Фраза, която мразя

  • 1 069 100
  • 19 296
  •   2
Отговори
# 6 465
  • Мнения: 54 404
Да, някои хора живеят още в ерата на смс-те, когато се пишеше с 4 и 6.

# 6 466
  • Мнения: 5 820
Аз не мога да си обясня защо все още толква много хора във Фейсбук и Viber пишат с латински букви.
Най-простият смартфон, който поддържа фейсбук и Viber има българска клавиатура и не е като едно време да се търсят кирилизатори и варианти... Моят телефон е купен от Англия и българската клавиатура си излиза наред с арабските, корейските, емоджитата...
И е много разочароващо, когато това го правят близки и познати от реалния ми кръг и знам на колко важни, интелигентни, претенциозни и взискателни хора са. Едната е HR и ръководи 100 човека. Постовете са й написани на някаква даже старомодна латиница (с шестиците вместо Ш и q вместо Я).
Този Фейсбук ме изуми и ми промени отношението към повече от половината ми приятели. Не съм допускала, че хора на моята възраст ще пишат "незнам и неискам". И даже се появи едно ужасно "Здравей те на всички! Днеска ми се роди син - 3600 кг. 51 см."

   Ужас. Нямам фейсбук поради причината, че хората там много ме дразниха. Да оставим настрана, че пишеха неграмотно и на латиница, но се правиха, че са голяма работа и ако им напишеш нещо или само да си го поставил на твоята или тяхната стена, го приемаха твърде лично. Злобееха и накрая те изтриваха или те блокираха.

   Иначе и аз мразя някой да пише на латиница. Навсякъде можеш да намериш приложение на кирилица.

# 6 467
  • София
  • Мнения: 11 483
И аз мразя да пиша на латиница, но телефона ми има само БДС клавиатура, на която изобщо не мога да пиша. Та от телефона пиша на латиница  Rolling Eyes Нещо не можах да си инсталирам фонетична клавиатура.

# 6 468
  • Мнения: 193
Най-много "обичам", когато видя снимка на дете на 13-14 годишна възраст с цитат отгоре, който самото дете не разбира, а го слага, за да изглежда голямо. Grinning

# 6 469
  • Мнения: 300
Най-много "обичам", когато видя снимка на дете на 13-14 годишна възраст с цитат отгоре, който самото дете не разбира, а го слага, за да изглежда голямо. Grinning

Да даже имаше много лафове по тази тема.  Grinning

# 6 470
  • Мнения: 54 404
И аз мразя да пиша на латиница, но телефона ми има само БДС клавиатура, на която изобщо не мога да пиша. Та от телефона пиша на латиница  Rolling Eyes Нещо не можах да си инсталирам фонетична клавиатура.

Е как да не можеш? Rolling Eyes
Аз с 1 пръст цъкам, не е лесно, ама става.


# 6 471
  • Мнения: 466
Често чувам да използват "крокодилски сълзи" в смисъл на "голямо количество сълзи".  Едната репортерка на Гала редовно се изразява така, скоро отново блесна и ме подсети за темата.

# 6 472
  • UK
  • Мнения: 3 959
Оо да, това щях да го пиша и аз, но забравих. Тук във форума го срещам понякога.

# 6 473
  • Мнения: 2 069
Често чувам да използват "крокодилски сълзи" в смисъл на "голямо количество сълзи".  Едната репортерка на Гала редовно се изразява така, скоро отново блесна и ме подсети за темата.
Така ли? Не знае смисъла на израза ли??

# 6 474
  • Мнения: 466
Да, не го знае и не използва фразата на място. Сещам се, че въпросната репортерка съм я чувала поне 3 пъти да го казва и винаги ме е досмешавало.

# 6 475
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
.."Здравей те на всички! Днеска ми се роди син - 3600 кг. 51 см."

Лелеее, остави "здравей те!!!!) и кг с точка, ами то човекът се е ошашкал от това малко слонче....

# 6 476
  • София
  • Мнения: 11 483
И аз мразя да пиша на латиница, но телефона ми има само БДС клавиатура, на която изобщо не мога да пиша. Та от телефона пиша на латиница  Rolling Eyes Нещо не можах да си инсталирам фонетична клавиатура.

Е как да не можеш? Rolling Eyes
Аз с 1 пръст цъкам, не е лесно, ама става.


Аз не за единия пръст. Просто много трудно намирам буквите и една дума я пиша по 3 - 4 минути  Rolling Eyes

Изключително много ме дразни зарибявам, зарибих се, Sick

Последна редакция: пт, 28 апр 2017, 10:54 от miamim

# 6 477
  • София
  • Мнения: 335
"Ред сълзи, ред сополи" - много противна фраза!!!

# 6 478
  • Мнения: 4 303
"Ред сълзи, ред сополи" - много противна фраза!!!
И ако си го и представиш!?

# 6 479
  • София
  • Мнения: 3 611
Права си. Peace
Обаче на английски е някак навлезнало вече и не прави впечатление.
А на български е ново и стои като кръпка.
А пък тези  "навлезнало", "излезнало" на мен ми образуват киселини в стомаха. Grinning
https://kaksepishe.com/vlyaza/

Общи условия

Активация на акаунт