Плодови пюрета

  • 6 634
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,от другата седмица ще започна захранване,по препоръка на педиатърката с плодови пюрета.Какви бихте ми препоръчали за начало,от какъв плод или смес Simple Smile Засега съм се спряла на Ганчев заради цената Sad ,защото на ХИП няма да издържа финансово за жалост.

# 1
  • Мнения: 373
Аз лично не бих започнала с плодово пюре. Има голяма вероятност детето после да не иска да яде зеленчуци.

# 2
  • Мнения: 606
Харесвам тези на Гербер, най-истински са ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 987
Виж и на Бебевита и Бейбилав (марката на ДМ) - немски са и не са лоши като качество.
Но като цяло и моята препоръка е да започнеш с нещо друго - оризова каша/ зеленчуково пюре. Не зная на колко месеца е детето, но понякога плодовите пюрета предизвикват колики. Не винаги, разбира се.

# 4
  • Мнения: 108
На 4 месеца и половина е и каза,че било рано за каша,питах за зеленчуковите пюрета и тя каза първо плодови.Ама с кой плод да почна се чудя.

# 5
  • Мнения: 373
На 4 месеца и половина е и каза,че било рано за каша,питах за зеленчуковите пюрета и тя каза първо плодови.Ама с кой плод да почна се чудя.
Рано е още да захранваш. И все пак ако твърдо си решила да го направиш по-добре започни с каша по лека е за стомахчето на детето. Плодовете съдържат киселини и могат да раздразнят стомаха на детето и да предизвикат колики или подуване на стомаха. Ако настояваш да започнеш с плод по-добре започни с нещо леко като праскова, пъпеш.

# 6
  • Мнения: 63
Аз послушах акушерката от училището за родители, посъветвах се и с педиатърката и започнах с пюре от тиква. Малката веднага започна да си лапка вкусно, вкусно, само дето се запече (което не очаквах да стане от тиквата), но коремчето като е свикнало само на кърма, нормално... Спрях за една седмица, за да се оправи и после пак започнах с тиква - този път нямаше проблем. След това минах на тиква и картоф и така нататък... Иначе освен Hipp съм й давала Gerber, харесва ги. Веднъж инцидентно дадох Sunval - категорично го отказа - мисля, че беше твърде сладко...

# 7
  • Мнения: 741
За захранване е рано,според мен, най-малко пък с пл. пюрета. Най-добре изчакай до 5-ти месец поне. Бебето ти е малко и не слушай толкова какво ти казва педиатъра. Аз започнах с пюре от тиква на 5 и половина месеца.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 897
Здравейте,от другата седмица ще започна захранване,по препоръка на педиатърката с плодови пюрета.Какви бихте ми препоръчали за начало,от какъв плод или смес Simple Smile Засега съм се спряла на Ганчев заради цената Sad ,защото на ХИП няма да издържа финансово за жалост.

На Ганчев не стават за захранване,имат грис и захар повечето.Ако държиш да е Ганчев търси 100% плод да пише на тях.

Но наистина ако си решила да захранваш,първо започни със зеленчук или оризова каша.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Е, освен плод може да има и вода. Но захар, оризово нишесте и н'ам си кво е недопустимо, ако ще захранваш. Аз не бих започнала с плод, а с каша/зеленчуково пюре, и то на възраст поне 5 месеца и половина.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Какви бихте ми препоръчали за начало,от какъв плод или смес Simple Smile Засега съм се спряла на Ганчев заради цената Sad ,защото на ХИП няма да издържа финансово за жалост.

Смес никога не се дава, когато двете храни са нови Naughty
Ганчев не става за захранване-няма чисти плодове. То освен Гербер чисти плодове на друга марка няма. Щом няма да издържиш финансово, най-добре си ги прави сама, особено ако имаш домашни.
Иначе съм съгласна с другите- първо каша или зеленчук, и то след месец. Първият ми син е захранен на 5,5 м с мокров, втория с оризонва каша на 7 м.

# 11
  • Мнения: X
Хип не са най-добрите пюрета, така че няма за какво да съжаляваш. Добре са те посъветвали момичетата да изчакаш още със захранването, както и това да почнеш с оризова каша. Вземи прочети малко из Интернет, педиатъра ти явно си кара по наученото от преди 30 години и изобщо не чете нови изследвания и информация. Късното захранване е препоръчително за да нямаш проблеми по-късно с алергии, а пък захранването с каша се препоръчва, защото е по-щадящо за стомахчето на бебето. По същата логика по-щадящо е и предлагането първо на зеленчуци, а и правилно са ти казали, че ако дадеш първо плодове после може да имаш ядове. Започва се с картофи, моркови, пащърнак, тиква, въведи си тях, може и да не са от пюре, а направо зеленчук да мачкаш. Така със сигурност ще ти излезе по-евтино, а пък и в момента им е сезона на тези зеленчуци, така че на пазара ги има в големи количества. Ако имаш домашни изобщо няма какво да се занимаваш с пюрета, прави си ги сама - хем по-полезно, хем по-евтино.

# 12
  • Мнения: 108
Имам и още едно питане,днес дадох една лъжичка пюре от ябълка.Първо измих бурканчето,след това го затоплих малко на водна бяна,разклатих го,разбърках го с една лъжичка на детето,изсипах си малко от пюрето на една моя лъжица да го пробвам,след това изсипах малко в една нейна чаша и след това й дадох с друга нейна лъжица и затворих бурканчето,сложих го в хладилник.Правилно ли действам.Моля Ви кажете Simple Smile

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Правилно действаш, ама не знам защо ни питаш, след като досега не се вслуша в нито една от нас newsm78

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А, де   33uu

Общи условия

Активация на акаунт