Когато нищо не върви....

  • 16 010
  • 62
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Всеки има период в живота си, когато сякаш нищо не върви. Интересно ми е как всеки е преминал през този период и дали важи максимата "Винаги може да е по-зле"?
В момента съм в някакво преходно състояние - работата не върви, с половинката отношенията са крайно оптегнати, приятелите са заети и няма как да се видим, а ежедневието е скучно.
Все пак няма нищо фатално, но въпреки това не се чувствам добре - постоянно чувствам  някаква липса.

# 1
  • Мнения: 12 473
Чака да мине..Това е..
И гладей да не се фиксираш много във това..
Спорт, разходки и приятни занимания само.

# 2
  • Мнения: 6 365
Много обичам такива периоди. Обичайните неща не вървят, но точно тогава е моментът да се подхване нещо необичайно, непредвидено. Благодаря за почивката от обичайните неща и се захващам.

Например, като не ми вървеше с мъже, се занимавах със спорт. После изведнъж ми провървя с мъжа, сега се занимавам със семейни работи, но знам, че някой ден ще дойде ред на нещо друго.

Радвайте се на сезоните в живота. Зимата праскови не дава, но има ски.

# 3
  • Мнения: 1 786
Mamacita Bandida,  smile3521 newsm10

# 4
  • Мнения: X
Разбира се, че винаги може да е и по-зле ! И това ще мине, както всички лошо, и хубаво в живота. Никога не се спирай и намери своя начин да продължиш, както са те посъветвали и по-горе !  Peace

# 5
  • Мнения: 82
В момента и при мен е така!!!Има дни в които направо не ми се става от леглото сутрин.И с половинката нещата не вървят.Обаче гледам много-много да не се замислям и да не се вкарвам в разни филми,защото става по-лошо и се психясвам.Вдигам глава и си казвам :Е.... винаги може и да е по-зле,важното е че сме живи и здрави,защото има хора,които и това нямат!!! #Crazy

# 6
  • Мнения: 4 733
И аз съм съгласна, че когато човек се вторачи в проблемите положението става още по-обтегнато. Но и знам че когато човек се успокоява с факта че винаги може да е и по-зле, проблемите за които не е търсено решение-се забатачват още повече.


Иначе човешките отношения са на периоди. Добре е критичните такива да са по-малко от другите.
Живота хора е толкова натоварен, е понякога си мисля е всички ние-хората изперкваме от напрежение.  Ей така....почти неосъзнато

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Променям нещо. Каквото и да е - нова прическа, нов цвят на косата, размествам мебелите, опитвам нов спорт, записвам някакъв курс, отслабвам... има много варианти. Каквато и да е промяна помага да излезеш от сивия коловоз.

# 8
  • Мнения: 6 547
просто си казвам, че и това ще отмине. гледам да не влагам излишни нерви и "да правя каквото трябва, пък да става каквото ще".
любимите ми дни са когато сме се сдърпали с половинката, детето се успи, киселее и мрънка през целия път до градината, аз закъснявам за работа, колата се повреди някъде между другото, звъннат ми най-изнервените клиенти на света, в офиса изпрегне я компютър, я принтер, и ей-така вземе, че ми дойде и цикъла, а нямам превръзка в себе си Laughing  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 786
Според една книга, която скоро прочетох и горещо препоръчавам, животът на човека винаги се намира в едно от тези три състояния - или се запътва към криза, или е в криза, или излиза от криза. Всичко е на приливи и отливи и винаги е въпрос на гледна точка.  Peace

Книгата се казва "Проницателят" на Анди Андрюс  Peace

# 10
  • Мнения: 520
Ами и при мен в момента е така - никакво развитие в работата, финансите се топят както са изкарани, половинка - no comment, забавления няма ги никакви, приятелите по една или друга причина също не са до мен. Иииии какво правим??? Аааа и за капак се разболях стабилно с последствия, които ще влача цял живот. Чудно!!! Та здрава не мога да кажа че съм, така че само жива - мърдам още, имам работа с която да си покривам криво ляво разходите и сама.
Еми thank you!!!
Просто седя и чакам! Какво и аз не знам.

# 11
  • Мнения: 4 733
Книгата се казва "Проницателят" на Анди Андрюс  Peace[/b]
И всичко е въпрос на гледна токаэ  Wink

Прекрасна книга именно за хора попаднали на поредния си житейски кръстопът

# 12
  • Мнения: 6 365
Само за 4 кратки години минах през: загуба на 2 работи, развод, отчаяние. Паралелно с това обаче: намиране на 2 нови работи, кариерно от нула; завършване на обр. степен, гадже, дете, апартамент. Преди 4 години по това време бях с 200 лева в банката, в раздяла, доникъде в живота.

И болести имаше дори. Обаче нещата се въртят, вече го знам. Гледам да блокирам плъзгането към лошите неща и виждам, че сега са едни години, в които, както се казваше във филма, животът ми ще се разлее като пълноводна река.

Е, пак ще има кризи, но вече не са неизвестни и едва ли ще ме унищожат и докарат до отчаяние.

# 13
  • Мнения: 7 006
В криза съм..С 50 лв в джоба до 15-ти другия месец..Вчера гаджето ми открадна парите с които трябваше да се плати тока и има голяма вероятност да ме изключат,а съм сам-самичка,с първолак..
Бачкам за 500лв и не мога да намеря нищо свястно като заплата и работно време..

Свиркам си..Кво да се нервя,като знам,че сама съм се докарала до тук..

И тва ще мине.


Има един лаф..Когато си на дъното имаш само два варианта..Или се давиш или изплуваш

# 14
  • Мнения: 6 365
Надявам се вече да не ти е гадже. Като си на дъното...откачаш баласта.

Общи условия

Активация на акаунт