по пътя. Ако е прекалено силен вятърът, както и при дъжд и сняг - дъждобранът върши страхотна работа, има си и ципове и мога да реша колко искам да се проветрява бебето Simple Smile. За студено - чувал, шапка, яке, космонавт ..

Споделям с най-добри чувства.

На мен биберонът, който е с прекалено широки дупки ми се вижда по-вероятен виновник.

# 14
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327

Здравей, Burmette, най-вероятно бебчето се задъхва от прекалено голямата дупка на шишето ... Идва й в повече млякото, което потича и тя не може да го преглътне ...
Другото за, което се сещам е, че много малко педиатри обясняват, че има огромна разлика в това как е позиционирано бебето, когато се кърми и когато се храни с шише ... Майките "налучкват" инстинктивно позициите, но имай предвид, че като се храни бебка с АМ трябва да е по-"приседнала":
Скрит текст:
Скрит текст:

И още нещо - моята ЛЛ ми е казвала винаги - шишето да го позиционирам като "продължение на езичето" т.е. да не кривя шишето нагоре или надолу ...
Скрит текст:

Дано да е полезно инфото  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт