Странно котешко поведение

  • 2 157
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 133
Привет,

Искам да ви помоля за съвет. Имам руски син котарак на 1,5г. Принципно сутрин знае кога ставаме и ни буди, особено настоятелен е,ако е гладен или му е мръсна тоалетната. От няколко дни започна да ни буди с раздиращо мяукане и в малките часове на нощтаи нищо не помага. Това мяукане се повтаря и без причина и през деня, понякога   дори и в празна стая. Преди го правеше само, ако някой излиза и то не винаги, а сега просто не знам какво му става.

Някакви предположения?

# 1
  • Мнения: 13 544
Може да си търси женска.

# 2
  • Мнения: 9 991
Кастрирай го.

# 3
  • София
  • Мнения: 779
Разгонен е и търси женска котка това е причината.
Можеш да го кастрираш.

# 4
  • Мнения: 40
Привет,

Искам да ви помоля за съвет. Имам руски син котарак на 1,5г. Принципно сутрин знае кога ставаме и ни буди, особено настоятелен е,ако е гладен или му е мръсна тоалетната. От няколко дни започна да ни буди с раздиращо мяукане и в малките часове на нощтаи нищо не помага. Това мяукане се повтаря и без причина и през деня, понякога   дори и в празна стая. Преди го правеше само, ако някой излиза и то не винаги, а сега просто не знам какво му става.

Някакви предположения?

https://jivotinkiteydoma.wordpress.com/2013/05/08/razgonvane-kotarak/
Виж тук има доста полезна информация.

# 5
  • София
  • Мнения: 133
Благодаря ви. И аз имах такива съмниния, но нали е едва януари...

# 6
  • Мнения: 40
Благодаря ви. И аз имах такива съмниния, но нали е едва януари...
Да Ви кажа и аз имам котки и забелязвам, че вече се разгонват по-рано. Най-вероятно е заради промените в климата.

# 7
  • Мнения: 1 196
От януари започват да се разгонват...  Naughty

# 8
  • Мнения: 194
Ако не е кастриран най - вероятно е разгонен!

Нашият пък (имаме британец) ходи в коридора и миаука, търси внимание, но като отида да го видя много ясно показва, че му се играе или иска да го мачкат..
Ако напоследък сте заети и не получава нужната доза внимание може това също да е причина.

# 9
  • Мнения: 1
ако не е кастриран значи скоро трябва да го кастрираш защото повярвай ми ще стане по-зле

# 10
  • София
  • Мнения: 133
Ако не е кастриран най - вероятно е разгонен!

Нашият пък (имаме британец) ходи в коридора и миаука, търси внимание, но като отида да го видя много ясно показва, че му се играе или иска да го мачкат..
Ако напоследък сте заети и не получава нужната доза внимание може това също да е причина.

Бременна съм и действително получава по-малко внимание от мен в последно време. Но мяукането му е като много силен плач, виене, сякаш нещо го боли.

# 11
  • Мнения: 40
Ако не е кастриран най - вероятно е разгонен!

Нашият пък (имаме британец) ходи в коридора и миаука, търси внимание, но като отида да го видя много ясно показва, че му се играе или иска да го мачкат..
Ако напоследък сте заети и не получава нужната доза внимание може това също да е причина.

Бременна съм и действително получава по-малко внимание от мен в последно време. Но мяукането му е като много силен плач, виене, сякаш нещо го боли.
Защо не го заведете на ветеринар?

# 12
  • Мнения: 3 031
Но мяукането му е като много силен плач, виене, сякаш нещо го боли.
Котаракът ми с два счупени крака виеше по-малко отколкото когато беше разгонен. Боли го твоя, ама не съвсем Wink

# 13
  • Мнения: 194
Ако не е кастриран най - вероятно е разгонен!

Нашият пък (имаме британец) ходи в коридора и миаука, търси внимание, но като отида да го видя много ясно показва, че му се играе или иска да го мачкат..
Ако напоследък сте заети и не получава нужната доза внимание може това също да е причина.

Бременна съм и действително получава по-малко внимание от мен в последно време. Но мяукането му е като много силен плач, виене, сякаш нещо го боли.

Аз също Grinning , гледам да не го гушкам много, много, но съм му накупила доста играчки - въдички, топчета и го разигравам с тях, после го намачквам за 2 минути и е доволен.
Но се сещам, че когато моят беше разгонен също миаукаше така както го описваш, но беше и доста агресивен и го кастрирахме..
Другият вариант ако не искаш да прибягвате до кастрация е да му намерите приятелка..

# 14
  • Мнения: 9 991
С приятелка няма да се оправят нещата, женските спират да се разгонват като забременеят, при мъжките няма такъв вариант. На година и половина, мъжки, те са си перманентно разгонени. А това с намирането на приятелка ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт