Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 131 032
  • 1 696
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 67
Абсолютно те разбирам! Аз чак когато сложих апаратчетата, разбрах колко съм зле. Не мога да ви опиша как се радвам на песента на птиците. Дори не подозирах че постерминалите пищят. Бях забравила какъв е звукът на течащата вода или намачкан лист хартия. Не подозирах че ноктите на кучето, се чуват ясно и отчетливо, когато стъпва по плочките. Миналата година за първи път от най-малко 20 години, чух щурците. Абе струва си всеки лев. И моите са Фонак от Ототон. Скъпи са. Аз нямах нерви да се разправям със джипита и комисии заради 400 лв и сама си ги финансирах. Само зарядното за батериите ми струваше толкова.
Дано не са тромави нещата и минеш бързо. После няма да можеш да се разделиш с тях. Успех ти желая!

Благодаря за пожеланията. Точно това си мисля всяка секунда от както пробвах апаратчетата. Имам нужда от насока. От всички прочетено се  спрях на комбинацията - Фонак Парадайс /хареса ми, че са слим/, с батерии /като пътувам да мога веднага да реагирам, ако падне батерията, а не да търся къде да зареждам/, стандарт /устройва ме цената/, с отливка /за да пасва плътно към ушния канал/, сребрист цвят /нося повече сребро и ми изглежда като аксесоар/. Дайте идея дали да е водоустойчив и някакви още насоки? Благодаря за хубавата тема. Както и да изглежда, но се радвам, че ви намерих и съм една от вас - глухарче. Flowers Hibiscus

# 1 696
  • Мнения: 796
NattyNatyDaymi, от Ототон съдействат за изготвяне на документите, които са ти нужни за лекарската комисия, през която трябва да минеш за помощта от ЗК. Имат лекар при тях, пиша за Варна, но предполагам практиката им е еднаква в цялата страна. Дават един формуляр и листите от аудиограмата, с тези документи се явяваш пред комисия и след около 2-3 седмици се обаждат от ЗК, съобщават ти по телефона един код, който в Ототон го въвеждат в тяхната система, като си купуваш апаратите и ти приспадат сумата /около 500лв беше/. Имай предвид, че не всички модели апарати са включени в списъка към ЗК, за да можеш да ползваш тая помощ. Не знам в кой град си, но ако им кажеш, че искаш да се възползваш от помощта от ЗК, би трябвало да ти обяснят всичко това. Моите апарати са със зарядно и ми се струва, че е по добър вариант отколкото с батерии, зареждам си ги вечер и издържат през целия ден.

Общи условия

Активация на акаунт