Вагинално раждане след цезарово сечение и превенция на цезаровото сечение-Тема 6

  • 110 477
  • 467
  •   1
Отговори
# 210
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ох, Йоанче, просълзих се! Два пъти доверявам всичко на тази жена и два пъти сбъдва мечтата ми! Моето първо vbac мина като при теб. Епидурална, мъжът ми ме гушкаше и Калоян излезе на шести напън  Heart Eyes 4220 грама hahaha
Ако имам четвърто пак ще родя там!  Благодаря и че оставя нещата да се случват максимално естествено, което е ключът към успеха bouquet
Да сте живи и здрави и честито бебче! Simple Smile

# 211
  • Мнения: 24
IoannaD, поздравления! Страхотна история! Има надежда значи  Simple Smile

Бъдете здрави и щастливи, и все така да се случват нещата при теб и семейството ти - каквото трябва да става, да става по най-добрия начин!

# 212
  • София
  • Мнения: 451
Ioanna, честито!!! Да ви е жив и здрав Калин. Преживях същото с раждането на моето момче. Велико е!

# 213
  • Мнения: 11 337
Никога не бих предпочела нормално раждане пред секцио   Stop За бебето това е най-безопасния начин. За мен също не бе кой знае какво.

Раждане след секцио за мен е една от форумните истерии, като кърменето до абитуриентския бал  Crazy

# 214
  • Мнения: 40
the Дорис,
ти избираш кое е най-добро за теб. Относно бебето - секциото определено е по-лошото родоразрешение по редица причини, не само относно безопасността. „Аз лично реших, че не искам второ секцио, без да съм чела каквото и да било. Още след първото ми раждане говорих с двама лекари които подкрепят нормалното раждане и  решението ми бе свързано с тези разговори. Чак след като родих VBAC се включих във форума, за да подкрепяме всички майки, не само такива като нас. Не мисля, че са много майките, които биха поели риска и болката от нормалното раждане след секцио, само за да са модерни, по-скоро обратното - масовите операции по избор. Аз мисля, че трябва да се забрани със закон секциото по желание - щом не си готов за болката, не си готов да станеш родител. Последното си е мое мнение и не искам да натоварвам никого с него.

# 215
  • Мнения: 71
 Приготви се за навикване  Laughing
Вагиналното раздане е в естествения процес на нещата, тялото ня жената е създадено за това, наистина секциото спасява животи, но не можеш да ме убедиш, че е по-добре. Възстановяваш се по-бавно, трябва да се пазиш, първия месец не си на себе си.
Казано народно закакво да ти правят втора дупка, като вече си имаш  Laughing
П.п. За кърменето и аз съм на твоето мнение, хубаво е, но не трябва да ни обсебва.

# 216
  • Мнения: 11 337
На 2 ден се грижех за бебето си. На 10 отказах помощтта на близките от какъвто и да е род /само таткото носеше вода за къпането, но и без секцио смятам, че е негово задължение/. Какви месеци не си на себе си? Това не е живото засташаваща операция с кръвозагуба. А аз съм си лигла, а не мъжко момиче дето бърза да се вземе в ръце.

Най-безопасно за бебето е секциото. Общи приказки няма какво да си говорим и да изброяваме кое дете от квартала как било родено и какво е увредено/наранено от това. Но не вярвам да има статистика за състоянието на бебетата при нормално раждане и секцио по желание.

Всеки средно интелигентен човек първо чете, после пита и накрая го увикват във форума и му казват де зимуват раците и колко е незапознат в живота  Crazy Та е ясно, че всички сме чели и говорили преди да вземем такова решение. Вземайки под внимание хипохондрията ми може да си убедена, че съм изчела доста медицинска литература на три езика  Mr. Green По убедена в правотата на това си решение няма как да бъда.

Последната капка бе като гледах филм за раждане правено на скенер. Останах поразена как това малко човече оживява след всичко, което преживява и понася по време на излизането си - само деформацията на черепа е ужасяващо  Shocked. И после се питах що на природата не и пука за женския индивид и е създала така размножаването ни  ooooh!

# 217
  • Мнения: 71
А бе, не можеш да ме убедиш, че всичко ти е било както трябва, почти всички сме я минали тази фаза. Едно е да можеш да се грижиш за бебето, друго е да се чувстваш в силата си, но няма значение, всеки си има мнение и усещания. Аз съм бивш спортист и просто не бях на себе си след като ме срязаха, свикнала бях да се движа( много активно) и това ме убиваше. Е, на 20тия ден бях на колелото, но на собствен риск.
 Каквото и да става с главата и тялото на малкото човече е естествено. Има хиляди научни факти, някои отричат, други го препоръчват, а истината е някъде по средата, но това си е операция, режат ти коремната стена! 
 Не искам да те убеждавам, защото това е въпрос на личен избор. Чудно ми е, как в миналото са раждали като не е имало секцио? Защо, в днешно време повечето лекари(не всички) насърчават естественото раждане(като си е разправия и за тях)? 

# 218
  • Мнения: 11 337
Чудно ми е, как в миналото са раждали като не е имало секцио?

Защо, в днешно време повечето лекари(не всички) насърчават естественото раждане (като си е разправия и за тях)? 

Смъртността при родилките е била потресаваща. Представи си една жена да роди 5-6 пъти в живота си и то без лекар да шие и дава антибиотици. Това се смята и за причината да се приема, че е било по-ценено да имаш мъжко чедо - ще живее по-дълго  Rolling Eyes

И в момента има смъртност при родилките - 5-7%. При родилките със секцио по желание е 1-2%. Викаш си "Не е кой знае каква разлика", но ако лично човек е в тия проценти разлика е някак ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО.

Въпрос на това какво искаш да чуеш е какво препоръчват лекарите. Аз съм учила медицина /но не съм дипломиран лекар/ и повечето ми приятели и до сега са мои бивши колеги. А познай как родиха повечето  Mr. Green

# 219
  • Мнения: X
А в чужбина, където лекарите не са печалбари като нашите, по-прости ли са, че няма секцио-по желание?
Болката след секцио няма да я коментирам. Не разбирам как масово народа доброволно си го причинява.
Имам приятелка, която е дипломиран лекар, роди секцио и не кърми децата си. Е и?

# 220
  • Мнения: 11 337
Имам приятелка, която е дипломиран лекар, роди секцио и не кърми децата си. Е и?

И това щото е корумпирана печелбарка?

# 221
  • Мнения: 3 216
The Doris, в цял свят има VBAC. Даже има болници с клиники за VBAC. И там ли ги е хванала форумната мода?!?

# 222
  • Мнения: 11 337
The Doris, в цял свят има VBAC. Даже има болници с клиники за VBAC. И там ли ги е хванала форумната мода?!?

Не мога и не искам да гадая къде и защо нещо налагат. Но да речем, че съм голямо момиче и знам, че медицината не се движи от Хипократовата клетва, а от пари. А раждането е по-евтино.

Химеотерапията също навсякъде в цял свят я има. А тенденциите са в рамките на нашия живот да я отрекат Wink

# 223
  • Мнения: X
Имам приятелка, която е дипломиран лекар, роди секцио и не кърми децата си. Е и?

И това щото е корумпирана печелбарка?
И завършилите медицина са хора - и те пушат и пият и имат слабости.

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ама чакай малко..дошла си в тема, в която се подкрепяме за нормално раждане, за да ни кажеш, че не е хубаво? Има си теми за секцио - бъди активна там. Аз на никого нищо не налагам. Раждала съм три пъти, по всякакъв начин и сигурно имам малко повече информация от теб. Ако след секцио на втория ден си пушка, след нормалното е след 2 часа. Малко по-спокойно го карай и определено не си за тази тема  Peace

Общи условия

Активация на акаунт