За/против Банката за майчина кърма

  • 1 370
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 823
Чудесно е Каси,че си взела това решение.Определено това е по-добрия вариант!

# 16
  • София -Люлин
  • Мнения: 12
Предвид обстоятелствата си взела най -доброто решение.Аз съм донор на БМК вече трети месец и мога  със сигурност да ти кажа ,че контрола е на високо ниво.

# 17
  • Мнения: 4 915
И аз те подкрепям. Ако имах проблем и не можех да кърмя, щях да прибягна до БМК.

# 18
  • Мнения: 21
Моето бебче се роди 1490 грама в 34 г.с. на 16 август. 38 дни беше в кувьоз в МД. През този период, въпреки усилията ми да я задържа, кърмата ми постепенно изчезна. От изписването на бебето на 23 септември до сега то е на кърма от БМК. Днес тежи 8.000 кг. Не мога да опиша колко съм благодарна всички мами, които са донорки на банката. Всъщност те изхранват моето бебче. Много съм благодарна и на всички работещи в БМК. Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: X
Да, Никол, права си. Всъщност донорките ще хранят и мойто бебе. Добре, че има такива добри жени, които да ни помагат. А обслужващия персонал в банката е супер симпатичен, държат се изключително добре жените.

# 20
  • Мнения: 3 591
Каси, поздравления за решението което си взела! Не се тюхкай, че не си кърмила дълго - направила си каквото можеш, дала си му най-добрия старт и  сега пак ще ти получва всичко необходимо детенцето Heart Eyes

Aз да питам от любопитство Simple Smile
В какво ви я дават от там кърмата? И тя може ли после да се замрази примерно ако не я употребите?
Прясната кърма нали може да стои седмица в хладилника, а тази пастьоризираната дали може? И дали и тя издържа 8 часа на стайна температура?


# 21
Бихте ли ми казали повече за тази банка - къде се намира и как мога да взимам кърма от там (направление от джипито иска ли се или нещо подобно)?

# 22
  • Мнения: X
http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/

Кърмата я слагат в едни банки с вместимост 500 мл. Дават пастьоризирана и замразена, което е много удобно, връщаш се вкъщи и направо слагаш която няма да ползваш веднага в камерата. В хладилник се съхранява 24 часа, на упътването което ми дадоха пише размразената е годна за употреба 4 часа след размразяването на стайна температура. Важи същото, което и за твойта си кърма, поне аз така мисля. А за 1 седмица в хладилник - не съм чувала, аз знаех че кърмата се съхранява 24 часа.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт