Имам стоматологичен проблем

  • 136 892
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 581
Скорошна снимка имаш ли на тези зъби?  Така най- добре може да се прецени реалната ситуация.  Да, когато се умъртвят,  болка няма да има от самия зъб, ще сложиш нов мост  и  се решава проблема , номумъртвения зъб си е умътвен. Ако смяташ , че е нужно- действай. ВЪтрешното ти усещане няма да те подведе.

# 541
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Там е работата, че на последният проф. преглед, който беше преди дни, освен на бившия лекувам гранулом, направиха снимка и на тези зъби. В момента не се видя проблем. Предполагам пак ще погледнат снимката.
Имам още няколко дни да мисля. И разбира се, не знам какво ще ме посъветват на място.
Другият проблем е, че няколко месеца няма да съм си в града и ако точно тогава ме свие нещо там....пак повод да се гръмна.  Laughing  ooooh!
Ти намери ли хирург за корена?

# 542
  • Мнения: 6 581
Като ги умъртвиш, това не ти гарантира , че няма да има бъдещи проблеми...Моите наблюдения сочат, че точно грануломи те и кистите се получават на вече умъртвени зъби. Гаранция няма. само прогноза.

Да,имам вече двама орални хирурзи като вариант, но в момента притеснението ми идва от факта, че на един зъб се проведе ре- кореново лечение , сложиха фибро щифт и от този момент имам постоянна тъпа болка. Казах на зъболекарката- нормално било. Да направим снимка- после, преди мостовете. Еми, няма да е после ,а още утре ще отида да направя секторни снимки на всичко което е прелекувала и ще отида за независимо мнение. Вече започна да ми писва от ,,лечението,,...

# 543
  • Мнения: 68 368
Стейси, то гаранция няма никога за нищо. Дори да ги умъртвиш, пак може нещо да те защрака Confused

Аз не бих умъртвявала живи зъби. По-скоро бих търсила каква е причината да ме наболяват Rolling Eyes

Да ви кажа честно, вече ми става лошо от зъби и зъбни проблеми. Детето и то пропищя тази вечер, че го боляло зъб ooooh! Нямам сили направо вече, аман... Зъби, зъби, зъби - само това ми е в главата, не мога да спя като хората, само това мисля Crazy #Crazy

Бисе, какъв корен...какво му е? Ще го режеш ли, що ли? Rolling Eyes

Ето, Бисето ме изпреварила и тя Grinning

# 544
  • Мнения: 6 581
Тета, о един зъб под моста е останало ...само корен. Така е бил сложен моста, че и двата зъба под него заминаха...Ще трябва да го изкореним Laughing Мен вече вкъщи не ме понасят като заговоря за зъби, отсвирват ме на момента. Добре, че е тази тема да имам отдушник за моите зъбни терзания Simple Smile

# 545
  • Мнения: 68 368
Ако не се извади ще се развали ли...корена ? В смисъл трябва да се вади непременно ли newsm78

Аз още се чудя как така от нищото ме връхлетяха тези зъбни проблеми. Ама изневиделица и изведнъжа #Crazy newsm78

# 546
  • Мнения: 6 581
А, няма как да се размине васенето на корен, защото ще се слага мост. Дори и да не се слага, ако корена не е здрав , трябва да се извади ,защото е източник на инфекция.

# 547
  • Мнения: 68 368
Аха...ясно. Успех тогава Hug

# 548
  • Мнения: 6 581
Благодаря, Тета Hug

# 549
  • Мнения: 6 581
Аз днес се информирах за вариантите с мостовете и се спрях на вариант циркониева конструкция. Толкова плюсове има, че не знам ,защо зъболекарите в Плевен въобще не споменават за тях.
Всъщност, наясно съм, че в Плевен няма зъб. Лаборатория , която да ги изработва, а на зъбарите ни не им се занимава с куриери., но ще си потърся зъболекар, който би се наел на такъв вариант. И цените са съвсем нормални. Почти, като тези на металокерамиката.
Някой вече да се похвали с такава,,придобивка,, и да сподели личен опит?

# 550
  • Мнения: 68 368
Нямам личен опит, за съжаление. Добре си направила, че си се информирала...в нета ли чете?

Аз вчера пообиколих и намерих една млада зъболекарка за детето, днес имаме записан час за пломба на отчупеното зъбче. Видя ми се много усмихната, спокойна, попитах я и с какъв материал за пломби работи и си поисках глас йономер. И аз като теб се информирах, от нета основно, то къде ли другъде де, че ги препоръчват за обтурация на млечни зъбчета. На първото място ми обясниха, че работят само с хим.композит и нямам избор за друг маТриал...не ми хареса, да нямам избор де, искам да избирам.  Grinning

# 551
  • Мнения: 6 581
Да, Тета. в нета се информирах, но и се свързах с зъботехническата лаборатория за цени. Дадоха ми техни цени, като каквато е цената на коронката,чтолкова взима и зъболекаря за препарацията на зъб. А зъболекарката при която ходя ми каза цена за металокерамика, каквато е цената на една циркониева...

Да, гласйономера е много по- подходящ. На моята дъщеря пломбите бяха такива на млечните зъби. Веднъж и сложиха химическа пломба- падна вечерта. Не повторихме с този вид пломби. Гласйономера издържа докато паднаха зъбките. Добре си се насочила.

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 14:58 от Biserka_a

# 552
  • Мнения: 68 368
Нали Laughing композита само го пльокват върху зъба. А и ако е от оня евтиния от 20 лв.за цяла торбичка ooooh! не чакай качество.

# 553
  • Мнения: 6 581
Тета, ти намери ли подходящ парадонтолог?

Абе, що не вземат читавите зъболекар да си организират едно турне по градовете? Извън София, Варна и Пловдив положението със зъболекарите е критично. Какви опашки ще се извият...

Аз си направих снимка на ре- лечението...оказа се, че болката ми в Коста е от материал , който е пробил апекса и е навлязъл в Коста...Веднага изтичах до първия свободен зъболекар, а съм запазила час за утре и при друг, но прогнозата е или вадене на зъба или в лицево- челюстна хирургия се цепи корена и се вади материала..Е, няма такова прелекуване... Cry

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 17:50 от Biserka_a

# 554
  • Мнения: 68 368
Това звучи ужасно Sick да му счупиш главата на тоя направо. Как може такава некадърност...впрочем може,не съм изненадана изобщо...
Ти ли се оплакваше,че те боли...пък ти казал,че било нормално newsm78

Общи условия

Активация на акаунт