Великобритания - тема 56 Зимно Пролетна

  • 51 149
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ave, благодаря за темата  Grinning Времето наистина е пролетно.

scarlette, ако пишеш във фейсбук групата бг-мами в Англия, със сигурност ще намериш повече от 3-4 желаещи. Постоянно някой пита къде и как може да учи език безплатно.

# 16
  • Мнения: 500
Благодаря на Ave за темата   bouquet.

Честита Нова година на всички! Да е здрава, щастлива и успешна за вас и семействата ви!

Момичета, да ви попитам, как се снабдявате с български книги online и откъде. Нямам предвид дигиталните, а печатаните на хартия, но поръчани online с доставка до тук (дано не звуча объркано). Като си ходя до България винаги се връщам с един куфар книги, а ми се ще да не мъкна толкова оттам, а да намеря начин тук да ми ги доставят. Много ще съм благодарна на информация за надеждни сайтове и лични впечатления, ако някой е поръчвал. Интересува ме най-вече българска литература, не преводните от английски и т.н. книги. Благодаря.

# 17
  • Мнения: 1 446
Благодаря за хубавата тема   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 185
За много години, момичета! Пожелавам на всички много здраве през 2015  и да донесе на всеки това, което желае!

# 19
  • Мнения: 377
Milada, в amazon.co.uk има част от книгите на някои бг издателства. Тоест поръчката си е стандартна по амазон. Проблемът е, че много малко издателства има сключен договор с Амазон и не за всички техни книги. Сиела, Жанет 45, Колибри за тях знам със сигурност че можеш да намериш техни книги.

Ето ти например: http://www.amazon.co.uk/Grobishteto-zabravenite-knigi-kniga-Syan … D1%84%D0%BE%D0%BD

Но честно казано като им гледам цените, по-добре някой да ти ги купува от бг и да ти ги праща. Аз лично като се прибирам нося книги с мен. Иначе майка ми ми праща с колет. Мен този вариант ме устройва.

# 20
  • Мнения: 3 222
Благодаря за новата тема!  bouquet

Бу, благодаря за отговора! Съвсем бях забравила за  no claim бонуса. Сега ще потърся бланки.
Имам и дете, но на него заради алергии са му забранени ваксините и предполагам в тази връзка доста неща ще превеждаме с личния.

nana_cool, дано бързо да смалиш планината от документи на бюрото! И аз много обичам такъв динамичен старт на нова работа  Mr. Green

# 21
  • UK
  • Мнения: 2 836
 Благодаря за темата  bouquet

Честита Нова Години на всички! На започващите нова работа им пожелавам бързо да им расте заплатата. На търсещите (и на мен включително) скоро да почнат работа ! На бременнещите - лека бременост!
scarlette може ли на лични да ми пишеш за кой район на Лондон става въпрос?

Ние за нова година изкарахме хубави три дни в района на Девън. Беше доста път но си заслужаваше, толкова далече от Лондон не бяхме пътували за тези две години. На 01 отскочихме до малко селце на брега на океана , имаше доста сърфисти и даже няколко деца по бански влязоха във водата Shocked. На връщане към Лондон спряхме да разгледаме Стоунхендж .
 
Говорихме с мъжът ми , че бих заменила Лондон за някой по - малък град и вчера той получил покана за интервю , за работа в Дерби . Дано да излезе нещо  Praynig

# 22
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
За много години Девойки!
Аve  bouquet
Скиорките да не се крият, а да дават отчет как беше Mr. Green
Аз надявам да врътна "кръшна снага" Февруари в БГ.
Толумби писах ти на лични Simple Smile
Мilada-аз бях си запазила един сайт ще се опитам да го намеря, дано не съм го "прибрала" много дълбоко.

# 23
  • Мнения: 5
Здравейте, прочетох доста от темите назад, но не успях да открия това, което ме интересува.
През март се местим в Лондон, но нямаме осигурена работа все още.
Чудя се дали има смисъл да легализирам дипломите, които имам или може само да бъдат преведени. Доста пари искат за легализация, ако не е необходимо да не го правя.

# 24
  • Мнения: 287
За много години, дами!  Flutter

Няма да развалям хубавата тема с моя пост - само ще кажа, че Коледа в спешното и Нова Година с 40 С температура (детето) ...... по-необикновена ..здраве му кажи  Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 316
И аз да се запиша.

vany666  Празниците и на нас ни стана традиция да сме болни  Sad Дано догодина я развалим тази традиция Wink

Tvs няма нужда от легализация, за мен е излишен разход. Някой като дойдат тук ги приравняват през една организация NARIC, но аз и това не съм правила. Показах си оригинала и превод от БГ агенция и ми я приеха Wink

За ските и тази година се разминахме, но догодина вече живот и здраве трябва да отидем, щерката ще забрави как се карат, ако вече не е забравила Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 16 024
Благодаря за новата тема   bouquet
На започналите нова работа - успех и честа актуализация на заплатата!
Търсещите - да намерят каквото искат.

# 27
  • Мнения: 479
Честита нова година и благодаря за темата!

Мери, смели родители сте  Simple Smile Ще вземе да й хареса на девойката френската кухня и не само, и да се окажете с още едно дете у дома  Laughing

Много се изненадах, че в 24.00 часа на Нова година нямаше никакви пукотевици в нашето градче. Понеже и реч не слушахме, съвсем неусетно дойде 2015.

Предпразнично пак ходихме по лекари ние  Sad Оказа се, че кашлицата на моето момче не се е доизлекувала от единия антибиотик и му изписаха друг. Не върви да оспорвам лечението, но, прегледите оставиха у мен неприятен привкус - няма изследвания, няма преглед на уши/нос/гърло... Една слушалка набързо и хайде кой откъде е.
Въпросите за това как се е родил, ме озадачиха. Той е роден с планово секцио (по нежелание, а заради друго относително скорошно секцио по спешност). Знаех, че то носи много рискове и за майката и за бебето, но че може да доведе до дихателни проблеми (грубо казано), не подозирах.

# 28
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Честита нова година и благодаря за темата!

Мери, смели родители сте  Simple Smile Ще вземе да й хареса на девойката френската кухня и не само, и да се окажете с още едно дете у дома  Laughing

Много се изненадах, че в 24.00 часа на Нова година нямаше никакви пукотевици в нашето градче. Понеже и реч не слушахме, съвсем неусетно дойде 2015.

Предпразнично пак ходихме по лекари ние  Sad Оказа се, че кашлицата на моето момче не се е доизлекувала от единия антибиотик и му изписаха друг. Не върви да оспорвам лечението, но, прегледите оставиха у мен неприятен привкус - няма изследвания, няма преглед на уши/нос/гърло... Една слушалка набързо и хайде кой откъде е.
Въпросите за това как се е родил, ме озадачиха. Той е роден с планово секцио (по нежелание, а заради друго относително скорошно секцио по спешност). Знаех, че то носи много рискове и за майката и за бебето, но че може да доведе до дихателни проблеми (грубо казано), не подозирах.

Ами така се оказва обаче...една наша племенница,която специализира в Германия ще прави научна работа точно на тази тема и дори се опита простосмъртно с две думи да ми обясни защо и как оказва влияние секциото върху дихателната система на новородените.......

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Въпросите за това как се е родил, ме озадачиха. Той е роден с планово секцио (по нежелание, а заради друго относително скорошно секцио по спешност). Знаех, че то носи много рискове и за майката и за бебето, но че може да доведе до дихателни проблеми (грубо казано), не подозирах.
Влизам остро, моля да ми извините афекта, който носи и личен елемент след години взаимоотношения и работа с майки и здравни работници. За съжаление, в България масово не информират родителите за плюсовете и минусите на видовете родоразрешение. В добавка, особено в последните години, секциото буквално се пробутва като панацея от много гинеколози, е моето наблюдение; в някои болници процентът достига 80-90%.
Секциото спасява живот и е разбира се, важно да се прилага навреме и при нужда. 'Моята' акушерка, самата тя баба на две недоносени бебета, родени със секцио, навремето ми казваше, че на бебетата, родени с операция, в здравните среди им се казва 'мокри' бебета и са склонни към дихателни проблеми. Простото (частично) обяснение е, че белият дроб не преминава през естествената преса, която представляват родовите пътища при вагинално раждане.
При нужда от секцио то трябва да се направи, и няма полза човек да се ядосва за неща, независещи от него, но личното ми мнение е, че информирано съгласие в България няма, нито има достатъчно разясняване на пациентите.

Общи условия

Активация на акаунт