Любовни терзания...

  • 10 277
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте...

Искам да споделя моята история тук и да намеря съмишленици или поне хора, които да ми помогнат и разберат. Моят живот е низ от катаклизми и отвратителни случки.. които сама си ги причинявам. На 27г. съм.. ще започна с връзките ми. След всяка връзка, всеки край който имам... си правя равносметка на отминалите неща.. и лоши и добри. Стигнах до ужасни констатации за себе си, като личност след като приключих още една "мнима" връзка. Намирам се в ужасна дупка. Не изпитвам никаква радост от живота или усмивка дори. Причината е следната:
Във всяка една връзка... откакто се помня, още от завършването на училище си избирам и попадам все на властни и авторитарни мъже. Последния, от когото.. замалко щях да имам дете, но се размина и направих аборт. Толкова много го обичах и бях влюбена в него, че си позволих да прави с мен каквото си иска. Това бе една решаваща връзка в моя живот, от която се освестих и ми напомни какво трябва да променя в себе си и модела ми на поведение спрямо мъжете. След тази "връзка" стигнах до поредния извод, че си намирам все отрепки за мъже. Искам да кажа властни и авторитарни, където аз съм изкупителната жертва. Замислих се по-дълбоко защо е така и осъзнах, че това е модел на поведение в семейството ми, тоест баща ми спрямо майка ми. Тези неща не ги осъзнавах.. доскоро. Тоест... с всяка една връзка повтарям един и същ модел на поведение и се чудя как да се измъкна от този омагьосан кръг.  Много съм търпелива и послушна, чувствителна... но вярвам, че някой ден ще намеря своя принц, който наистина да държи на мен и да ме обича, без да ме подтиска. След тази катастрофална връзка.. че и с аборт при това си помислих вече за самоубийство, защото осъзнах, как все се поставям в ролята на жертва във връзките си. Особено и след последното разочарование, когато си помислих, че съм намерила Човека, а това пак е било илюзия.  Страх ме е да не повторя пак същите грешки и в новите си връзки. Не искам... ако някой ден имам деца, те да стават жертва на драми и кавги, както е било в моето семейство. Не искам да си избирам мъже насилници в живота ми. Много е кофти, когато си бил влюбен и в един момент направиш ретроспекция на живота ти и видиш какви грешки си направил. Чудя се... дали и за вбъдеще ще бъде така или някой ден наистина ще срещна моя принц. Знам си критериите в живота за мъже, знам какво търся, но... ме отчайва факта, че това е примесено с чувство на зависимост и избирам все властни мъже. Аз искам човека до мен да е авторитарен да, но и мил, галантен, кавалер, да знае как да се държи с жените. Страх ме е, че пак ще попадна на този модел на поведение. Баща ми е имал същото поведение към майка ми... страх ме е и при мен да не се случи така. Този човек.. от когото направих аборт, откакто го оставих в момента има вече дете.. а другия, с когото нищо не съм имала, но очаквах да се случи нещо, но мн се проточи във времето в момента е обвързан. Наистина нз какво да правя с живота си... и защо все попадам на неподходящи. Хора,  които ме използват само. И с този другия нищо не стана.. за което малко съжалявам. Позабавих се във времето просто и той си намери друга. Ще се радвам да намеря хора, които да ми вдъхнат кураж и сили и да ми кажат, че това ще се промени и няма вечно да съм така. Не мога да се усмихна... нищо не мога да направя. Намразих всички мъже! Изкушават те с пари, екскурзии.. и аз се захласвам по опаковката, без да обърна внимание на съдържанието. Такава съм си... и в момента се опитвам да забравя и двамата, този с когото имах уж 3 год. връзка и аборт и другия, с когото всъщност нищо нямахме, но много исках да имаме. Ще се радвам на помощ и подкрепа, как да преодолея и този етап от живота си, да не се отчайвам от мъжете и да продълж. напред.. да вярвам, че някога ще се намери подходящия, който знае как да се държи с жените. И да не повтарям старите грешки, където аз съм изкупителната жертва във връзката. Иначе...нз какво ме очаква.. тормоз и насилие, ако продълж да ги избирам все такива. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 25 736
Дай си малко време, и не бъди толкова взискателна към себе си...Отпусни му края. Забавлявай се, излизай.Живей. Ще срещнеш правилния човек, или той ще те намери. Не си посипвай главата с пепел, млада си още.
От поста ти личи, че си интилигентно момиче, не си допуснала фатални грешки в живота.
Горе главата, и се опитай да се наслаждаваш на свободата, на младоста, на всичко което имаш. Wink

