Частни училища - информативна тема 5

  • 89 553
  • 742
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Добре дошли в темата за частните училища!

Тук обменяме информация за частните училища, за това, което ни харесва или не ни харесва в някое училище, какво търсим в частното училище, какво намираме, при какви условия.... изобщо всичко, което ни интересува и вълнува в частното образование.
Дискусионна тема "за" и "против" частното образование е ето тази  Частното образование - коментари, плюсове, минуси, разсъждения, гледни точки


ЧАСТНИТЕ УЧИЛИЩА В СОФИЯ:
 
Училище             Такси                                                    Спорт                        Бр. ученици

"Св. Георги"    4000 Е - обучение,
                               350 Е - прием, 300 Е - униформа,
                               1100 Е - транспорт                        заплаща се допълнително    116
"Дружба"            2000 Е   
"Свети Наум"   3200 Е (храна и транспорт са вкл.)
"Дрита"                  4050 Е (храна вкл.) 850 Е - транспорт   
                                       униформа - заплаща се допълнително                                235
"Света София"    ПУК 4300 Е (храна, транспорт, спорт вкл.)
                                   1-4 клас - 4700 Е
                                   5-7 клас - 4900 Е                                вкл. в таксата              410
"Проф. Ив.Апостолов"   2600 Е
Основно училище "Азбуки"        
"Дорис Тенеди"   4060 Е (храна вкл.)                                                               325
"Българско школо"   4000 Е - обучение,
                                       транспорт, материали, униформа,
                                        заплащат се допълнително     заплаща се допълнително   139
"Ерих Кестнер"   3800 Е - обучение,
                                        1000 Е - транспорт,                      заплаща се допълнително     124
"Петър Берон"    ПУК - 3600 Е - обучение (вкл. храна, плуване, танци)
                                        1 клас - 4000 Е
                                        1000 Е - транспорт
                                          униформи - допълнително -500 лв             вкл. в таксата
"П.Р. Словейков"    4000 лв. - обучение,
                                        храна и транспорт - допълнително   заплаща се допълнително   
                                        големи отстъпки за 2-ро и 3-то дете от есно семейство
"Меридиан 22"   ПУК и 1 кл. 3400Е                                                                       203
                                         2-7 клас - 3600 Е
                                         8-12 клас - 2200 Е /4000 Е IB   , храна и униформа - вкл. в таксите    
                                         транспорт - допълнително                                                      
ЕСПА                 ПУК 3200 Е
                                    1 клас и 5-7 клас - 3400 Е
                                    2-4 клас - 3700 Е - обучение
                                         1440 Е - храна,
                                         транспорт - допълнително          заплаща се допълнително     137
Американски колеж     5900 Е(включва учебници, спорт, допълн. занимания), няма транспорт                                                                                701
Авицена                     1250 Е, транспорт - допълнително
Увекинд                     3250 Е - обучение,
                                          375 Е - записване, 680 Е - храна,      
                                          1080 Е - транспорт                                                                 141
"Уилям Шекспир"        2300 Е
"Мария Монтесори"   4000 Е - обучение, транспорт - отделно
Образователни технологии ПУК - 2750 Е   
                                            1-7 клас - 3250 Е
                                            8-12 клас - 2300 Е
"Питагор"         3600 Е (храна вкл.) - възможно е разсрочено плащане с оскъпяване  (10х385)
                                      1100 Е - транспорт, униформи - отделно   заплаща се допълнително
ПЧМГ                    2000 Е - полудневно обучение,      
                                      800 Е - транспорт
"Джани Родари"    ПУК 2750 Е
                                      от 1 до 4 клас 3000 Е
                                      от 5 до 8 клас 3200 Е                    
"Проф. д-р В. Златарски"   3500 Е - обучение,
                                                560 Е - храна, 1000 Е - транспорт   вкл. в таксата
Артис                     3200 Е - обучение (храна вкл.),
                                          100 Е - записване, транспорт - отделно
ААУ                             18000/12000 Е, + такса записване                                           800+150
Френски лицей   5000 Е - обучение,
                                        1000 Е - записване, 540 Е - храна,    
                                        1250 Е - транспорт                                                                         550
Немско училище към
посолството
           ПУК -  4300 Е - обучение (вкл. храна, зелени, бели училища),
                                        1-4 клас  - 4700 Е (5400 Е - за ученици с небълг. гражданство)
                                        5-12 клас  - 5000 Е (5900 Е)
                                        1200 Е - записване                                   вкл. в таксата   
                                         транспорт - не е включен в цените                                  170
Училище към Руското
посолство - намира се в
една сграда с Руски лицей
и балетна школа
               160 $ месечно                                                             300
"Св. Климент Охридски"   3200 Е - ПУК,
                                                3700 Е - 1-4 клас (вкл. храна)
                                                 транспорт - 200 лв./месечно
                                                 учебници, танци, спорт - допълнително заплащане                 85
"Веда"                             1-4 клас - 3900 Е
                                                 5-7 клас - 3300 Е
                                                 8-12 клас - 2200 Е (храната е вкл. в таксите)
                                                 1000 Е - транспорт
                                                 учебници по немски - 200 -300 лв.
Светлина                         4050 Е
Евростар                  5-12 клас - 5800 лв. (без храна)
                                                  няма транспорт        
Американско-английска академия първоначална такса 540 Е
                                                 1-8 клас -13 900 Е
                                                 9-11 клас - 14 800 Е
                                                 12 клас - 15 800 Е
                                                 транспорт 1120 Е
       
