Бебето расте асиметрично в корема ми, проблем ли е това?

  • 7 194
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
В моя предродилен курс имаше една мама, чието бебе изоставаше в килограмите и тя разказва, че ходила на доплер. Там могат да измерят кръвопритока от пъпната връв и после да те посъветват какво да се направи. Говори си с лекаря и ако той не е специалист, нека да ти даде направление за доплер.
Стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш с едно новородено здаво розовобузесто бебоче.

# 16
  • Мнения: 694
Не се притеснявай толкова. Ехографа неможе да измери с точност. На мен също ми казаха, че бебето изостава, а сега даже било над нормата.
При дъщеря ми беше същото. Главичката и била малка, а тя се роди с напълно нормална глава.
Преди да предприемеш някаква крачка по-добре се консултирай с още някой.

# 17
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте, мамчета!
Благодаря ви за подкрепата. Пак ходих на екограф - бебето са го изкарали 2.5 кг.сега  Laughing Явно нещо са объркали в сметките, не е възможно да е надало с 600 г. за една седмица. Иначе пак телцето му е малко, но расте.
Мisty, доколкото знам теглото изостава като цяло от килограмите, които би трябвало да бъде според лекарят ми. Тялото расте по-бавно, иначе костната му система е добре. Всички показатели са му нормални - сърце, дишане, движения и т.н. Аз говорих и с други лекари /както ме посъветвахте/, всички ми казаха, че е добре да се следи развитието на бебето и ако нещо наистина покаже, че бебето не е добре - да се предизвика раждането, ако всичко е наред - ще си се роди, когато то си реши.

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Сега трябва да си по-спокойна! Хубаво е, че си ходила пак на преглед и резултатите са окуражаващи.

За протокола: и на мен 3д-то или по-скоро лекарката, която го разчита грам не ми познаха: 2 дни преди да родя бебето уж беше около 3 кг с 33 см главичка. Да, ама не - родих момиченце 4.5 кг и обиколка на главата 37 см  #Crazy.

# 19
Някой път започвам да се чудя - тия всичките модерни средства дали повече помагат или пречат? Само си представям, какво е преживяла "главната героиня". Минах през нещо подобно и сигурно щях да пометна, ако не се получеше коригиращ резултат. И сигурно от подобни "грешки" много мами са си изпатили.
Та спокойно в такива случаи, задължително!!! повече от едно мнение, иначе само притеснения. Понеже повечето майки са забравили, какво са учили по математика, само си представете следния пример: взимате нещо по - дългичко: линийка, химикал, цигара... И сега погледнете го като го държите успоредно на очите. А след това изместете единия край назад, а другия задържете на същото място. Ето, че изглежда доста по - късо. Та това, дето го мерят зависи дали крачето е разположено точно успоредно или е изтеглено, А при тази поза, дето бетата си приели, е малко вероятно да е успоредно на уреда... Така че, правило първо: 1. съмнявай се в първата диагноза (особено ако е от ЕХОто). Правило второ: върни се на правило първо. Леко бременеене на всички!!!

# 20
  • Мнения: 2 271
Не се притеснявай толкова. Ехографа неможе да измери с точност. На мен също ми казаха, че бебето изостава, а сега даже било над нормата.
При дъщеря ми беше същото. Главичката и била малка, а тя се роди с напълно нормална глава.
Преди да предприемеш някаква крачка по-добре се консултирай с още някой.
Абсолютно аналогичен случай е и моят.В 35 или 34г.с. беше, ми каза,че главичката изостава  с 2-3 седмици.Изписа ми Дузофарм-за по-добро оросяване на плацентата и хранене на бебето.След 2 седмици бебето беше пораснало.И при раждането "малката" и главичка беше 35см.
Така,че не се притеснявай.Не винаги данните са точни.М/у другото моята гинеколожка ме гледаше на 3D ехограф всеки месец.

# 21
  • Мнения: 5 391
Задължително потърси поне още едно мнение от специалист!
И не се шашкай!
Леко бременеене!
Peace

# 22
  • Мнения: 818
Ами да ви кажа и аз се чудех защо тук в Англия има само 2 пати ехограф,единия до 12г с,и другия към 20 г.с когато гледат има ли бебо всички органи и т.н,ако всичко е ок повече не гледат,нито мерят.Ама като гледам има защо,особенно с 1во бебе може удар да получиш при такива новини.Преди да родя акушерката на консултациата ме прегледа,пипна главата на бебето и каза: mmm big head!!! И от тогава сънувах бебе с огроооомна глава и т.н ама си се роди супер Simple Smile така че спокойно

# 23
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте! Имам щастлива новина - бебчо се роди съвсем нормално, само дето беше мъничък -2600г. Роди се на 25 Март/ малко раничко, беше предвиден за 6 Април/ и вече е над 3000г., расте бързо и ни радва. Тъй че всички тревоги бяха излишни. Благодаря ви за подкрепата. Поздрави на всички.

# 24
  • Мнения: 818
  bouquet
Честита рожба!Дано е жив и здрав и да те радва!

# 25
  • Мнения: 1 097
Честито бебче!   newsm32
Много се радвам и аз, че всико е наред и притесненията се оказаха излишни.
Много усмивки исамо хубави моменти от тук нататък   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт