ОТБИВАНЕ - 2

  • 136 486
  • 781
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 259
И моята дъщеря беше с кръв в изпраженията, но обилно, не само нишки.
Пожелавам ви успех и дано да се оправи детето!

# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 185
И моята дъщеря беше с кръв в изпраженията, но обилно, не само нишки.
Пожелавам ви успех и дано да се оправи детето!
Дано!
Сега ще пробвам да й дам АМ.

# 377
  • Мнения: 5 259
Моята можеше да пие само едно соево - Pregomin. От всички други продължаваше да кърви. С триста зора го намирахме от чужбина.
Но при нея със сигурност беше алергия към кравето мляко. За непоносимост не съм сигурна дали майката трябва да спазва диета изобщо. Тя се спазва при алергия заради протеините, които преминават в кърмата. При непносимостта по-скоро трябва самото дете да не яде въпросната храна. Иначе кравите, от чието мляко се прави АМ, 100% са хранени с фураж, така че не знам доколко има разлика от това вие да си ядете храани с глутен.

# 378
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Моята дъщеря е пила само две дози АМ през живота си и чесно казано й подейства доста добре.
Тя от към 10,15 ден след раждането си започна да й се променя акото. Стана зелено,течно със слуз и отвреме навреме по 1,2 жилки кръв.
Педиатърката все твърди , че е лактозна непоносимост,но аз естествено я водих и продължавам да я водя по алергология и гастрота.
Всеки си има негова версия, естествено. Слуз  продължава да си има по мъничко,но след разстройството​ , което беше близо два месеца има и по мъничко кръв.
За непоносимостите също се спазва диета от майка, защото белтъците от храните, изобщо всичко което се яде , преминава през кърмата.
След година ходене мъките, четене на литература и членуване в различни групи съм доста информирана.
Та по темата снощи се опитах да й дам Аптамил адц беше трагедия.
Блъска шишето, рева и се тръшка. Пак се накърмихме.
Някой ще сподели ли идеи за отбиване?

# 379
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Пипа, според мен трябва да се опиташ първо да намалиш дневните кърмения. Сега времето е нито много топло, нито студено, може да прекарвате повече време навън и с други интересни неща и да не суче през това време. Не спирай да ѝ предлагаш от другото мляко, но според мен не трябва да настояваш твърде много от самото начало, за да няма обратен ефект. Пробвай и с чаша през деня, за да свикне с вкуса. Нощните кърмения може да пробваш да замениш с гушкане или вода. Дъщеря ми обичаше да суче, но отбиването не беше голяма драма при нас, а и тя беше свикнала с вкуса на АМ, защото ѝ давах от самото раждане.

# 380
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз да споделя, че днес дъщеря ми сука последно в 07:30 сутринта.
Както ме посъветва Ant G днес излязохме и стояхме доста часове навън,ако се присетеше да цока се правих на луда.
Спа само 40 Мин обеден сън и като се прибрахме успявах да я залъгвам с краставички, оризови бисквитки и др.
Обаче аз мислех, че имам злоядо дете, пък днес изяде света.
Дори заспа без да суче! Спомогна краткият обеден сън и беше адски каталясала.
Надявам се и през нощта да мине номера, защото по принцип цока по 2,3 пъти.
Дано се получи лесно!

# 381
  • тук
  • Мнения: 510
Аз отбих и двете си деца след навърване на 1 година. Асоциацията майка-кърмене е много силна у детето, затова според мен се отбиват по-лесно, ако майката просто гушка по-малко и по-рядко, а някой от семейството я замества в ключовите моменти.
Таткото да поеме фронта за малко и преходът ще е по-безболезнен.

# 382
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Включвам се да споделя и моя опит в отбиването, тъй като вече окончателно приключихме с кърменето. Започнах постепенно отбиване, като първо махнах следобедното кърмене за приспиване и започнах да приспивам малката или в количката, или с песничка и люшкане на ръце. Вечерното кърмене за приспиване го изтеглих един час по-рано и започнах да я приспивам с песничка, люшкане и общо взето каквото сработи. След известно време махнах и вечерното кърмене и вместо това й давах вечеря. Бяха останали само нощните кърмения и сутрешното. Сутрешното го махнах, като се опитвах да я разсейвам с играчки за да не се сеща за кърмене. Най-трудно я отказах от нощните кърмения. Няколко пъти се опитах, но тя си искаше да цока и не можеше да заспи по друг начин, след като се събуди през нощта. Накрая една нощ беше малко по-уморена и като се събуди за кърмене, аз й предложих вода. Първо отказа, после си я взе сама и отпи, помрънка няколко минути и заспа. На следващото събуждане пак така направих. Трудно беше само първите две вечери, на третата вече си заспиваше сама, след като се събуди и всяка следваща вечер се будеше по-малко пъти от предната. Убедих се, че кърмените бебета се будят по навик през нощта. Няколко дни след отбиването започна да се буди само по веднъж и почти моментално да заспива сама и аз най-накрая започнах да се наспивам през нощта. Отбиването ни отне 1 месец, като окончателно приключихме две седмици след като навърши годинка. Тя започна много да разбира и ако бях изчакала още малко, щеше да е по-трудно.

# 383
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте,
Имам момиченце на 2.4 год. и все още се кърмим, но вече искам да приключим по ред причини. Има моменти, в които успявам да я разсея, но при заспиване и през нощта - абсурд. Обяснявам много през другото време, че е голяма, че след НГ ще е още по- пораснала и млякото ще горчи и ще е развалено....гледа ме умно и видимо се съгласява, но на практика изпада в истерия.
Исках да попитам отбилите по-големи кърмачета....възможно ли е да стане по моя инициятива, но без драми, или стигне ли се до такава възраст - чакаме сами да решат да се откажат.
Също исках да питам и за мнението ви за даум екзол - мисля и него да пробвам след НГ...

# 384
  • Мнения: 5 259
Моята е на същата възраст. Не очаквам разбиране, че да обяснявам. Защото ако не започна да си заявявам границите, никой няма да ми ги зачете. Затова нощем като ме събуди и иска да я кърмя, казвам, че сега спя и не мога. Обръщам се на другата страна и се правя на заспала, докато разбере, че няма да получи. Вече доста лесно се примирява и заспива сама. Всъщност откакто започнах да го правя, изключително рядко се буди нощем и понякога спи по 12 часа. Преди това се будеше през два часа всяка нощ.
През деня когато иска на прекалено чести интервали, понеже ме е видяла да съм седнала, а тя това го приема за покана, също казвам, че не може. Давам вода и нещо друго за ядене и ще не ще се примирява. В крайна сметка от мен зависи дали ще дам или не.
Кърмя 3-4 пъти на ден и гледам да не надвишавам бройката, защото ако пие твърде много кърма, спира да пие вода и от там се получават някои проблеми. Освен това ми се иска малко по малко да свиква с концепцията, че не винаги ще получава, да се примирява и да не го прави на въпрос.  Смятам, че това е пътят към отбиване без драми.
До вторият ѝ рожден ден не съм отказвала кърмене, давах винаги, после започнах да отлагам и да намалявам броя. От 20 пъти за денонощие ги смъкнахме на 4. Предполагам, че кърмата сама ще ми спре скоро.
Не бих мазала с горчив лак, според мен това е излишно стресиране. Така го възприемам аз и не бих го направила, иначе хората казват, че работи. Но за мен това е решение за спешни случаи, ако искаш да отбиваш от раз. Когато разполагаш с един-два месеца или поне няколко седмици, няма смисъл от тази мярка.

# 385
  • София
  • Мнения: 62
Може би аз съм прекалено мека с нея. Disappointed
Няма вариант да и откажа директно и да не следва жестоко тръшкане и писъци, а ми се иска точно това да избегна. И аз смятам да е плавно. За момента съм склонна да оставя вечерното и през нощта... Не бързам да я отбивам изведнъж, но искам до няколко месеца да приключим.
Всички казват, че вече са големи и разбирали, трябвало много да се обяснява, затова реших да опитам с приказки...

# 386
  • Мнения: 5 259
Аз този филм съм го играла с първото дете и затова сега съм по-твърда.
Децата са напълно способни да приемат "не" за отговор, просто родителите не са убедени, че имат право да го казват и затова все отстъпват. Обаче идва един момент, когато желанията на децата излизат от възможностите на родителите и тогава щат, не щат, се сблъскват с идеята на не-то. То няма да им избяга. Така че можем само да им направим услуга, като ги запознаем с концепцията по-рано и да избегнем епичните тръшканици по-късно.
Може да започнете с отлагане на кърменето в стил "Сега не може, защото правим еди какво си, като свършим, тогава". Или "След закуска/обед". С отлагане може да се слеят няколко кърмения на ден в едно и така намаляват. Може всяка седмица да ги намалявате с едно.

Това, че са големи и разбират, не е много ясно какво значи. Със сигурност не разбират от обяснения и няма да се примирят да им се отнеме някое удовоствие просто заради някакви приказки. Не очаквайте детето да каже "Е, добре, щом е така, отказвам се". Няма да го направи Grinning Ще се бори да си запази това, което иска по начините, които до сега са работели. С рев, тръшкане и т.н. Затова предлагам неусетно отлагане. Хем без да казвате директно не, а само "по-късно", хем реално ги намалявате.

# 387
  • София
  • Мнения: 62
Да, всичко звучи много логично. Благодаря:hugs:

# 388
  • Мнения: 2 121
Напълно подкрепям Юна - няма как да стане без драми, няма как да не кажеш НЕ. Но мога да ти споделя аз как плавно я отбих. Нощното го махнах много рано, още на 9 месеца, според мен първо него трябва да махнеш. Една вечер няма спите, втората ще е по-добре, а после ще е песен. Залагам си главата и едната ръка за това 😁

Но да кажа за дневното. Първо започнах да й отказвам изобщо да суче навън като беше на около 1г и 2-3м. Не беше много трудно- за една седмица схвана и вече дори не търсеше навън. После започнах да отказвам и вкъщи през деня, освен за обедния сън. Така останаха 3 кърмения - сутрин, вечер и обед.

По едно време взе да заспива в количката, възползвах сеи бутах до откат, вместо да кърмя.

Останаха две кърмения.

Още около 4-5 месеца се кърмехме сутрин и вечер и после започнах да отказвам сутрешното. Два дена порева, но баща й я взимаше и се заиграваха. След 3 дена махнах и вечерното - то беше най-лесно.

Успех! Но да знаеш, че без рев няма да минеш. Приеми го, преглътни го и давай ☺

# 389
  • София
  • Мнения: 62
И аз планирам нещо подобно и постепенно. Единствено предпочитам да махна първо дневните, тъй като искам да мога да я оставя на някой без да се притеснявам, че ще падне, разстрои или ще се присети за цокане. Не че през нощта ми е любимо, но там е на периоди, може и веднъж да се събуди, може и 5 пъти.
Виждам че вече не и е толкова необходимо...прави го по навик, не заспива веднага както преди и искам да се възползвам от възможността да приключим. Явно имам проблем с плача и ревовете, но ще се тренирам, както и таткото.
Все си мисля че ако бях отбила около годинката, щеше да е по-лесно...
Благодаря за отговорите. Smiley

Общи условия

Активация на акаунт