# 2
  • Мнения: 3 371
започнала  си да пишеш и сама си си дала отговор:

.. които сама си ги причинявам. ...........

има някакъв напредък тук, де:

Цитат
.......ако продължа да ги избирам все такива....

обединителният фактор във връзките ти си самата ти. само ти можеш да направиш необходимите корекции или да приемеш нещата, изборът е твой.

Цитат
........някога ще се намери подходящия, който знае как да се държи с жените.......
той сам няма да се намери Peace . постарай се да държиш повече на себе си, да се самоуважаваш и цениш.

# 3
  • Мнения: 713
Кофти модел от бащата.
Знаеш, че сама няма да можеш да го разбиеш. Качествена терапия при специалист, за да се намериш пак. 
Нова година - ново начало!

# 4
  • Мнения: 171
Да.. така е. Но как да се отърся от тези двамцата.. единия вече има дете, но продължава да ме търси, а другия е като коне с капаци, мн е трудно да го свалиш, хаха. Разтърсвам се между стари чувства - все още непреодоляна стара любов и такава, която все още не е била, а може и да не бъде, тъй като си има "ревнива" приятелка. И двамата започват яко да ме дразнят вече... след като нищо не стана с новия, реших да се върна при стария, обаче вече не е същото.. чувствата ми към него са охладнели и вече не ме привлича толкова. А и като знам, че е направил дете в мое отсъствие, още повече ме абстрахира. Вече избягвам секса с него. Но пък и винаги ме черпи, грижи се за мен.. в смисъл аз обичам такива мъже..  всеобгрижващи. Не знам защо, но си падам по такива. Той ми осигуряваше всичко от-до.. но е много непостоянен и несериозен, женкар. Другия... с него нищо не е имало, а сиг няма и да има, защото нали уж има приятелка, ама мен това не ме засяга вече. Но съжалявам, че не стана нищо с него. А стария има дете.. не мога вече да излизам с такъв човек. Имам чувства и към двамата. Сега съжалих, че вместо да търся опити да сваля новия, който явно няма нещо особено към мен, си изпуснах стария, който вече има дете. Но не е редно да продълж да излизам с човек с дете, нали така? Поне така си мисля. Какво бъдеще имам с него. А толкова мечтаех да срещна истинската любов. А сега останах между два стола. Единия с дете, а другия обвързан. Сега накъде?

# 5
  • Мнения: 851
Звучиш, сякаш животът ти се върти около постоянно чудене с кого да се хванеш. Задължително ли е да си с някого непрекъснато? С какво се занимаваш? От друга страна, звучиш като човек, пълен с енергия и мислещ постоянно...Канализирай всичко това в нещо полезно, само за теб. Зарежи всички мъже за известно време. Ясно е, че подобни терзания се преживяват тежко, но всяко нещо си има граница. Добре те разбирам, но имаш нужда от огромна промяна в начина си на живот, за да си помогнеш.

# 6
  • Мнения: 171
А как да я направя?.. Сякаш животът ми се върти около мъжете. Преди не бях такава. Какво стана с мене нз. Нз как да се съвзема от двете "връзки". Толкова се бях замечтала, че съм намерила Единствения и Подходящия...

# 7
  • Мнения: 7 006
Прекъсни "връзката" и с двамата. Отдалечи се от тях. Те са като отрова за теб.
Излизай известно време с приятелки, дай си почивка за кратко от мъжете. Пробвай сама да се грижиш за себе си. Ще се увериш, че не за всичко ти трябва мъж, който да те обгрижва или закриля.
След време дано сама промениш критериите си относно партньора в живота и тогава може би "правилният човек" ще те намери. Peace
Успех! Hug

# 8
  • Мнения: 7
Спри да се занимаваш и с двамата. Започни да променяш ежедневието си и ще се получи Simple Smile

# 9
  • Мнения: 171
Ами критериите са ми... как да се изразя. Някой стабилен (и финансово), който да ми помага и съпътства в живота. Аз не съм от най-амбициозните жени, тоест падам си леко мързелива, хаха. При предишния приятел работех известно време във фирмата му. После стажове.. реклама известно време. Сега, този, който намерих пак е със собствен бизнес, но нищо м/у нас не се получи. Нз защо. И двамата бяхме "леко" отдалечени един от друг, на различни планети. Аз се опитвах да скъся дистанцията, но просто не ставаше. Ясно е, че насила хубост не става. Беше ми много интересен и като човек, аз си падам по чужденци, нз защо. Швед е, и беше най-трудното ми завоевание, толкова уклончиво се държеше. С германеца всичко бе лесно, той е мн комуникативен и отворен. Шведа бе костелив орех. С него толкова време излизахме... и нищо. Говорихме си.. споделяхме разни неща, той за Швеция, културата и т.н. Но до секс така и не се стигна. Толкова пропиляно време...и накрая разбрах, че има приятелка вече за капак. А ми беше толкова интересно да слушам.. градях си някакви илюзии с него. Че той е мъжът и просто трябва време.. че хубавите неща се случват бавно, а ние дори не сме се целували. Просто приятели.. както той сам каза. Вярно имаше 1-2 интимни момента, но не се стигна до нищо. Преекспонирах си нервите в тази "връзка", толкова чаках нещо да се случи... сигурно година-две, че си затворих всички други опции. Прекъснах връзките със старата неръждясала любов с германеца, който вече има дете. Въобще вече нз какво става около мене. Влизам в някакви филми. А трябваше да си остана с германеца. То и сега мога.. но вече не е същото. Чувствата ми са различни. Вече не го обичам толкова. Но съм свикнала с мъж покрай мен. А и той вече има дете. Просто трябва да се стегна и да свикна да живея сама. Да не очаквам от никого нищо.  В такъв филм бях влезнала с шведа, че просто фантазиите ми играеха на макс. Без да се е случило нищо м/у нас. Сега си затворих вратата към германеца. При него винаги е отворена, но вече с дете.. и.. бла, бла... абсурдно е. Сигурно съм луда, да се интересувам само от мъже, но какво да направя.. искам семейство, дом.. деца. Като в приказките. И по-богат мъж, да. Даже жертвам времето си и усилията си в това.. и само се разочаровам. Сега станах безчувствена. Шведа ми разби сърцето, без въобще да е почвало нещо, а към германеца охладнях бая... личеше си и по срещите. Но се радвам, че така стана, защото той не бе за мен.. прекалено властен и авторитарен. Както баща ми. Опитвам се да избягам от този модел на поведение и да намеря чувствителен човек... също като мен. Защото съм преживяла какви ли не неща, в търсенето си на идеала и любовта. Май човек не трябва да се отказва от мечтите си.. колкото и да му е трудно. Моята мечта е да намеря чувствителен човек.. също като мен. Омръзна ми от боклуци в живота ми. Говоря за мъже, които само ме тормозят, но аз продължавам да стоя с тях. Визирам германеца. Мислех, че шведа ще е различен.. но всичко е било илюзия. Че е чувствителен като мен. Кроях планове.. а всичко е било илюзия. Бях влюбена в мираж. Предишната ми връзка с германеца беше изтезание за душата ми. И търпях...  но поне се опомних. Време е да стана самостоятелна, без да завися от мъже, пък подходящия все някога ще се появи. Този, който търся.  Без тероризатори и т.н. Изхвърлих и мечето, което мислех да му подаря, но не посмях, защото не знаех как ще реагира. Подарих му шапка за Коледа. Казват, че съдбата си е съдба... ако срещаш тероризатори по пътя, това е защото ти позволяваш това. А аз го позволявам за няколко екскурзийки в чужбина. Този швед, уж бил чувствителен, нз си какъв, а той просто си живее живота. А аз го чаках. В момента съм толкова неадекватна и нз какво става около мене. Германеца вече има дете. А той толкова ме тормозеше. Не мога да повярвам, че мина вече година откакто не съм с него, а чаках другия да стане нещо и през това време единия направил дете, а другия се е сгаджосал. Животът ми стана ад, защото осъзнах колко много грешки съм надробила. Как единия щеше да ме тормози...  и с дете при това. А другия грам не се интересува от мен.  Чувствам се много объркана. Все попадам на неподходящи.  Разбиха се две любовни илюзии...  как да се върна при стария, който вече има дете. В мое отсъствие...  вече не го обичам толкова. Той ме тормозеше...чак сега го осъзнах. Винаги съм била тормозена цял живот във връзките си. А този грам не се е интересувал от мен. Просто съм си въобразявала. И си има приятелка. А аз толкова хлътнах по него. От нищото.

