Новородено не иска да засуче

  • 560
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Моя приятелка роди в неделя (секцио) и има спешно нужда от съвет как да започне да кърми момченцето си, притеснена е, че малкият не проявява сукателен рефлекс, опитвала се е да го слага на гърда, но по нейни думи бебето само спи и не засуква.  Вече има коластра и е започнала  да стимулира гърдите си и да се изцежда. Поискала е да нахрани бебето изцедената коластра, но в болницата са й отказали, защото било опасно, все пак е успяла да склони една сестра да го направи. Бебето е при нея в стаята, а не в детско отделение. Опитах се да дам й някои препоръки, които съм чела във форума, но едва ли ще се справя без вашата помощ. Ще се радвам, ако се включат и майки, които са се сблъсквали с този проблем.
Предварително благодаря!   bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 1 383
И двете ми деца засукаха трудно, но после се кърмихме без проблем. Секциото не е причина да се откаже. Съветът ми е - повече гушкане, постоянен контакт на бебето с гърдата, да му даде възможност да опознае зърното и да го моделира, може да му помага като стиска ареолата с два пръста и напъхва гърдата колкото може по-навътре. Никакво хранене от шише, вода и залъгалка. Все ще огладнее някога. Първото си дете закърмих чак след изписването, на третия ден, второто - след престоя му в интензивното, пак на третия ден. Кърмех го след като сестрата го къпеше и/или преобуваше, иначе нямах шанс да го събудя. Ако се унася лекото побутване и пощипване върши работа. Ако гърдите и са прекалено твърди, малко изцеждане преди кърмене ще  улесни бебето, и ще ускори рефлекса на потичане на млякото, за да не губи бебето интерес към гърдата. Дано да успее да хапне коластра, моята и двата пъти отиде в канала.

# 3
  • Мнения: 250
аз също родих секцио и ми дадоха бебо чак на третия ден като до тогава беше хранен с АМ. Много трудно засука-трябва да е много упорита и да се опитва да го слага по-често на гърдата, при мен след 24 часа вече имаше резултат.

# 4
  • Мнения: 2 282
Горе са дали всичките полезни съвети. Включвам се само да кажа, че и аз съм раждала със секцио, и двете ми деца засукаха, хем бяха в отделни стаи и ми ги носеха на по 3 часа. Те е много лесно, но с желание и яко теоретично подковаване ще се получи. Печатай статиите и бягай в болницата! Успех на мамата и от мен! Hug А, да - и като и дават добавка за бебето да не я дава, по-добре да стои постоянно на гърдата. А бебчо вероятно има по-силна жълтеничка, затова спи и не му се хапва. Ето и един линк за тези поспаливи бебета: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297

# 5
  • Мнения: 524
Защо имам чувството , че понятиятя не иска да засуче и сукателен рефлекс се бъркат?? Моя сладур ( след секцио ми го донесоха 3 дни след раждането и не искаше да захапе гърдата, но сукателният му рефлекс нямаше никакъв проблем с проклетия биберон #Cussing out Та постоянно го гушках, не му давах биберон а гърда. Така, че след катоп се поизмъчихме и двамата и аз се сдобих с рагади бебо цокаше щастливо от мен. Съветът ми е да не се отказва и да бъде по-упорита от бебо. Mr. Green

Още се кърмим с бебо. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 897
Ние имаме същия проблем ии въпреки постоянните ми опити и помощ от страна на доктори, акушерки и педиатри бебка упорито отказва да засуче от гърдата и така цедя се и и давам от биберон понеже така е свикнала от болницата... и не знам до кога, кърмата ми започна да намалява, не знам дали от цеденето...

# 7

Общи условия

Активация на акаунт