Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 2

  • 34 936
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Мелина, честито, много здраве, много щастие с най-близките ти! Добре, че Перегрина ни подсети! Grinning

Калалили, брех, пъзел от 12 части, впечатлена съм от малкия сладур!

"Обясних,че никой не знае колко ще живеем,но е важното да се обичаме и да се радваме един на друг до като сме заедно."-  Hug  абсолютно съгласна, хубаво си го казала!
За страха от смъртта- предполагам, че почти всички го имат, камо ли децата. Моите родители не са  показвали открито страх при подобни тъжни събития или в разговор, но това не попречи като тиийнейджър да изпитам голям екзистенциален страх след смъртта на дядо ми, неосъзнато беше, в един момент го осъзнах.

В нашата ДГ по принцип също не се допуска внасяне на играчки, изключение правят най-малките на по 2-3 години, тогава се позволява носенето на плюшена играчка. Иначе мини играчки, които набързо могат да се покажат на възпитателката и после да се приберат в раничката, са позволени. Особено голям Бибитко дълго време мъкнеше по някоя малка играчка, която си стоеше складирана в неговата раничка.

Ние пак си имаме баба на гости, децата се радват, приказват един през друг, хич не им се искаше да си лягат вечерта.
Майка ми изкара късмет на летището в София, че полетът й беше преди да се обяви тревога за съмнителен бус до терминала, защото се е стигнало до отмяна на полети.

# 677
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Къти, според лентичката ти днес и вие празнувате- Честит Рожден Ден на Луи! Да е здрав и мнооого щастлив! Безгрижно детство и весел празник! bigdance2

# 678
  • USA
  • Мнения: 1 323
Честит рожден ден на Луи! Да е здрав и много да се гордеете с него!
Мелина честит рожден ден и на теб! Весел празник и бъдете здрави всички!
Ех ,че го харесвам тоя декември!
Лекси беше добре днес в училище без драма.Като го взех украсявахме заедно къщата ни от вън.И днес времето беше приятно за сезона и децата се забавляваха.Само една счупена играчка има  Crazy Утре в къщи ще украсяваме,че и времето ни все не стига.Нали все гледам за разни мероприятия които да вършим с децата и да не стоим все затворени. Снощи съвсем непланирано си устроихме голяма забава семейно.ММ и аз сме от македонския край и като такива си обичаме фолклорната ни музика ,та снощи си пуснахме хора и дружно танцувахме и "грачехме" Андрей днес няма глас  hahaha
 
Скрит текст:
Снимките и клипчетата ги слагам на едно място заради баща ми и вече ми е неудобно да ви показвам мои снимки,но ще ги споделя пак да видите Андрей как се катери и реди пъзел.Надявам се се вижда  https://plus.google.com/photos/100846460502724912254/albums/6196 … y=CNuzoPj11eqhrgE

# 679
  • UK
  • Мнения: 134
Пере, помниш, Hug днес имам рожден ден. cook Ще ви метна снимки при 1ва възможност. Hug
Честита да си тогава, Мелина, здрава и безкрайно щастлива с любимите момчета  bouquet
Запомнила съм, че вие двечките с Калалили сте си направили най-хубавите подаръци за РД - по едно бебче ден два преди вашите празници  Heart Eyes

Охо, и Луи е днес рожденик - Къти, да ти е жив и здрав, щастливо детство да има и безкрайно да се радвате един на друг  dazzler1

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 00:52 от Peregrina

# 680
  • Мнения: 279
Жив и здрав да е Луи!Голям послушан да расте !Къти Hug
Мелина,честит да ти е рожденият ден!Жива и здрава,за радост на мъж ти и малките съкровища! Hug
Какалили,на мен Тенксгивин и Коледа са ми любими,за това си обичам зимата-но тук;)
Хубав сняг имате,мойте деца пак забравиха какво е сняг,боже съвсем съм го оставила Кайл през просото да я кара,миналия месец показваха коза по телевизията той ми вика"магаренце" Laughing

Пропуснала съм и именните дни на Андреъовците,живи и здрави да са ви-Калалили и Тити Hug
Мелина,чак ледено ми стана като разправяш на какви студове изкарват децата Shockedаз съм много зиморничава и все си гледам да съм на топличко.
Тити,браво на Андрейката,шампион!
Пере,звучи много изкушаващо канарите:)Брей през зимата с тен в Европа;)браво на вас!
Бибит,аз също мислех че никога няма да се потопя в океанска вода,но вобще не е толкова студена,в началото ми беше малко по- студена но сега вече свикнах,а децата въобще не усещат студ Mr. Green

Ние изкарахме чудесно на деня на благодарността,аз пекох печена пуйка пълнена с кисело зеле и отстрани кисело зеле и ориз.Стана чудесна.Имахме гости и се позабавлявахме.Вече украсихме за Коледа имаме си и елха,още щом сложихме елхата Кайл се настани да чака дядо коледа Joy,та иди и му обяснявай сега 3 седмици защо не идва hahaha

Това на бързо че аз уж само за малко надзърнах:) Hug Hug Hug

# 681
  • Мнения: 9 894
Макар и със закъснение, честит рожден ден, Мелина!
Честит празник и на къти и Луи!
Декември е много хубав месец, но ми идва нанагорно. При нас празниците са концентрирани през октомври и почти няма отдих Simple Smile Андрей сега си е решил, че е на 4 и не му се чака до януари Simple Smile украсяването на елхата ще го отложим чак за 10 дек, а се надявам и доматите да цъфнат дотогава.
Пъзел от 12 части - много впечатлително. На мен още с първия син ми омръзнаха пъзелите и не съм дори предлагала на Андрей. Добре,че в градината ги учат.

# 682
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
украсяването на елхата ще го отложим чак за 10 дек, а се надявам и доматите да цъфнат дотогава.


 Joy много се смях!!!!

Мелина, на патерица ти честитя: да си жива и здрава

Честит рожден ден и на Луи!!!! да расте много усмихнат и щастлив!

Тим също е на фаза разговори за смърт. аз си спомням, че като бях дете чак към 5тата година подхванах темата. Сега всяка вечер казва на мъжа ми, че не искал тати да иде на небето и да го остави сам и т.н. Crazy при мен разговорите се за починалия дядо. аз също му обяснявам, че това е естесвен процес, но мъжът ми незнам какво разказва, защото според него не искал обяснения, а обещания и детето май още е несигурно.

Браво на двамата Андреевци!!! впечатлена съм и от пъзела и от медала! Heart Eyes
Тим не правеше пъзели, скоро ги откри пак. преди учеше наизуст къде стоят парченцата, сега го уча да гледа картинката и формата и да помисли къде може да пасне, т.е. за него е сега друг вид дейност.

# 683
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 468
Благодаря ви за пожеланията, момичета! Много сте мили!:hug: bouquet
ЧРД и на Луи!  Hug bouquet Да е здрав, щастлив и да продължава да радва мама и тати! Hug
Калалили, браво на Андрей за катеренето и пъзела! Hug И Кирил редеше пъзели от 2годишен, и до днес обича. Невероятни снимки, благодаря, че ги сподели с нас! Hug

# 684
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
В ранни зори, да се разпиша и аз...

Честит 1-ви РД на Борис bouquet да е здрав и много усмихнат, да радва мама, тати и бате Hug
Честито на Андреевците bouquet /признавам си не следя именните дни Blush/
Честит РД на Мелина - много здраве, щастие, късмет bouquet
Браво на Андрей на Тити, за медала - гордост на мама bouquet БРаво на мама Тити за продадените играчки bouquet
Браво на Андрей на Калалили - за пъзела, за катеренето - страхотни сте всички, много хубави снимки bouquet

Мерси за пожеланията към нашето порастнало момче bouquet Ние сме само тримата тази седмица, че таткото е в командировка, та на РД направих торта с ванилов крем, и бяхме сами. Вчера беше партито с приятелчета - 3 момчета, 1 момиче, съседката която дойде за подкрепа с нейното 9мес момиче, Луи и Емма. Мина добре, нямаше проблеми, наранявания и т.н - ей много диви тез момчета, казвам ви - все едно имах не 4, ми 14 момчета Crazy Но Луи е доволен, Емма също - аз си легнах в 9ч и сега станах, та си викам я да се разпиша, докато имам време Mr. Green
Пускам малко снимки, по-късно ще ти махна Peace

Последна редакция: пн, 14 дек 2015, 08:15 от bubanka

# 685
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет дами!
споделете моля как подхождате при обясненията на комплексни теми?

в момента Дзвер задава много въпроси. вчера ме попита защо не можем да си взимаме неща от магазина без да даваме парички.  Rolling Eyes наложи се да обяснявам...
скоро питаше за светкавиците. не му стига да му кажа, че се получават от сблъсъка на два облака, пита как и защо... Crazy
та, книги ли купувате, показвате, обяснявате: как подхождате?

П.П. снощи Т. си измайстори телевизор за неговата стая хахаха
снимки по-късно

# 686
  • USA
  • Мнения: 1 323
Къти рожденика е прекрасен,а ти си голям майстор браво! Тортата и храната са много впечатляващи!
За момчетата очаквам същото следващата седмица за РД на Лекси Crazy
Днес неговата любима от класа им се оказа,че била рожденничка и беше на седмото небе като го взех.
Ася книги чета.Пита ли нещо което не знам или се чудя как да обясня на неговата възраст.Отивам в библиотеката  хващам една библиотекарка да помага и вземаме книжки.Така беше и за самолетите и за космоса,а за бурите и гръмотевиците и Лекси питаше също преди време,но аз му четох една книжка която е за костенурката Франклин и е точно за бурите и като,че ли за момента отговора го задоволи.
За смъртта намерих много хубави такива,но са на Английски иначе бих споделила.
Андрей ми се разсополиви и кашля,но за сега изглежда като вирус.Не му липсва апетит,а и Т няма.Вчера беше по-зле и пропуснахме украсяването на елхата,но днес след като взех Лекси от училище и двамата супер много се забавляваха.Аз не съм им казвала,че дядо Коледа носи подаръци,а че близки подаряват и ги слагаме под елхата.Четохме пак една книжка за Франклин в която той трябваше да даде една от неговите играчки за дете което няма да получи играчка,за това не ми се искаше да обяснява,че послушните получават само,защото не е вярно.Купих им по нещо дребно от баща ми и от свекърва ми за да не си пълня къщата с боклуци и това ще е.
Вие какво сте подготвили?

# 687
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Къти, сладко, очарователно, нежно дете е Луи- бонбонест русокоско! Прекрасни лакомства, мляс-мляс, приядоха ми се и на мен! Wink
За момчетата- зависи си от момчетата, но по принцип са си често луди глави, мда! Особено по динамиката на рождените дни се забелязва осезателно!

Ася, голям Бибитко ме преследваше със "Защо?" до петата си година. Ние много четяхме за всичко, което го интересува, но "Защо"-тата не намаляха. Обясняваш, доколкото можеш и това е. В един момент фазата изчезва, при нас вече отмина този период. Някои предлагат да предложиш детето самО да намира обяснение на въпросите, но с моето дете това не функционираше. Искаше мама да дава отговорите. Wink
Малкото Б. все още не задава "защо", той така или иначе проговаря по-късно от брат си, но може и да го подмине въпросителната фаза, не знам.
Мятай снимка на телевизора на Тим! Simple Smile

А относно смъртта, днес голям Б. ми изръси кога щял и той да отиде на гробищата. ooooh! Явно се замисля отвреме-навреме по темата, днес часове по-рано направи заключение(ни в клин, ни в ръкав), че всичките майки на бабите и дядовците му са вече на небето.

Калалили, ние сме наполовина с коледната украса по дома. Честно казано, не ми е голяма страст, но на първо място заради децата го правя, те са моя най-голям мотиватор. Елхата ще я купуваме 2 седмици преди Коледа, че ми се иска да я задържим и около Нова Година вкъщи, така че да издържи дотогава. Миналата година взехме елхово дръвче от вид, на който не му опадват бързо игличките, тази година ще се ориентираме пак към същия вид.
Подаръците за децата отново няма да са малко- искаше ми се да са по-малко като обем, но всеки си има своите желания. Разбира се, сложихме граница на желанията, но като прибавим и подаръци от лели и баби, количеството пак ще набъбне.

Ние утре сме на коледен празник в ДГ, другата седмица в у-щето на големия, предпразничните ангажименти се наредиха един след друг.

Люци, българска пуйка сте си спретнали- май типичната американска е с друга гарнитура, нали?
И моите деца чакат Дядо Коледа, в Немско по традиция подаръците ги носи Христовото дете, а не побелелия старец, но вкъщи други правила важат- малкият Бибитко също не може да проумее, че Дядо Коледа ще дойде чак след 3 седмици, а тропа с краче и казва "след 5 минути"! Crossing Arms Mr. Green

# 688
  • UK
  • Мнения: 134
Къти, досега не бях виждала Луи на снимка - много е хубав и лъчезарен.
Ася, аз обяснявам доколкото ми е възможно. Нещо като ми е трудно го търсим на картинки/клипчета из интернет, или ровичкаме по книжки. Но понякога ми е много досадно това постоянно задаване на въпроси, признавам си с ръка на сърцето. Казвам му съвсем откровено като незнам нещо и търсим начин да запълним празнината. За смъртта много не сме говорили, но той от много отдавна е наясно с концепцията, че всичко някога е било ново, но с времето остарява и е време да си ходи, за да дойде нещо по-ново. /"Мамо, нали така и с колите, и с камионите, и с локвите, и със звездите ...."/

Още не сме украсявали, нека му мине коледното тържество в ДГ /ще го играе еленче /добре че е една приятелка да ни услужи с еленско костюмче/ и ще е сред групата пееща Джингъл белс/, та после ще оправим елхата. Тази година ще накупя повече декорации за украсяване и на дома.
 
За подарък сме поръчали робот /много актуална тема в момента/, едно Си Ди на The Blues Brothers, че откакто чу музиката им на едно гости много танцува, някаква готина книга ще му избера и отделно ще го заведа в книжарница и той да си избере, и разни дреболийки за чорапчето. След седмица сме на детски театър, а после и на детско диско, така че подаръци ще има.

# 689
  • Немция
  • Мнения: 6 813
При нас малкият много се влияе от големия, харесва подаръци, които са от любимите теми на батко му, така че това, което ще се взима, ще е общо за двамата. Подаръците от близките ще са за всеки поименно.

Калалили, няма причина да ти е неудобно да показваш твои снимки, радост са за окото Simple Smile! Големи сладури са, както винаги. Много ми допадна кадъра с еднаквите пози на площадката. Grinning
И аз исках да качам наши есенни снимки тази вечер, но батерията на фотото е почти на нулата, така че ще го отложа за друг път.

Общи условия

Активация на акаунт