# 10
# 11
  • Мнения: 7
Май май искаш да си държанка. Кой мъж ще иска такава жена за сериозна връзка ?

# 12
  • Мнения: 18 420
Симпатично наивна си и се надявам да не те засегна. Няма лошо да търсиш по-добър живот, все едно дали със собствени усилия или да ти го подарят. Лошо е да гледаш на себе си като стока и да се предлагаш като такава. Някой написа, че си млада - не си вече толкова млада и по-млада няма да станеш. Вземи си живота в ръце, докато имаш възможност за това (квалификация, работа). Тия двамата - този с детето и другия неорентирания не са за теб, изхвърли ги от живота си и започни на чисто.

# 13
  • Мнения: 25 736
Авторката май си търси мъж чужденец, и с пари по възможност. Сама обаче повтаря многократно че германеца има дете...дете...дете.
Имаш съвест, въпреки тежкия живот в семайството ти! Послушай по опитните мами тук, загърби ги и двамата. Щом си в такава среда, срещнала си тези двамата, ще срещнеш друг.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Мило момиче, КУРС, вземи и прочети една точно определена книга, моля те!!!
При теб може би ще е животоспасяваща... не се шегувам.
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0% … D1%82%D1%82%D0%B0 - Параноя на Страстта или за Жените, които обичат прекалено силно - Робин Норууд.
При някои жени стремежът към интимна връзка е болестно състояние, пристрастеност, то се лекува подобно на Анонимните Алкохолици, постепенно и много трудно, но се преодолява. Аз самата съм такава жена, проляла съм море от сълзи заради мъже, които дори не заслужават това. Дадох ти точен линк към книжката, прочети я, пореви си, млада си, ще имаш време и възможности да промениш поведението си спрямо мъжете и спрямо себе си така, че първо да се чувстваш щастлива и без мъж до себе си, и чак след това - в хубава интимна връзка, в която си истински уважавана, ценена, обичана и искана!  Hug   bouquet  Peace Действай, с теб съм, момичетата преди мен също са ти дали доста ценни съвети. ... http://www.momichetataotgrada.com/article/iz-paranoya-na-strastt … html#.VKkO48l2dck - виж и тук!, има откъс от книгата.
П.П. Хубав ник си си избрала - курс - на мен лично ми звучи, сякаш си готова да поемеш по нов курс, по нова посока, браво!

Общи условия

Активация на акаунт