Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 068
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: X
Значи открих проблема ,благодаря ,че сподели Зайче Simple Smile

# 1 081
  • Мнения: 7 690
За тортата с маскарпоне и нутела, това ли е рецептата?

Ако някой я е правил да ми каже по какъв начин и дали е била сполучлива.


Яне, когато ти е удобно метни подобрената рецепта за трите шоколада на лични.

# 1 082
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Лили е на планина, затова липсва.
Цял ден в кухнята, изморена съм. Менюто е пилешка супа, печени бутчета с картофено пюре и бисквитена торта, разбира се. Изчистих, боядисах побелелите коси и сега релакс. Гадничко е само с един почивен ден.

# 1 083
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Аз съм баси странната персона явно. Днес единия син отиде на пазар с баща си. И в магазина се е спряло детето пред кренвиршовата витрина и е казало на баща си, че никога не сме купували кренвирши, пък искал и той да яде кренвирши. И си идват двамата, леко гузни, купили си кило кренвирши. Тази вечер ще ядем кренвирши. Варени, печени с кашкавал и просто кренвирши. Дали не си повреждам децата???? Те и салам "кучешка радост" не знаят какво е, ще трябва да им взема.

Баща му го попитал какво друго не е ял. И детето поискал грейпфрути. Аз не купувам, защото няма да ги харесат, помело например ядат редовно и знаят какво е.

# 1 084
  • Мнения: 5 940
Антигона,  с маскарпоне и Нутела не съм правила, но вместо маскарпоне съм ползвала заквасена сметана. Кремът се прави от една голяма кофичка заквасена сметана и една шоколад. Това е най-бързата торта за  гости без предупреждение. Но съм ползвала готови блатове, а не бисквити. Предполагам, че и с бисквити ще е ок.
С маскарпоне вероятно е по-хубаво, не знам.
Днес правих салата от червено цвекло и моркови, както и зеленчуков гювеч с телешко. Децата ядоха само салата. Аз и затова не готвя по много - у нас винаги се яде само по едно нещо - салата, супа или това, което хората му казват основно Simple Smile. Ако има сладкиш, само това. Никога не са яли по три неща.
Янтра, хич не ги повреждаш.  Вкъщи грейпфрутите са на почит. Големият ми син яде и помело, но според мен това е голяма гадост.

# 1 085
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Янтра, хич не ги повреждаш.
Ама не е нормално да му се виждат деликатес. Явно от време на време трябва да купувам.

# 1 086
  • HH
  • Мнения: 3 256
Янтра, баща ми забрани да се купуват кренвирши вкъщи още преди години, когато пуснаха рекламата, че вече ги правят от месо. На мен от време на време ми се дояжда от оня телешки салам увит в черво, който го имаше преди 20 години.

Вие ядете ли месо, т.е. имате ли желание да ядете месо. Аз като си готвя само за мен, нито месо си готвя, нито салам се сещам да си купя. Ще излезе, че съм вегетарианка по душа, само дето без яйца и сирене не мога да живея  Laughing

# 1 087
  • Пловдив
  • Мнения: 23 605
Ние ядем месо, всякакво. Просто салами не ядем много-много, а малотрайни колбаси изобщо не.

# 1 088
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Катя, и аз като ям на месо не налитам. Обаче без месо домочадието не иска да яде. Без сирене и кисело мляко не мога!
Янтра, не ги повреждаш, но не е и толкова страшно, ако понякога хапват нещо такова. У нас това понякога е два пъти годишно  Mr. Green
Иначе, и преди съм писала, плодове и зеленчуци с килограмите се ядат. Няма вариант да липсват.

# 1 089
  • Мнения: 5 940
Катя, аз рядко имам желание да ям месо.  Мъжът ми обаче без месо не може да издържи и един ден. Така е и малкото ни дете. Голямото яде от време на време, може би на две седмици веднъж.
Янтра, видяло им се деликатес, но надали ще им хареса. Да не вземеш да ги сготвиш вкусно Grinning, дай ги така направо и ще се откажат да искат втори път.

# 1 090
  • В Космоса
  • Мнения: 9 877
Не мога да се справя с редовното следене на тази тема. Sad Само малко като ме няма и като видя 99+ отговора и се схващам. Grinning

И ние не сме силно месоядни. Салами купуваме от дъжд на вятър, друго месо също не особено често. Кисело мляко и сирене задължително присъства в хладилника, също плодове и зеленчуци. Хляб си правим в пекарната черен. В повечето случаи стига до мухлясване. Аз повече от една филия на ден не ям, понякога и нито една.

# 1 091
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Искам да кажа, че се завърнах. До днес времето се държа повече от прилично. В петък следобед стояхме навън по къси ръкави.
Децата успяха да поиграят на воля и навън доволно и на широко в петък и събота, но днес вече дъждът беше доста силен и едно от плануваните мероприятия отпадна.
Починах си, заредих батериите, посмяхме се доста и от сърце и днес даже не ми се мисли за предстоящата работна седмица.
Нямах нет и дори обхват на телефона и точно така разбирам истинската почивка.
Децата са здрави и двете, нищо че малкото беше все мокро от тичане и цопкане тук-там.

Нино, да си жива и здрава и да не вземеш да помъдрееш, така си си много добре, стара баба с младежко настроение Wink

И аз си пуснах известия за  новата тема за рецепти. В новото издание на "Искам да кажа..." ще слагам линк към нея. Благодарности на съставителите.

Изчетох 30 страници почти подробно, може да си простра пералнята вече.

# 1 092
  • В Космоса
  • Мнения: 9 877
Нино, рожден ден ли си имала? Честито! Да си здрава и щастлива!  bouquet

# 1 093
  • Мнения: 12 935
Шаги, не мога да си представя дори каква болка си преживла, губейки съпруга си и оставайки с осеммесечно бебе на ръце. Въпреки това си успяла да останеш положителен, ведър човек и продължаваш напред, приеми искренните ми симпатии Hug На никого не пожелавам такава тежка загуба! Това е най- големия ми ужас, страхът, че нещо ще се случи с децата или мъжът ми, само като си помисля и се сковавам, гледам да не допускам черни мисли, но понякога...
Лили, много хубаво, че времето  е било с вас и сте си починали.
Вече проби единия кътник, пак с температура и сополи. Още три остават и се свършва, става голямо дете и майка и баща й пак ще спят, ех живот, здравей:)

# 1 094
  • Мнения: 22 407
Всичко са опитвали децата....не съм им спестявала нито кренвирши,  нито салам. Понякога купувам...не съм свръх здравословна и залитнала в тази посока. Не се знае един ден какво може да се случи и дали няма да се наложи с такова да се храним. Чак толкова префинени не сме. 

Общи условия

Активация на акаунт