Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Пловдив

Купих си консерва на която пишеше - кокосово мляко (coconut milk)!!! Очаквах да има наистина кокосово мляко, консервирано просто, но има твърда бяла маса, която опитах и с изумление установих, че е масло. Цялата консерва е масло, не е масло до половината, останалото да е мляко. Сега какво да го правя?!
Цитирай

Eто една рецепта, ако ти се прави, иначе може да направиш пиле със сос Къри и да подправиш соса с кокосовото масло.
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/recipe_194

Успех.  Smile  chef
Цитирай

Пиле с ананас от мен  Wink
Цитирай

Пловдив

Ъъъъъъъ, а сладкиш? Не ми отива според българския вкус кокоса на пиле.
Цитирай

Ъъъъъъъ, а сладкиш? Не ми отива според българския вкус кокоса на пиле.

Ти няма да заливаш пилето с кокоса. А соса. Кокоса е една много важна съставка за сос Къри, ориенталски вид.
Цитирай

Пловдив

Ама като ям пилето със соса кокоса пак си е там Smile
Цитирай

Ама като ям пилето със соса кокоса пак си е там Smile

Там си е да, но той не се усеща така, както си мислиш! Повярвай ми!
Но и аз бих имала предразсъдък, ако никога не бях опитвала такова нещо, така че те разбирам напълно.
Цитирай

Ястието от китайска кухня .... аз примерно съм българка но ям портокал със сирене вив вид на салата.. колкото и да е  шокиращо за традициония вкус на българина
Цитирай

Ястието от китайска кухня .... аз примерно съм българка но ям портокал със сирене вив вид на салата.. колкото и да е  шокиращо за традициония вкус на българина

Защо да е шокиращо? Нима никой българин не яде диня със сирене или палачинка с конфитюр и сирене?  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Цитирай

newsm10
Цитирай

Все някъде

Извинете за невежеството, но разбирам, че е различно от палмовото масло? А каква му е цената?
Цитирай

Ако става върпос за млякото .. то е 400 мл и излиза около 3 лв има го в Метро.. преди 2 дена го видях и в Хит пак е 400 мл и май или е 3 или 4 лв ..за кокосово масло незнам.. не съм виждала .. най-вероятно при Янтра случая е купено неправилно съхранявано кокосово мляко.
Цитирай

Стара Загора

Ако е масло наистина, а не някое вехто мляко - ползвай го за пуканки.
Цитирай

Видин

Ето ти едно руло с кокосов крем. В оригиналната рецепта се използва истинско кокосово мляко, но аз съм написала по-долу и как се приготвя "фалшиво", за тези, които нямат истинско. :

Руло с кокосов крем

За блата :

100 гр. брашно
100 гр. пудра захар
4 яйца
2 пакетчета ванилия
1 лимон
масло, колкото орех

За крема :

500 мл. Кокосово мляко
3 жълтъка
80 гр. пудра захар
1/2 пакетче желатин
1 с.л. нишесте (обикновено, царевично)
1 с.л. ром
1 лимон

"фалшиво" кокосовото мляко :

500 мл. Прясно мляко
120 гл. Кокосови стърготини
200 мл. Течна сметана (сладка)

Кокосовото мляко се приготвя, като се смесват сметаната и прясното мляко, кипват се на котлона и към тях се добавят стърготините. Варят се на слаб огън 15-20 минути, оставя се да изстине и се прецежда.

За крема накиснете желатина в малко студена вода. Настържете кората на лимона и добавете към кокосовото мляко в тенджерата. Затоплете не слаб огън.
Сложете жълтъците в друга тенджера на много слаб огън, добавете захарта и разбийте, докато сместа побелее. Добавете нишестето, разбъркайте и добавете на тънка струйка млечната смес, като бъркате непрекъснато. Оставете сместа на тих огън, като розбърквате, докато крема започне да се отделя от стените. Сваляте от котлона, прибавете желатина и разбъркайте енергично, докато се разтвори и оставяте на страни да се охлади кремът.

Пригответе блата, като загреете фурната до 210 градуса. Настържете лимоновата кора, прибавете брашното и разбъркайте. Покрйте дъното на тавата с намазнена хартия за печене. Счукайте яйцата, като отделите белтъци от жълтъци. Сложете жълтъците в купа и разбийте със захарта до побеляване. Прибавете брашното и ванилията и разбъркайте. Разбийте белтъците на сняг и внимателно ги добавете към жълтъчната смес. Сипете сместа в тавичката и печете за около 10-15 минути. Когато блатът е готов, сложете го върху влажва кърпа, махнете хартията и го навийте на стегнато руло с помощта на кърпата. Оставете да изстине на стайна температура.
След като изстине кремът, добавете към него рома и разбъркайте. Развийте блата, сложете го върху прозрачно фолио и го намажете с крема. Навийте го във фолиото и го приберете в хладилника за около 2-3 часа да се стегне кремът. Украсява се по желание с разтопен мед или останалия крем.

Ето го как изглежда :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=353274
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=353275

Цитирай

Пловдив

Такаааа, повече такова няма да си купя и ще го набутам в рулото с кокосов крем. Само дето ще да е бая по-мазно, ама то мъжа яде всичко.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора