ПЕТокласници - 3

  • 44 250
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 13 203
Лельо Ог, не се сърди, ама много ми беше смешно... Embarassed Embarassed Embarassed

 Mr. Green

# 676
  • София
  • Мнения: 4 016
  За мерки и теглилки: Бая трътка е направил.  Joy 148/38,5 Ама за последните няколко месеца само на кг. качва-поне 3-4 е бухнал. Той винаги е ял като бездънен, но сега започна и да му личи. Обикновено дръпва рязко на ръст, но знае ли се. Дано!  Laughing
Crazy Shocked
Ако с тези мерки е "трътка", моят направо е за клиника по затлъстяване...

Еее, хайде сега... Hug   Имам предвид, че за 3 мес, 3 кила, на дупе и бутчета. Раменцата му са колкото на първолака  Crazy, а дънките рязко му отесняха. Всъщност едни успя да ги сцепи, а други не може да нахлузи изобщо. Просто изведнъж "бухна". А преди беше с крачета като щъркел и растеше само на дължина. Явно започва да се преоформя. Идва "онова" време, с драмите и мутиращите гласове. Не ми се мисли...

  Ваче, смешно то, ама ако го оставят на поправка по мат. , ще стане за резил.  hahaha

# 677
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И ние започнахме 2я срок с 3 по математика ама 6 по БЕ - това и е любимия предмет и се справя с лекота, не се налага много да учи. Учудвам се как по БЕЛ помни толкова бързо, може да каже почти всичко, което е чула в час без да чете, а по другите предмети с голям зор и много учене.

А с височината не очаквам чудеса, ние не сме едри, дано само не започнат нещо да й се подиграват в училище.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 840
Ели, моят, като има нещо по-сериозно за учене, а той САМО тогава учи - тест, писмена табота и подобни - посещава тоалетната по половин час на всеки час, яде в същия ритъм и продължителност и...решава да чете - изключително и само "Дневникът на един дръндьо". Всички книги от поредицата са прочетени, в миговете за учене почва да ме врънка да му купя следващата, даже не зная дали има такава. Ако откажа или му кажа да учи, почва да ме обвинява, че аз му спирам желанието да чете книги, убивам го даже. Crazy Всичко това се прави с цел да влезе в спор с мен, защото това обикновено отнема известно време, в крайна сметка аз не издържам, повишавам тон/така да го наречем Grinning/ и следва втора серия - разстроен, той бойкотира моите варварски методи. Спира да ми говори, казва, че няма да учи и това е. Баща му приключва тези епични игри с дзен изявления от сорта "Аз му вярвам, остави детето да си изживее детството..." Crazy

Относно коластрата, при всички положение е един много полезен и напълно безвреден продукт, аз също ще поръчам, че и аз не съм от най-високите, да не казвам друго...Simple Smile

# 679
  • Мнения: 2 732
Ами ,който каквото си няма  Mr. Green.Моето пък е в другата крайност -много висока за годините си и все по слаба  Rolling Eyes. 162см е 42 кг.Ама при едри родители какво да направя  Crazy.Гени

# 680
  • Русе
  • Мнения: 7 055
Аз май съм най-лоша? Моя като тръгне към тоалетната и му тикам учебник по разказвателен предмет в ръката, така и така стои по половин час, да си оползотвори времето Mr. Green Чувам го, че разказва урока Joy
За сега е заковал на 50 кг., но на дължина се изтегли 153 см., шкембенцето си го има. Решил е, че трябва да отслава и от петък насам ходи да играе в двора на училище баскетбол. Обвинява мен, че много съм му сипвала да яде и за това бил дебел. А днес отидохме в ЛИДЛ уж да напазаруваме нещо за ядене, излязохме с 1 пица от американската седмица, 2 тортила чипс, 2 пудинга и 2 сладоледа. Парти щели да си правят със сестра си. А уж искаше да отслабва Rolling Eyes

# 681
  • София
  • Мнения: 13 203
Спира да ми говори, казва, че няма да учи и това е.

Нашата не смее да казва така, защото вече се окомплектована червената униформа на Заубермахер. Решили сме, че тя е най-красивата в София. Иначе трябва да носи тъпите сигнални жилетки я на Титан, я на друга "Чистота". А камионите на Заубермахер са модерни, минават само нощем в нашия квартал, което значи, че ще получава и нощен труд. Twisted Evil
Днес успяхме да ги поразгледаме на една спирка. Ами какво да ви кажа, грижи се фирмата за служителите си, имат топли гащеризони, якета, ръкавици. Всичко, всичко... пркрасни условия на труд!  Mr. Green И красиви! Wink
Всичкото това бъдеще го чертае точно баща й. Дори той много стрикно следи как се развиват фирмите и й обяснава с подробности  Laughing


Относно теглото.. не знам Саша колко килограма е, но започва да трупа където трупаме всички женки Rolling Eyes Тъпче боклуци в училище, аз я плаша с ужасни страхотии, които причиняват тези храни. Може пък да има ефект, знам ли...

Лельо Ог
, няма да остане на поправителен, разбира се!  Hug Я кажи той как реагира? Стряска ли се като чуе за поправителен или просто няма реална идея какво е това?

# 682
  • София
  • Мнения: 7 673
Спира да ми говори, казва, че няма да учи и това е.

Нашата не смее да казва така, защото вече се окомплектована червената униформа на Заубермахер. Решили сме, че тя е най-красивата в София. Иначе трябва да носи тъпите сигнални жилетки я на Титан, я на друга "Чистота". А камионите на Заубермахер са модерни, минават само нощем в нашия квартал, което значи, че ще получава и нощен труд. Twisted Evil
Днес успяхме да ги поразгледаме на една спирка. Ами какво да ви кажа, грижи се фирмата за служителите си, имат топли гащеризони, якета, ръкавици. Всичко, всичко... пркрасни условия на труд!  Mr. Green И красиви! Wink
Всичкото това бъдеще го чертае точно баща й. Дори той много стрикно следи как се развиват фирмите и й обяснава с подробности  Laughing

Ох, ще ме уморите.  Joy
Докато разбера за какво говориш, гледах така  Crazy и после - така.  hahaha
И Павел е в отбора на тези, които не отварят учебник. Само се пишат домашните и това е. Не знам докога ще успее да я кара така.
След първоначалния стрес в новото училище, сега разполага с много свободно време. Дори и шахът и баскетболът, на които ходи всяка събота и неделя и му отнемат общо по четири часа на ден, не му стигат. Отделно е 3 от 5 дни в училище от сутрин до вечер, заради школи. Искал да го запиша на още нещо. Да вземе да си попрочете уроците, викам, за разнообразие. Засега нямаме консенсус по въпроса. Слабо място си остава АЕ, но там не иска да ходи. Иначе бих му уплътнила времето с една школа по език. Naughty
Лельо Ог, не се сърди, ама много ми беше смешно... Embarassed Embarassed Embarassed

 Mr. Green
И аз така. И на мен не се сърди, ама се смях с глас.  Hug

# 683
  • Русе
  • Мнения: 11 916
     Ако  Светослав се оправяше без да отваря учебник както Павчо или Томито и което и да е друго дете щях да ги прибера и хич нямаше да ги търся. Обаче практиката показа, че колкото и да мисли, че знае някои неща, на практика нищо не е разбрал. Хвърля се на факти и неща, научени от филми, от по-големите му приятели, но не ги свързва и всъщност не ги разбира. Не искам да ми чете и да ми рецитира уроци. Искам да може да се оглежда и да вижда, да сравнява и да проследява. Много време му отнема спортът. Едно е да се ходи на разнообразни допълнителни занимания, които надстройват и разширяват знанията. При него е друго. Много иска да достигне върхът в спорта и има увереността, че що го направи. Но никога не е искал да свърже живота си с него. Не мечтае да стане цирков артист. Дори не ги гледа. За него всичко е - това мога да го направя, това още не мога.
Та ще видим докъде ще я докараме.

# 684
  • София
  • Мнения: 7 673
Силно е да се каже, че се оправя. Кара точно по допирателната от обща култура и от чутото в час. Определено има какво да се желае по знанията му по материала от учебниците. И ще става по-зле.
А колкото до огромния брой часове на Светльо в залата, не знам честно как издържа и все пак запазва висок успех. Неговото си е наистина силово натоварване. Моят си набляга единствено на математиката /няма избор, защото домашните са огромни, както и броят часове/, другото е точно, за да си уплътни времето и за забавление.

# 685
  • Мнения: 1 685
Здравейте.
Аз пък се ядосвам, че нещо което може да се научи за половин час се мота час и нагоре. Вместо да запълва времето си с нещо интересно, то се мота над учебниците. Иначе помни, но където й е интересно. В момента по математика учат ъгли. С кеф чертае. Има обаче места където хич не й се пипа.
Светльо не знам и аз как издържа. Има и други дечица пак доста натоварени. Радвам се на всички и на мамите също.  Hug
Аник, мисля че няма за какво да се притесняваш. Видимо ако расте не се вкарвай в филми. Гледай нейните норми все пак. При Вики има деца които са под 1,30 високи, но има и такива около 1,65-1,70. Миналата седмица говорихме, че има момичета с обувки 40 номер. Едните спрямо другите са все едно ученик и учител.  Разликата при нас е в годините също. Има деца октомври 2002, но има и септември 2003. Почти година разлика.
Виктория е 1,65 висока и 39-40 кг. Започна обаче да се закръгля. Изменят се доста.