Британско училище


Предишните теми:
Частни училища-информативна тема
Частни училища - информативна тема 2
Частни училища - информативна тема 3
Частни училища - информативна тема 4

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:51 от Onna-bugeisha

# 1
  • на път
  • Мнения: 2 804
Понеже почти е време за нова тема, моля ако забележите неточности и промени в условията за различните училища, посочени в първия пост да ми пишета лично съобщение. Аз сега ще се опитам да прегледам сайтовете на училищата и да проверя поне таксите дали са същите или има промени.



актуалните цени на ДШ - София са тук като  вст. такса е 1200 евро.
http://www.ds-sofia.bg/?cid=59
Учебната такса обхваща:
- разходите за обучение;
- учебници и прилежащите към тях тетрадки за упражнение;
- храна (едно обедно хранене дневно, за предучилището и закуските);
- подготовка на домашни работи;
- работни групи и  спортни занимания, включени в учебната програма (бяла и зелена седмица);
- проектни седмици, когато са предвидени в учебната програма.
Не се включват разходите за транспорт, както и предложения в извънучебно време и през ваканциите.

Uwekind
http://uwekind.com/media/doc/2014-2015.pdf

# 2
  • София
  • Мнения: 6 603
Поствам си мнението от старата тема и тук:
Мисля, че и двете - Блис и Малена, сте прави за таксите на ПБ, но за различни класове - в ПУК таксата е 3 800, в 1ви клас и нагоре - 4 000 евро. Виж, това за 1 100 ме изненада - това транспорта ли е? Защото миналата година беше 1 000 евро, по-миналата - 900 евро, нещо не ми харесва това покачване с по 100 евро всяка година, след още няколко години ще стане 2 000 евро.   Ще си поговоря с директорката по този въпрос, мисля, че повечето частни училища имат такси за транспорт под и около 1 000 евро, но не над. Поправете ме, ако греша - колко са актуалните такси на другите?

Onna, може да поправиш, че такса транспорт в ПБ е 1000 евро в момента /но май ще бъде 1 100 от септ. 2015/

# 3
  • София
  • Мнения: 2 361
За да не е само запис, таксата за АК (училище от 8-12 клас) включва учебници, всякакви допълнителни занимания, спорт, 1-2 екскурзии годишно за 1 ден, нямат униформи, нямат собствен транспорт. Храната всяко дете си заплаща само според това какво консумира.

# 4
  • Мнения: X
Онна в Питагор транспорта е 1100 евро.

Олив ще проверя довечера за транспорта в ПБ пак.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 360
 И за Питагор транспорта ще е 1100 евро от септември.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 673
За Св. София мисля, че таксите са + 200 Е от тази учебна година.

