Парфюмни размисли и страсти - 187

  • 66 266
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Germany
  • Мнения: 1 580
ani_d, а аз пък си мисля, че She wood ще е много подходящ за младата дама  Flutter, отговаря на натюрела й, цветно-бонбонен, младежки, свободен, с младежка дързост в него, без да е натрапчиво сладък и чалгарски и определено има класа. Прави невероятен шлейф и се харесва от млади жени. И друг пък съм казвала, че беше като униформения парфюм в кантората, за която работех, всяка втора млада колежка беше с него. Разбира се, трябва да го пробва предварително и да харесва виолетки  Peace
Не бързай да купуваш нещо за лятото, първо поноси Градската кралица. Ще видиш, че точно при вас на морския бряг, лятното време изкарва най-доброто от нея, невероятна е!

# 76
  • Мнения: 3 248

Епона,благодаря за впечатленията за това Лале!  bouquet
Тази Гарлени са централно в дъното на магазина на една маса.

Мерси, явно за това съм ги пропуснала! Ще трябва да поравям грешката!  Wink

# 77
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Шоколадена, из Алегориите има много добри попадения - на мен лично ми допадат Herba Freska и Pampleone, но не се славят с особена трайност, ако имаш такива очаквания Peace
За летен парфюм с добра трайност бих заложила на някой от Шанс-овете на Шанел Peace

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 12:17 от *Biskvitka*

# 78
  • Мнения: 31 090
Бях питала в края на миналата тема за Aqua Allegoria Lys Solei.За лятото е подходящ май,но дали е траен и как се развива? Thinking
Лис Солея е чудесен, летен парфюм с добра трайност при мен.Разбира се от Алегориите никога не се очакват чудеса от трайност, те все пак са летни парфюми и траят не повече от 4-6 часа. Не се развива много и си мирише на тиаре, на иланг, на лилия, на туберозка и въобще на дебели, бели яко напечени от слънцето цветя. За мен цветята миришат естествено, но има хора които го считат да пласмасов. Единствената Алегория, която нося, но не бих я препоръчала никога без проба.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
Hermes - Un Jardin Sur Le Nil
Tom Ford - Black Orchid
Estee Lauder - Pleasures
Lancome - Magie Noire
Versace - Crystal noir
Chanel - Coco Mademoiselle
T Mugler - Angel


Придобих на сляпо Batucada L'Artisan и съм приятно изненадана. Много хубав летен аромат - носи ми усещане за безгрижен слънчев ден край морската вода с мохито в ръка. Носи и онази сладко-солена акватична нотка от Womanity, но по-елегантна и ненатрапчива.

# 80
  • Мнения: 625
Biskvitka,densi-благодаря Hug.Днес пак минах в Дъглас и здраво се напръсках с Солея Laughing Embarassed,4 пъти пръснах,за да придобия макар и минимална представа.Със сигурност не седи така и лятото,но ми харесва,към 11 се пръснах и още мирише,но доста по-слабо,но пак съм доволна понеже лятото със сигурност ще държи повече.Чудя се само от къде да го взема,дали е риск да заложа на онлайн магазин?

# 81
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Може да го вземеш оттук - http://www.parfimo.bg/guerlain-aqua-allegoria-lys-soleia Peace

# 82
  • Мнения: 213
Щом имаш намерение да го носиш лятото, защо не почакаш тазгодишната Бронзовата богиня? Съмнявам се да е кой знае колко по-различна от миналите, а със Lys Soleia имат сходно звучене, но ако трябва да избирам, бих предпочитела богините.

П.С. една Batacuda и от мен на сляпо.  Mr. Green  

# 83
  • Мнения: 6 988
Някой, който е пробвал това http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Teazzurra-29396.html има ли? Няма никакво описание във фрагрантика и ме заинтригува.
Сега погледнах, че е съвсем нов аромат, от 2015-та. Ако има някой, който го е пробвал, нека сподели впечатления.

# 84
  • Germany
  • Мнения: 1 580
The Dark Heart of Old Havana
Името на парфюма ми звучи ужасно еротично, загадъчно, любопитно. Представям си танцуващи в ритъма на салса сгорещени тела, кубински пури, черно кубинско кафе, къкрещо в кубинска кафеварка, екзотични плодове и захарна меласа. Всички описания, които съм прочела ме подготвят за това.  The Dark Heart of Old Havana е всичко това и не е. Това е тъмен, мръсен парфюм. Тъмна амброва основа, гъста, с нож да я режеш, кубински пури, запалени, с онзи лютив и проникващ навсякъде аромат, който ненавиждам, гъст захарен сироп, препечено сладко от праскови, и за да не ни призлее от захар плътно, горчиво и черно кафе. Някъде отдалеч се долавят едни тъжни акорди на разруха, на мизерия, замаскирана зад загадъчност, и откровен аромат на стар шкаф, напоен с нафталин. Това е една тъжна Хавана, не такава, каквато си я представям. Нечистоплътна, мръснишка. Не ми мирише на Коледа и бисквитки, както обещаваха във фрагрантика, а на стара сграда, с прогнили скърцащи дъски, влага, мухъл и мръсен секс зад стените, поръсени с тонове захар, мирише ми на отчаяние. С него се чувствам като героиня във филм на Тарантино, даже се чудя на кой от всичките подхожда най-много този парфюм, и все пак си мисля, че в тази сцена Салма Хайек може да е с него.

# 85
# 86
  • Мнения: 35 949
една прекрасна снимка, която откраднах, защото нямаше възможност за директен линк:

# 87
  • Germany
  • Мнения: 1 580
Бубс, не мога да не отговоря на твоята снимка, с друга открадната снимка Mr. Green

# 88
  • Русе
  • Мнения: 621
Здравейте, има ли сайт за парфюми, от който мога да си поръчам малък тестер - 1-2 мл., освен Ензо. Търся тестер на Viktor & Rolf Bonbon.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 559
Страхотно описания на Епона и Ковачева!   bouquet

Точно заради такива включвания обожавам тази тема! Hug

На мен Chant D'Aromes не ми беше направил голямо впечатление, твърде обикновен цветен ми се видя (но съм го тествала преди няколко години...) Дали да го пробвам пак? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт