Отговори
# 480
  • Мнения: 3 715
Редактирам се.
В крайна сметка не социалните работници измислят законите

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 14:09 от дрън

# 481
  • София
  • Мнения: 448
Вие детски по чл.7 не взимате ли?Само чл.8 ли?

# 482
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Уникредит София ,Слатина има превод на детски

# 483
  • Мнения: 15 196
Нали не си мислиш, че някой си ги измисля тези срокове за собствено удобство?
Обясни какво удобство има в това, решението на ТЕЛК /което да речем е за 2 години/ да се копира в 5 екземпляра и да се правят 5 пакета документи, които отиват на едно място и забележи, всичко се сравнява с това, което е в компютъра. Ходиш като гламав от гише на гише и то не веднъж.
Когато това се случва години наред и на въпроса, какво правите с толкова хартия и изобщо четете ли, отговорът е, така го изискват. А защо е така няма отговор.
При дете с увреждане нещата не се променят в началото или в края на годината. Документите са едни и същи, но явно им трябва хартия и най вече, имитиране на много отговорна дейност.
Това не е оплюване, но вече се чудя, СП помага на хората или хората помагат на СП да съществува.

# 484
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мама Нана, имаш право на информация. Напиши си питането в писмен вид и са длъжни да ти отговорят в определен срок. Аз не работя там за да ти отговоря. Обаче не за това те апострофирах. Има изменения в закона за помощите и съответно някои влизат в началото на другата година. Вероятно изискванията и пакетът документи се променят, затова е необходимо да се подават нови.

# 485
  • Мнения: 15 196
Има изменения в закона за помощите и съответно някои влизат в началото на другата година. Вероятно изискванията и пакетът документи се променят, затова е необходимо да се подават нови.
Влизането на каквито и да било промени, не следва да води до утежняване на процедурата за гражданите. Още повече, че тези промени не касаят всички, но е далеч по лесно да се кара анблок.
Специално за децата с увреждане, няма никакви нови изисквания, просто ходим да се виждаме със служителите на гишето, да попълним декларацията на някоя полуграмотна непълнолетна майка докато чакаме /утешение, че не си губим времето напразно/ и така.

# 486
  • Мнения: 155
Някой получил ли е интеграционни?

# 487
  • Мнения: 154
Аз и днес нямам интеграционни  .... Sadа вие...

# 488
  • Мнения: 155
Няма още...

# 489
  • Мнения: 154
За пръв път не получих интеграциони... Cry при мен ли е проблема или има и други  Thinking

# 490
  • Мнения: 2 156
Ние, докато бяхме с ТЕЛК, не само, че се е случвало да се забавят, но и да пропуснат месец, и след това на следващия да преведат за двата на куп. Ще ги изплатят, но понякога се бавят.

# 491
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
За пръв път не получих интеграциони... Cry при мен ли е проблема или има и други  Thinking

За Варна днес има интеграционни. Обикновенно ги бавят Simple Smile

# 492
  • Мнения: 155
за Варна има превод на интеграционни

# 493
  • Мнения: 13 542
Скоро трябвада подавам нова деклазация за детски надбавки.
Тази година на сина ми по имунизационен календар няма да се поставя ваксина или реимунизация, така е написано
и в картона за училището. Трябва ли да нося бележка от ЛЛ ?

# 494
  • Мнения: 11 607
Трябва ли да нося бележка от ЛЛ ?

Трябва, да.....

И за децата родени 2010 - бележка от детската градина.....

Общи условия

Активация на акаунт