В БШ транспорта също е около 1000 Е , а допълнителните занимания се заплащат отделно от таксата.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 11:25 от Shantal

# 7
  • София
  • Мнения: 721
Благодаря за новата тема!

За мен пък транспортът трябва да е на символична цена за частните училища, ама като гледам, той само се покачва и покачва.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
За Св. София мисля, че таксите са + 200 Е от тази учебна година.
Имаш предвид за 2015/2016 ли? Защото за настоящата са тези, които са написани горе, поне за периода 2-4 клас.
Bliss, мисля че тя беше, ще провери довечера какво са ѝ казали на информационната среща и ако е нужно ще ги променя

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 673
За Св. София мисля, че таксите са + 200 Е от тази учебна година.
Имаш предвид за 2015/2016 ли? Защото за настоящата са тези, които са написани горе, поне за периода 2-4 клас.
Bliss, мисля че тя беше, ще провери довечера какво са ѝ казали на информационната среща и ако е нужно ще ги променя

2014/2015 г.

# 10
  • Мнения: X
За Св. София мисля, че таксите са + 200 Е от тази учебна година.
Имаш предвид за 2015/2016 ли? Защото за настоящата са тези, които са написани горе, поне за периода 2-4 клас.
Bliss, мисля че тя беше, ще провери довечера какво са ѝ казали на информационната среща и ако е нужно ще ги променя

2014/2015 г.

.
Само да кажа, че аз говоря за ПУК, както за СС, така и за ПБ. Мисля имам записани цифрите и за 1-ви клас, но довечера ще пиша подробно

# 11
  • София
  • Мнения: 5 548
Записвам се. И за да не е само запис: таксата за 8-12 клас в Образователни Технологии е 2300 евро.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 894
Такса-транспорт в "Джани Родари" се определя от километрите пробег от училището до дома на детето и зависи също от това дали се ползва само в едната посока (прибиране примерно) или и в двете (взимане, прибиране). В таксата - (за 1-ви клас говоря, за другите не знам) - е включено обучението, храната (плодова закуска в голямото междучасие, обяд и следобедна закуска), всички учебници (по JumpMath и езиците, освен безплатните от Просвета) и учебните помагала, в т.ч. тетрадки, моливи, фулмастри, блокчета и пр. също са включени в цената. Униформата се плаща отделно, прави се по поръчка спрямо мерките на всяко дете. Допълнителните дейности по избор - спорт, керамика, театрална и музикална школа, танци и т.н. - са по избор и се плащат отделно. От тази година по молба на родителите осигуриха закуска за децата - 160лв. годишно, отделно от таксата. Децата отиват в 8:00ч. в училище, закусват и в 8:30 започват часовете. В 10ч. им се дава плод, но приготвят и сандвичи, в случай, че някое дете е гладно и си поиска.

# 13
  • Мнения: X
Подсети ме Kally May:
В СС и ПБ (за ПУК) таксата покрива сутрешна закуска, закуска в 10 ч., обяд и закуска в 15-16 ч. В Питагор не покриват сутрешната закуска. В СС и ПБ занятията започват в 8,30. В ПБ сутрешната закуска е след първия час, а в СС е преди него (децата трябва да са в 8 ч. в училище за да закусят). В Питагор часовете започват в 8 ч.
В ПБ използват кетъринг от кухня Ози(аз съм много доволна от качеството на храната), като всеки ден има месно и постно меню. В Питагор използват някаква неизвестна за мен кухня Българче. За СС не се сещам.
В Питагор и ПБ има зелени и бели училища, в СС няма.
В Питагор транспорта обслужва адреси само до околовръстното.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 13:05 от Анонимен

# 14
  • София
  • Мнения: 4 894
Блис, подсещаме се взаимно  Laughing Hug
Ози са супер; чудесна е храната. И досега се случва да поръчвам от тях за вкъщи, когато не съм успяла да сготвя за детето. Откакто съм го захранила с всички храни, все от Ози съм поръчвала за детето.
В "Джани Родари" имат кухня. Всичко се приготвя там на място.
Зелени и бели училища също организират. Дори и в момента има ски-лагер, (но ние пропускаме, защото детето е болно). Лагерите са по желание на родителите и се заплащат отделно.
Организират се непрекъснато посещения на театър, детски спектакли опера и балет, музеи и пр.
Информират за всичко постоянно чрез е-мейл.

Общи условия

Активация на акаунт