# 686
  • Русе
  • Мнения: 7 790

Нашата не смее да казва така, защото вече се окомплектована червената униформа на Заубермахер. Решили сме, че тя е най-красивата в София. Иначе трябва да носи тъпите сигнални жилетки я на Титан, я на друга "Чистота". А камионите на Заубермахер са модерни, минават само нощем в нашия квартал, което значи, че ще получава и нощен труд. Twisted Evil
Днес успяхме да ги поразгледаме на една спирка. Ами какво да ви кажа, грижи се фирмата за служителите си, имат топли гащеризони, якета, ръкавици. Всичко, всичко... пркрасни условия на труд!  Mr. Green И красиви! Wink
Всичкото това бъдеще го чертае точно баща й. Дори той много стрикно следи как се развиват фирмите и й обяснава с подробности  Laughing


 Joy Joy У дома е същата работа. Само дето при нас фирмата не е толкова модерна.  Joy Joy

# 687
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
При Моника не става без четене, не знам как им предават уроците в час и дали тя изобщо слуша, но понякога даже не знае как се казва новия урок особено по разказвателните, ако я оставя да чете сама, ще го научи наизуст и нищо няма да разбере, за това гледам да й помагам, да обяснявам, даже й разказвам неща извън урока да запомни по бързо.


Vache  hahaha не се бях сетила за тея от Титан, в най скоро време ще й ги покажа и ще й разясня какво точно работят.

Моя приятелка казва за сина си, не ще да учи, ако ще, ще стане бачкатор, общ работник, строител, нали трябва да има и такива, няма всички да са зад бюро  Grinning

# 688
  • София
  • Мнения: 4 994
Силно е да се каже, че се оправя. Кара точно по допирателната от обща култура и от чутото в час. Определено има какво да се желае по знанията му по материала от учебниците. И ще става по-зле.

И при нас е така, само че общата култура хич я няма. От любознателното, будно и съвестно дете от предишните години почти нищо не е останало. Домашните по мат ги пише за по-малко от час, на останалите отделя не повече от 15-20 минути. И това е. Обажда ми се по телефона в 11.00 и казава: "Обядвах, облякох се и отивам на училище". Чакай, какво ще правиш там толкова рано? "А, ние се събираме в лафката. Тръгвам, че тука ми е скучно". Ударил го е на социален живот. У дома току каже" Изморих се, имам нужда да поиграя 20 минути на таблета. После ще си напиша." За да се окаже, че написването, което си е оставил за след почивката, се приключва за максимум 5 минути. Не знам, това пубертет ли е или обикновен мързел, но определно не ми харсва. И да, за пети път препрочита книгите за малкия Никола. Като че ли няма други книги. Не,  те били скучни и старовремски.

# 689
  • София
  • Мнения: 7 673
Силно е да се каже, че се оправя. Кара точно по допирателната от обща култура и от чутото в час. Определено има какво да се желае по знанията му по материала от учебниците. И ще става по-зле.

И при нас е така, само че общата култура хич я няма. От любознателното, будно и съвестно дете от предишните години почти нищо не е останало. Домашните по мат ги пише за по-малко от час, на останалите отделя не повече от 15-20 минути. И това е. Обажда ми се по телефона в 11.00 и казава: "Обядвах, облякох се и отивам на училище". Чакай, какво ще правиш там толкова рано? "А, ние се събираме в лафката. Тръгвам, че тука ми е скучно". Ударил го е на социален живот. У дома току каже" Изморих се, имам нужда да поиграя 20 минути на таблета. После ще си напиша." За да се окаже, че написването, което си е оставил за след почивката, се приключва за максимум 5 минути. Не знам, това пубертет ли е или обикновен мързел, но определно не ми харсва. И да, за пети път препрочита книгите за малкия Никола. Като че ли няма други книги. Не,  те били скучни и старовремски.
Мдам, в абсолютно същия клуб сме и ние.  Tired
И моят виси с часове в тази лафка, явно е много популярно място за социални контакти.  Laughing
Уж "ги пратихме" сред амбициозни деца, но явно пубертетът и там не прощава.  ooooh!

Последна редакция: пн, 02 мар 2015, 13:12 от *Ирина*

Общи условия

Активация на акаунт